Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Latvijas sieviešu futbola izlasei pirmā uzvara Pasaules kausa kvalifikācijā

Latvijas sieviešu futbola izlase Pasaules kausa kvalifikācijas D grupas spēlē savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Luksemburgu. Līdz ar to latvietēm izdevās pārvarēt 20 spēļu zaudējumu sēriju Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs.

27.06.2022 06:00

Latvijas izlases sastāvs: Vaivode, Miksone, Gergeležiu, Ročāne, Druviņa, Gornela, Zaičikova (Daņilova), Voitāne, Treimane, Ševcova, Fedotova (Poļuhoviča).

Līdz šim Latvijas izlase bija guvusi uzvaras tikai priekškvalifikācijas turnīrā, bet šoreiz Rīgas “Daugavas” stadionā pirmā uzvara arī kvalifikācijas sacensībās. Latvietes bija tuvu panākumam arī mačā Luksemburgā, bet neizdevās noturēt 2:0 pārsvaru un nācās piekāpties ar 2:3.

Spēli Rīgā abas vienības iesāka vidējā tempā, un līdz pirmā puslaika vidum bīstamus momentus pie vārtiem saskatīt nevarēja. Kopumā labāku spēles kvalitāti demonstrēja laukuma saimnieces, bet nelielo teritoriālo pārsvaru mūsējām neizdevās materializēt vārtu guvumā. Labākā epizode mājiniecēm uzzibsnīja 24. minūtē, kad Renātes Fedotovas sitiens, mērķi nesasniedzot, tomēr nobaidīja viešņu aizsardzību. Pēc 15 minūtēm jau Luksemburgas spēlētājas varēja sabozties par nerealizētu izgājienu vienatnē pret vārtsardzi, bet vēl pēc brīža akrobātiskā lēcienā tālsitienu atvairīja Enija Anna Vaivode.

Latvijas izlase ar augstu presingu iesāka otro puslaiku, bet viešņas gana sekmīgi pārvarēja Latvijas spiediena barjeru un cīņas gaita ritēja līdzvērtīgi. 65. minūtē mājinieces ieguva tiesības izpildīt soda sitienu, un “Mettas” pussardze Nelle Treimane ar filigrānu raidījumu guva savus pirmos vārtus izlases rindās. Luksemburgas izlase gan nedaudz aktivizējās, bet nopietnus draudus pie mājinieču vārtiem izveidot nespēja, līdz ar to Latvijas izlasei izdevās nosargāt minimālo pārsvaru. 31. augustā apakšgrupas priekšpēdējā spēlē Latvija viesos sacentīsies ar Ziemeļmaķedoniju, bet kvalifikācijas ciklu noslēgs 6. septembrī, mājās spēlējot pret Ziemeļīriju.