Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

LFF lūgums: 1. jūnijs – kontakta treniņi, 15. jūnijs – virslīgas starts

LFF lūgums: 1. jūnijs – kontakta treniņi, 15. jūnijs – virslīgas starts
Futbola klubs "Liepāja" oficiāli kopīgus treniņus atsāka aprīļa izskaņā, kad atbildīgo ministriju pārstāvji pavēstīja, ka profesionāli sportisti drīkstējuši trenēties visu dīkstāves laiku. (Foto: FK "Liepāja")
20.05.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Latvijas Futbola federācija (LFF) vērsusies atbildīgajās institūcijās ar četru posmu izeju no krīzes situācijas, kas saistīta ar Covid-19. Pašmāju kājbumbas jumta organizācijas piedāvājuma galvenie atskaites datumi ir 1. jūnijs, kad varētu atsākties kontakta treniņi, un 15. jūnijs, kad būtu vēlama virslīgas sākšanās.

Kontakta treniņu norisi atļaut no 1. jūnija

Pēc iespējas drīzāka profesionālo komandu atgriešanās pie pilnvērtīgas treniņu norises, treniņu laikā sportistiem un sporta darbiniekiem atbilstoši sporta veida specifikai, neievērojot distancēšanos, ir pirmais un vietēji būtiskākais solis, lai sportisti sezonas atsākšanos varētu sagaidīt, tai fiziski un emocionāli sagatavojušies. Pēc iespējas drīzāka šāda soļa speršana ir nepieciešama arī tāpēc, ka tā ir tieši saistīta ar tālākajiem soļiem, lai nodrošinātu kvalitatīvu un saistošu sacensību norisi.

Kontakta treniņu atļaušana nepieciešama vismaz divas nedēļas pirms datuma, kurā varēs tikt atsāktas sacensības, lai nodrošinātu komandām un spēlētājiem iespēju veikt sagatavošanās posmu.

“LFF šajā jautājumā iestājas par pārdomātām, nesasteigtām un rūpīgi izdiskutētām darbībām, kā pirmo un vienīgo atskaites punktu ņemot mūsu nācijas fizisko un garīgo veselību, tāpēc izsakām pateicību par līdz šim uzņemto pārdomāti piesardzīgo kursu uz sporta un futbola norišu atsākšanos. Izpratne par nākamajiem soļiem, laika termiņiem un ierobežojumiem, ar kuriem jārēķinās katrā nākamajā situācijas attīstības posmā, ir kritiski svarīga, lai pēc iespējas efektīvāk atgrieztu sabiedrības fiziskajai un morālajai veselībai nepieciešamo fizisko aktivitāšu klātesamību un maksimāli drošos apstākļos atgrieztu vietējai ekonomikai svarīgo profesionālo futbola sacensību norisi,” saka LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Virslīgas sākums līdz 15. jūnijam

Attiecībā uz sacensību atsākšanu profesionālajā futbolā LFF lūdz izvērtēt pēc iespējas drīzāku sporta āra sacensību atsākšanu. Tajās drīkstētu piedalīties līdz 100 (spēlētāji, tiesneši, personāls, apsardze, televīzija, datu pārraides speciālisti u.c.). cilvēkiem, un tās noritētu bez skatītāju klātbūtnes. Uz katru spēli būtu nodrošināms akreditēto personu saraksts.

LFF uzsver, ka jau brīdī, kad tiks lemts par kontakta treniņu atsākšanu, futbola un sporta organizācijām kritiski svarīgi ir zināt, kādā laika termiņā tiks atļautas ar sacensību norisi saistītās darbības un vai sacensību atsākšanu profesionālajā futbolā ir iespējams realizēt līdz minētajam datumam.

LFF apņemas sadarbībā ar SPKC izstrādāt sanitāro protokolu, kas paredzēs konkrētas prasības un normas, kas būs izpildāmas obligātā kārtā jebkuram sacensību dalībniekam. LFF apņemtos nodrošināt šo normu ievērošanas uzraudzību. Tāpat LFF pauž gatavību, ja tas no pārraugošajiem dienestiem tiek atzīts kā nepieciešams solis, nodrošināt visu virslīgas čempionāta dalībnieku (spēlētāji, treneri, personāls, tiesneši u.c.) vienreizēju testēšanu pirms čempionāta sākuma.

Starptautisko sacensību atsākšana

LFF atrodas regulārā komunikācijā ar saviem starptautiskajiem partneriem UEFA un FIFA, apzinot potenciālos laikus, kad plānots atjaunot starptautisko sacensību norisi. Ar lielu varbūtību ir prognozējams, ka klubu un izlašu sacensības vietēji un starptautiski notiks bez skatītājiem. Apzinoties, ka šis jautājums ir cieši saistīts ar Eiropas un pasaules mērogā ieviestajiem ierobežojumiem, LFF aicina uzturēt regulāru komunikāciju jautājumā par starptautisko pārlidojumu pieejamību un nosacījumiem, gatavojoties iespējamam scenārijam, ka vasaras izskaņā Latvijas klubiem būs jāstartē Eiropas klubu turnīros, bet rudenī Latvijas valstsvienību gaidīs UEFA Nāciju līgas spēles.

Masu pasākumu atsākšana

LFF, vērtējot pašreizējo situāciju, gatavojas scenārijam, ka šī gada laikā netiks organizēts neviens tās pārraudzībā esošs masu pasākums. Lai plānotu pasākumu tālāku norisi, futbola un sporta sabiedrībai ir nepieciešams pēc iespējas drīzāks valstisks signāls, kādā periodā plānot masu pasākumu atsākšanos bez tādiem dalībnieku un skatītāju ierobežojumiem, kas liegtu šādu pasākumu norisi.

“Esošā situācija pasaulē un arī Latvijā rada būtiskas ekonomiskas un sociālas sekas. Lai šo seku ietekme tiktu mazināta, esam ieinteresēti būt pēc iespējas ciešākā kontaktā ar valsts institūcijām un atbildīgajām amatpersonām, lai aktīvi kopīgiem spēkiem meklētu risinājumus, kas ir gan valstiski atbildīgi, gan efektīvi. Futbols situācijā, kur tam kā pirmajam Latvijā ir jāatsāk profesionālu sacensību norise, var kalpot par praktisku piemēru gan citiem sporta veidiem, gan citām organizācijām drošības pasākumu klāsta izplānošanā, realizēšanā un uzraudzībā,” uzsver Edgars Pukinsks, piebilstot, ka papildus šiem piedāvājumiem un redzējumam LFF vērsusi uzmanību uz pašlaik aktuālo organizētu sporta nodarbību norises regulējumu, kas neparedz nodarbībās iesaistīties jauniešiem, kuri jaunāki par 7 gadiem. “Ņemot vērā, ka jauniešiem 5–6 gadu vecumā ir atļauta iesaiste pirmsskolas izglītības iestāžu darbā, esam lūguši valstiskā līmenī ļaut organizētās sporta nodarbībās piedalīties arī šīs vecuma grupas jauniešiem. Ticam, ka šāds lēmums būtu gan sporta organizāciju, gan pašu bērnu un viņu ģimeņu interesēs.”

LFF SANITĀRAIS PROTOKOLS

 • Drošības pasākumi spēļu laikā tiktu organizēti pēc stingras akreditācijas un stadiona zonēšanas sistēmas.
 • Pirms došanās uz spēli un tās norises vietā visiem dalībniekiem tiktu mērīta ķermeņa temperatūra.
 • Tiktu atcelta pirmsspēles rokasspiediena procedūra.
 • Nenotiktu spēlētāju pulcēšanās tuneļa zonā.
 • Visas organizatoriskās sapulces un mediju aktivitātes tiktu veiktas ārpus telpām, ievērojot divu metru distanci.
 • Pirms sacensību sākuma dalībniekiem organizētu drošības pasākumu semināru.

CITUR

 • Arī pandēmijas laikā notika Baltkrievijas, Burundi, Nikaragvas un Tadžikistānas futbola čempionāti.
 • 16. maijā pirmā no Eiropas vadošajām līgām savas spēles atsāka Vācijas bundeslīga. Visi 9 mači norisinājās bez skatītāju klātbūtnes.
 • Bundeslīgas līdervienība Minhenes “Bayern” viesos ar 2:0 pārspēja Berlīnes “Union”. Minheniešu līderis Roberts Levandovskis kluba labā guva savus 40. vārtus šosezon. Vismaz 40 vārtus viņš ir guvis jau piekto sezonu pēc kārtas.
 • Pasaules populārākā čempionāta Anglijas premjerlīgas klubi atsākuši kopīgas nodarbības, bet nav atļauti kontakta treniņi.
 • Futbola sezonu cer pabeigt Anglijas, Skotijas, Spānijas un Itālijas čempionātu augstākās līgas.
 • Francijā, Nīderlandē un Beļģijā sezona jau ir pabeigta.
 • Vakar ar trim spēlēm atsākās Igaunijas futbola čempionāta augstākā līga, kuras klubi marta sākumā paguva izspēlēt pirmās kārtas mačus.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz