Latvijas kausa izcīņas spēlē futbola klubs ”Karosta” piedzīvo sakāvi pret ”Jelgavu”

25.09.2019 21:33

”ViensViens” Latvijas kausa izcīņas futbolā pirmajā pusfināla spēlē ”Jelgava” ar rezultātu 5:0 sakāva vēsturiski līdz šādam turnīra posmam tikušo Liepājas ”Karostu”. Divi rezultatīvi raidījumi ”Jelgavas” labā Matem Cincadzem.

Latvijas 2. līgas komandas ”Karosta” cietoksnis tika ieņemts jau piektajā minūtē, kad ar galvu no ļoti tuvas distances bumbu vārtu labajā stūrī ieraidīja gruzīns Mate Cincadze – 1:0.

Jelgavnieki pilnībā kontrolēja cīņas gaitu, tomēr uzturēja ļoti miegainu tempu, kas bija parocīgāks liepājniekiem. Labi ”Karostas” vārtos šovakar spēlēja vārtsargs Endijs Gūtmanis, tomēr viņš nespēja glābt pēc Ņikitas Ivanova 22. minūtē izdarītā sitiena kreisajā apakšējā stūrī – 2:0 “Jelgava”.

Pirmā puslaika otrajā pusē mājinieku blīvā aizsardzība neko ļoti bīstamu viesiem izveidot neļāva. Liepājnieki atbildēja ar pāris labiem uzbrukumiem, kuros mājinieki nopelnīja dažādas standartsituācijas.

Savukārt pēc pārtraukuma jelgavnieki laukumā devās krietni apņēmīgāki, 51. minūtē viesiem panākot 3:0 savā labā – pēc centrējuma bumbai pieslēdzās Ņikita Ivanovs, kurš to pret pārliktni raidīja vārtos, tai šķietami piezemējoties jau aiz līnijas. Tiesnesis gan vārtu guvumu nefiksēja, tomēr bumba atlēca tieši pie netālu esošā jelgavnieka Andra Krušatina, kurš šoreiz jau pārliecinoši panāca 3:0.

63. minūtē muļķīgu pārkāpumu savā soda laukumā izdarīja mājinieks Arturs Cvetkovs, tiesnesim piespriežot 11 metru soda sitienu uz ”Karostas” vārtiem. Pendeli realizēja Mate Cincadze (4:0), kuram šie bija otrie vārti spēlē.

Turpinājumā izcila izdevība izcelties pēc viesu aizsargu paviršas kļūdas bija arī ”Karostai”, tomēr Nauris Dobelis no lieliskas pozīcijas raidīja bumbu garām viesu vārtiem. 1:4 vietā rezultāts no mājinieku skatu punkta beigās kļuva 0:5, 82. minūtē no ļoti tuvas distances krievam Maksimam Votinovam uzstādot gala rezultātu.

Rītvakar pulksten 19 otrajā pusfinālā ”Arkādijas” stadionā principiālā duelī savā starpā tiksies RFS un pašreizējā kausa īpašniece ”Riga”.

Liepājas ”Karosta” – Jelgava” 0:5 (0:2)

Vārti: Cincadze 5`, (11m) 64`, Ivanovs 22`, Krušatins 51`, Votinovs 82`.
Karosta: Gūtmanis – Vārpiņš (Naumčiks 60`), Cvetkovs, Skripko, Šlampe, Jefremovs (Dobelis 67`), Moseičenko, Koršakovs, Otaņķis, Kučma (Vagančuks 73`), Sērmoliņš.
Jelgava: Kurakins – Krušatins, Indrāns (Votinovs 55`), Fernandešs, Mikicejs, Litvinskis (Bidzinašvili 55`), Minkevičs, Hvoiņickis, Ivanovs, Cincadze, Kozlovs (Rečickis 46`).
Brīdinājumi: Šlampe 67`, Skripko 78`.
Tiesnesis: Edgars Maļcevs.