Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latvijas kausu izcīnīt neizdevās

15.05.2011 21:00

Svētdien “Skonto” stadionā tika aizvadīts Latvijas kausa izcīņas fināls.Tajā “Ventspils” Kurzemes derbijā bez lielām problēmām ar 3:1 pieveica Liepājas “Metalurga” futbolistus. Divus vārtus guva Ahmeds Abdultaofiks, savukārt liepājnieku kapteinis Toms Tamošausks pie rezultāta 2:0 ventspilnieku labā atzīmējās ar otro dzelteno kartīti, atstādams savu komandu mazākumā. Līdz ar to “Ventspils” piekto reizi kluba vēsturē ieguva Latvijas kausu.

Šoreiz līdz kausa finālam aizkļuva abi spēcīgākie Kurzemes klubi. “Ventspils” un “Liepājas Metalurgs” arī vislabāk iesākušas jauno sezonu, Virslīgā ieņemot abas pirmās vietas. Ventspilnieki pirmajā aplī izcīnījuši 22 punktus, turklāt ar vārtu attiecību 22:2, savukārt liepājniekiem, kas pirms četrām dienām sensacionāli ar 1:2 savā laukumā piekāpās “Gulbenei”, ir par trim punktiem mazāk.

“Ventspils” vienīgo reizi Virslīgā bez uzvaras palikusi tieši pret “Metalurgu” – abpusēji bailīgā cīņā vārti tā arī netika gūti (0:0). Abās vienībās iztrūka pa vienam futbolistam – ventspilniekiem diskvalificēts bija pussargs Maikls Tukura, bet liepājniekiem savainojuma dēļ nespēlēja Pāvels Surņins. Pirms šī fināla “Ventspils” kausu bija ieguvusi četras reizes, bet “Metalurgs” – vienreiz.

Jau kopš paša spēles sākuma notikumus laukumā diktēja cīņas favorīte “Ventspils”. Ja pirmajās 10 minūtēs liepājniekiem vēl izdevās itin bieži izveidot uzbrukumus, turpmākajās 15 minūtēs pilnībā dominēja ventspilnieki. 21.minūtē Pāvels Šteinbors atvairīja Ahmeda Abdultaofika tālsitienu, bet pēc divām minūtēm teicamā pozīcijā nokļuva Minori Sato. Japānis no 15 metriem raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī, taču atkal vietā bija Šteinbors.

26.minūtē “Ventspils” aizskrēja pretuzbrukumā, un Eduards Višņakovs uzsita virsū Šteinboram. Tomēr 35.minūtē “Metalurga” cietoksnis beidzot krita. Liepājnieku kapteinis Toms Tomašausks netālu no soda laukuma nogāza Sato, un ar lielisku sitienu tālajā stūrī savu komandu vadībā izvirzīja Oļegs Laizāns – 1:0! Pēc sešām minūtēm ļoti izdevīgā pozīcijā nokļuva Višņakovs, taču viņš bumbu raidīja pāri vārtiem. Ko nepaveica Višņakovs, to izdarīja Abdultaofiks. Liepājnieki iekrita aizsardzībā, un Ahmeds pārmeta bumbu pāri no vārtiem izskrējušajam Šteinboram – 2:0!

Otrais puslaiks iesākās ar abpusējiem uzbrukumiem. Liepājniekiem gan joprojām traucēja brāķis piespēlēs un noslēguma sitienos. Tikmēr ventspilnieki divreiz trāpīja vārtu rāmī, bet 61.minūtē ļoti tuvu vārtu guvumam atkal bija “Metalurgs”. Andrejs Prohorenkovs centrēja soda laukumā, neviens neaizsniedzās līdz bumbai, un tā aizspurdza gar pašu tālo vārtu stabu. Jau pēc neilga brīža nesavaldījās Tamošausks, par runāšanu saņemot otro brīdinājumu un atstājot komandu likteņa varā.

“Metalurgs” gan turpināja uzbrukt pat mazākumā. Vladimirs Kamešs pārtvēra neveiksmīgi izpildītu “Ventspils” aizsarga atspēli vārtsargam, taču ieraidīt bumbu tukšos vārtos viņam liedza Jevģēnijs Postņikovs. Drīz pēc tam Kamešs vēlreiz nokļuva uzbrukuma smailē, bet 71.minūtē Abdultaofiks līdz minimumam samazināja “Metalurga” izredzes atspēlēties. Abdultaofiks pēc Sato piespēles nokļuva aci pret aci ar Šteinboru, un neatstāja vārtsargam nekādas cerības – 3:0!

Turpinājums ventspilniekiem nebija tik veiksmīgs. Savainojuma dēļ malā devās Abdultaofiks un Vladimirs Bespalovs, savukārt 78.minūtē sieniņā ar roku nospēlēja Sato, un Antons Jemeļins realizēja 11m soda sitienu – 3:1! “Metalurgam” atgriezās cerība, taču lielākiem varoņdarbiem pietrūka resursu un laika. “Ventspils” nosargāja pārsvaru un pelnīti atguva Latvijas kausu savā īpašumā.

FK Ventspils – SK Liepājas Metalurgs 3:1 (2:0)

Vārti: Laizāns 35′, Abdultaofiks 44′ 70′ – Jemeļins 78′ (11m)
Noraidījums: Tamošausks 62′
Brīdinājumi: Savčenkovs, Kosmačovs – Tamošausks 2, Kavaļausks, Jemeļins, Kalns
Ventspils: Vlasovs, Postņikovs, Sato, Višņakovs, Savčenkovs, Laizāns, Suhanovs (Kosmačovs 70′), Abdultaofiks (Makī 75;), V.Bespalovs (Šibamura 77′), Rugins, Gabovs
Metalurgs: Šteinbors, Zirnis (Soloņicins 68′), Kamešs, Tamošausks, Vaļskis, Kalns, Činiks, Mihadjuks, Prohorenkovs, Jemeļins, Kavaļausks
Tiesnesis: Andris Treimanis