Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

“Lechia” piekāpjas, “Dundalk” uzzina kalendāru

Polijas futbola čempionāta augstākās līgas spēlē Kristera Tobera komanda “Lechia” savā laukumā ar 0:2 piekāpās “Jagiellonia” vienībai, bet tikko publicēts Īrijas augstākās līgas kalendārs, un tuvākos pretiniekus uzzinājis Raivja Jurkovska jaunais klubs “Dundalk”.

04.02.2021 06:00

Andris Sudmalis

Kristera Tobera vienība sezonas otrajā pusē cer pacīnīties par medaļu zonu. Pirmo trīs vietu īpašniecēm “Pogon”, “Legia” un “Rakow” ir paprāvs atrāviens, tomēr sekmīgs sniegums vairākām konkurentēm ļautu vismaz pietuvoties vadošajam trijniekam. It sevišķi ņemot vērā Polijas granda “Legia” pieticīgo sniegumu šajā sezonā.

Uz savu pozīciju uzlabošanu kopvērtējumā cer ne tikai “Lechia”, bet arī gdaņskiešu šī gada pirmā pretiniece Belastokas “Jaga”, kas pirms abu komandu savstarpējās spēles kopvērtējumā apsteidza Tobera klubu par 1 punktu (20-19) un vienu pozīciju (7. un 8. vieta).

Kā jau ierasts, Kristers maču sāka Gdaņskas kluba starta sastāvā un spēlēja centra aizsarga pozīcijā pārī ar pieredzējušo Mihalu Naļepu.

Mājinieku aizsardzība pirmoreiz plīsa jau 3. minūtē, bet 36. minūtē divus brīdinājumus nopelnīja pussargs Jakubs Kalužinskis. Pirmajā puslaikā “Lechia” savāca kopumā 4 dzeltenās kartītes, no kurām divas summējās noraidījumā.

Pēc pārtraukuma pie sava plākstera tika arī Tobers, bet viesi 84. minūtē dubultoja pārsvaru.

Tikmēr “Lechia” tā arī nemācēja pārspēt 17 gadus veco Belastokas kluba vārtsargu Ksavjeru Dziekonski, kurš šosezon ir izkonkurējis pieredzējušo Latvijas izlases vārtu vīru un bijušo “Liepājas metalurga” kīperu Pāvelu Šteinboru.

Viņš savas vienības rezervē palika jau otro maču pēc kārtas, un, ņemot vērā to, ka “Jagiellonia” abas reizes uzvarēja, turklāt sausā, var prognozēt, ka arī nākamajā spēlē 35 gadus vecais vārtsargs varētu netikt laukumā.

Šteinbors savos pēdējos divos mačos (2:3 pret “Rakow” un 4:3 pret “Warta”) tomēr ielaida visai daudz.

Rītvakar “Lechia” atkal spēlēs savā laukumā, kur uzņems vienu no līgas pastarītēm – komandu “Warta”. Tiesa, pastarītes statuss šai vienībai ir visai nosacīts, jo panākuma gadījumā tā panāks Gdaņskas klubu izcīnīto punktu ziņā.

Tikmēr publicēts Īrijas futbola čempionāta augstākās līgas kalendārs. Salīdzinājumam – lai arī paredzams, ka Latvijas virslīga sāksies nedēļu agrāk (attiecīgi 12. un 19. martā) nekā Īrijā, mums vēl kalendāra nav.

Un īsti jau arī nevar būt, jo vēl turpinās klubu licencēšana, kā arī nav zināmas visas desmit komandas, kas startēs šī gada virslīgā.

Raivja Jurkovska Īrijas austrumkrasta vienība “Dundalk” pirmās kārtas noslēdzošajā spēlē viesosies salas rietumu piekrastē, kur tiksies ar Slaigo “Rovers”.

Pusotru mēnesi pirms sezonas sākuma par Latvijas izlases aizsargu no Dandolkas dzirdamas cildinošas atsauksmes.

“Viņš ir ļoti labs spēlētājs. Spēcīgs, ātrs un fizisks. Viņš tiek uzskatīts par vienu no labākajiem spēlētājiem Latvijā. Kad mēs sākām viņu vērot, mums nebija šaubu, ka viņš ir mums piemērots spēlētājs,” kluba mājaslapa citē vienības galveno treneri Filipo Džovanjoli.

Lai arī R. Jurkovskis virslīgā ir augstu novērtēts un pēdējā laikā Latvijas izlasē spēlē regulāri, kā arī noteikti ir viens no fiziski apdāvinātākajiem Liepājas futbolistiem, viņa dēvēšana par vienu no mūsu valsts labākajiem futbolistiem ir krietni par skaļu.

Nojaušams, ka īriem glaimo tas, ka gados vēl jauns izlases futbolists ir izvēlējies spēlēt viņu valsts čempionātā.

Izlases pieraksts tiek akcentēts gan Raivja gadījumā, gan arī runājot par citu “Dundalk” šīs starpsezonas jaunpienācēju, arī Latvijas līdzjutējiem labi zināmo mūsu valstsvienības pāridarītāju, Fēru salu izlases aizsargu Soniju Natestadu.

Līdzīgi kā ar R. Jurkovski, arī fērieša gadījumā Īrijas kluba galvenais treneris izceļ futbolista augumu (197 centimetri) un fiziskos dotumus.

Šosezon Īrijas čempionātā paredzēts aizvadīt pilnu sezonu, kas nozīmē, ka katrai no 10 komandām būs jāaizvada 36 spēles.