LFF Apelāciju komiteja noraida “Liepājas” un RFS apelācijas pārceltās spēles lietā

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Apelācijas komiteja (AK) noraidījusi “Liepājas” un RFS komandu apelācijas par LFF Disciplinārlietu komitejas (DK) 3.novembra lēmumu, informē LFF.

19.11.2020 10:47

17.oktobrī Liepājā “Daugavas” stadionā notikusī “Optibet” Latvijas virslīgas 22.kārtas spēle starp “Liepājas” un RFS komandām tika pārtraukta 66.minūtē atkārtota elektrības padeves traucējuma dēļ, kas ietekmēja spēles apgaismojumu dienas tumšajā laikā. Rezultāts tobrīd bija 1:0 mājinieku labā.

Pirmajā gadījumā, kad gaisma pazuda pie RFS komandas vārtiem 55.minūtē, komandas sagaidīja elektrības padeves atjaunošanu, otrajā tika lemts maču pārcelt.

Spēles delegāts Sergejs Braga, kā arī divi LFF Sacensību nodaļas darbinieki Artūrs Saļņikovs un Jurijs Andrejevs ieteica spēli turpināt 18.oktobra rītā, taču RFS šādam solim nepiekrita, jo Rīgas klubam, tāpat kā liepājniekiem, nākošajā trešdienā bija jāaizvada svarīga Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēle.

Pēc spēles Virslīgas organizācijas komiteja lēma “Liepājas” un RFS maču pārspēlēt 25.novembrī, sākot ar pirmo minūti.

19. oktobrī “Liepāja” vērsās ar iesniegumu DK ar lūgumu piešķirt RFS zaudējumu ar rezultātu 0:3 un uzlikt 700 eiro naudas sodu, paužot, ka RFS atteicās turpināt “Optibet” virslīgas 22.kārtas spēli ar “Liepāja”. Savukārt 28.oktobrī RFS vērsās ar iesniegumu DK ar lūgumu ieskaitīt laukuma saimniekam “Liepāja” zaudējumu ar 0:3 un piešķirt naudas sodu, paužot, ka “Liepāja” nenodrošināja spēles laukuma atbilstību spēles sarīkošanas prasībām.

Par DK 3.novembrī pieņemto lēmumu abas komandas iesniedza sūdzības AK. “Liepāja” lūdza AK piešķirt RFS par vienpusēju atteikumu turpināt virslīgas 22.kārtas spēli zaudējumu ar rezultātu 0:3 un uzlikt 700 eiro naudas sodu vai nozīmēt mača turpinājumu 23.novembrī, sākot ar spēles 67.minūti. RFS lūdza AK ieskaitīt laukuma saimniekam “Liepājai” zaudējumu ar 0:3 un piešķirt naudas sodu.

Pamatojoties uz LFF statūtiem, LFF Juridisko institūciju nolikumu un LFF Disciplināro reglamentu, LFF AK nolēma “Liepāja” un RFS sūdzības noraidīt un LFF DK 2020. gada 3.novembrī pieņemto lēmumu atstāt negrozītu.

Lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas brīdī. Pilns lēmums klubiem būs pieejams 27.novembrī. Apelācijas komitejas pilns lēmums var tikt pārsūdzēts Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Šobrīd spēle pārcelta uz 20.novembri. RFS šajā mačā uzvara svarīga, lai saglabātu teorētiskas izredzes uz čempiontitulu, bet “Liepājai” līdz ar uzvaru Latvijas kausā ir nodrošināti Eirokausi, kamēr virslīgā tā var vēl pacīnīties par bronzu.