Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lielais futbols liepājnieku acīm

Lielais futbols liepājnieku acīm
05.07.2006 20:06

0

Pasaules čempionāts futbolā vienmēr ir piesaistījis ārkārtīgi lielu interesentu skaitu gan pie TV ekrāniem, gan klātienē. Simtiem tūkstoši futbola fanu no visas pasaules dodas uz Pasaules kausa izcīņas norises vietu, neatkarīgi no tā, vai viņu valsts izlase tajā piedalās, vai ne. Uz lielajiem kājbumbas svētkiem Vācijā bija devušies arī vairāki liepājnieki, kas dalījās savos iespaidos. Trīs “Liepājas metalurga” fani – Kristaps, Mārtiņš un Edgars – izmanto šo ceļojumu, lai gūtu jaunus iespaidus un pieredzi par futbola līdzjušanas kultūru citās valstīs un, protams, lai vērotu augsta līmeņa futbolu.

Pasaules čempionāts futbolā vienmēr ir piesaistījis ārkārtīgi lielu interesentu skaitu gan pie TV ekrāniem, gan klātienē. Simtiem tūkstoši futbola fanu no visas pasaules dodas uz Pasaules kausa izcīņas norises vietu, neatkarīgi no tā, vai viņu valsts izlase tajā piedalās, vai ne. Uz lielajiem kājbumbas svētkiem Vācijā bija devušies arī vairāki liepājnieki, kas dalījās savos iespaidos.
Trīs “Liepājas metalurga” fani – Kristaps, Mārtiņš un Edgars – izmanto šo ceļojumu, lai gūtu jaunus iespaidus un pieredzi par futbola līdzjušanas kultūru citās valstīs un, protams, lai vērotu augsta līmeņa futbolu.
Izrādās, lai dotos šādā ceļojumā, nemaz nav vajadzīgi ārkārtīgi lieli līdzekļi, ja vien ceļojums tiek plānots patstāvīgi un laicīgi. “Par došanos uz Vāciju sākām domāt jau pagājušajā gadā un laicīgi parūpējāmies par nokļūšanu pasaules čempionāta norises vietā, kā arī par mājupceļu,” stāsta puiši, kuri jau devīto dienu ceļo pa visu Vāciju un Latvijā atgriezīsies šovakar. “Izmantojām lēto aviokompāniju pakalpojumus, bet čempionāta laikā dzīvojam pieticīgi – nakšņojam teltīs, parkā uz soliņa, metro stacijā, bet viesnīcā esam gulējuši tikai pāris reižu.”
Tādā veidā liepājniekiem palika pāri diezgan daudz naudas, lai varētu apmeklēt futbola spēles. Tā kā pie biļetēm pirms došanās uz Vāciju puišiem nebija izdevies tikt, tās nācās pirkt no spekulantiem, tomēr ar cenām viņi palikuši visai apmierināti: “Atkarībā no spēles nozīmīguma bijām gatavi maksāt no 40 līdz 100 eiro, un šādās cenās arī iekļāvāmies. Tā ir liela nauda tikai Latvijā, bet citās valstīs par kvalitatīvu futbola spēli ir gatavi maksāt arī daudz vairāk.”
Pusotras nedēļas laikā puiši pabija Frankfurtē, Dortmundē, Nirnbergā, Hamburgā un Ķelnē. Visspilgtākās emocijas palikušas no spēles starp Vāciju un Poliju, kurā sīva cīņa visas 90 minūtes norisinājās ne tikai laukumā, bet arī tribīnēs. Kad atrodies starp 65000 fanu, kuri visa mača garumā dzied dziesmas, izkliedz dažādus saukļus, ir grūti palikt vienaldzīgam.
Pašu spēkiem uz Vāciju bija nolēmuši doties arī četri “Liepājas metalurga” jauniešu komandu treneri – Jānis Zuntners, Rūdolfs Jurjāns, Dmitrijs Kalašņikovs un Aleksandrs Stradiņš, kuri ceļu līdz pašreizējam pasaules futbola centram mēroja ar personīgo automašīnu. Šo ceļojumu treneri dēvē par braucienu uz dullo, jo Vācijā nebija ne naktsmāju (treneriem nācās nakšņot automašīnā), ne arī biļešu uz spēlēm.
Neskatoties uz to, lielā futbola atmosfēra tika izbaudīta pilnībā. Kāroto maču starp Brazīlijas un Horvātijas izlasēm klātienē noskatīties neizdevās, jo atbaidīja biļešu cenas, kuras bija uzskrūvētas neiedomājamos augstumos (līdz pat 1000 eiro par biļeti!), bet nākamajā dienā liepājnieki par piecreiz zemāku cenu apmeklēja maču starp Spāniju un Ukrainu. Viņu vietas atradās pašā karstākajā punktā tribīnēs – spāņu līdzjutēju pirmajās rindās, gandrīz blakus slavenākajam fanam pasaulē – spānim Manolo, kurš vienatnē ar savām milzīgajām bungām organizēja vairāku desmitu tūkstošu kuplo dienvidnieku fanu armiju.
Neskatoties uz milzīgajiem fanu pūļiem, kas no visas pasaules ir pārpludinājuši Vāciju, liepājnieki neredzēja nevienu alkohola pārgurdinātu līdzjutēju. “Nemanījām ne piedzērušos, ne agresīvus līdzjutējus, visi cilvēki bija jautri un dzīvespriecīgi,” stāsta viens no brauciena dalībniekiem Jānis Zuntners.
No četrinieka vienīgi Aleksandrs Stradiņš līdz šim bija bijis tik lielā sporta pasākumā, pirms diviem gadiem apmeklējot Eiropas meistarsacīkstes Portugālē. Bet pēc trim dienām lielā futbola zīmē, četrinieks, kam nu ir futbola fiestas āķis lūpā, jau apsver nākamo ceļojumu: “2010.gada pasaules meistarsacīkstes notiks Dienvidāfrikā, un mērot tādu ceļa gabalu mums būs par tālu, tomēr jau pašlaik sākam nopietni domāt par Eiropas čempionāta apmeklēšanu, kas pēc diviem gadiem norisināsies Austrijā.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz