Svētdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Futbola klubs “Liepāja” 2023: Sīzifs turpina bumbu velt

2023. gada Latvijas Futbola virslīgas sezonu FK “Liepāja” nāksies atcerēties kā rūgtu mācību. Blāvs sniegums, antirekordi, pārbūves, kašķi un skandāli. Tas viss kalpojis arī par šķīdinātāju skatītāju rindās. Gaismu tumšajā, mitrajā telpā iededz daļēja fokusa atgriešana savu audzēkņu virzienā, taču sausais atlikums joprojām ar mīnusa zīmi, turklāt iesaiņots vēl vienā gadā ārpus eiropulciņa. Iemesli?

Futbola klubs “Liepāja” 2023: Sīzifs turpina bumbu velt
19 gadus vecais LFS audzēknis Rūdolfs Ziemelis izkaroja vietu “Liepājas” starta sastāvā, aizvadīja deviņus mačus turnīra noslēdzošajā fāzē un izcēlās arī ar vārtu guvumu. (Foto: Ģirts Gertsons)
19 gadus vecais LFS audzēknis Rūdolfs Ziemelis izkaroja vietu “Liepājas” starta sastāvā, aizvadīja deviņus mačus turnīra noslēdzošajā fāzē un izcēlās arī ar vārtu guvumu. (Foto: Ģirts Gertsons)
01.12.2023 00:45

liepajniekiem.lv

Jāpaņem vērtīgie minerāli

“Virslīgā ir divi izteikti piecnieki budžeta ziņā. Augšējam ir nepārprotams pārsvars algu budžetā, starpsezonā treniņnometnes dienvidos, kamēr apakšējais, ja ne gluži cīnās par izdzīvošanu, strādā ar krietni pieticīgākiem resursiem.

Ja “Liepāja” šajā top5 finišēja kā pēdējā un otro gadu paliek bez eirokausiem, vērtējums arī šogad ir ar mīnusa zīmi,” spriež futbola žurnālists Edmunds Novickis, uzsverot, ka šāds rezultāts sasniegts, arī neraugoties uz to, ka treneris savu komandu izvedis caur pilnu sagatavošanās ciklu starpsezonā, kas par atrunu mērķa nesasniegšanai varēja kalpot pērn.

“Ekspektācijas bija citas. Par minimālo mērķi izvirzījām eirokausus.

Jāsaprot, kas nogāja greizi, un jāstrādā, lai nākamgad tas vairs neatkārtotos.

Bet šobrīd jāsamierinās ar 5. vietu. Nepatīkami. Skaidrs, ka visi pārdzīvoja,” atklāts ir kluba menedžeris Dāvids Jansons, kurš arī neslēpa, ka algu budžets pirms sezonas sarucis trīskārt.

“Ar jaunākiem spēlētājiem un zemākām izmaksām centāmies izspiest maksimumu. No četriem apļiem trijos tas izdevās, bet finālā nepietika pieredzes,” viņš vērtē, sezonu kopsummā tiecoties saukt par gandrīz labu un izceļot, ka no šī puda sāls kā mācība jāpaņem visi vērtīgie minerāli.

Selekcijas jautājums

Lai tiktu līdz šiem minerāliem, liepājnieku sezona kā sīpols pa kārtai jāmizo nost. Pirmajā slānī aiz naga sprūst selekcijas problēmas. To viegli rāda statistika – 2023. gadā virslīgā “Liepājas” rindās laukumā gājuši 37 spēlētāji. Tās ir trīs komandas. Nu, labi – tādas nopietnas divas, varbūt divarpus.

Turklāt, ja salīdzinām sezonas pirmo spēli un pēdējo, starta vienpadsmitniekā vairs sakrīt vien četri uzvārdi.

“Jau sākotnēji acīmredzamas kļūdas komplektācijā. Sastāvs nebija pietiekami jaudīgs,”

bilst E. Novickis.

Par zīmīgu kļuva 25. jūnija mačs pret “Mettu” (3:2), kurā “Liepāja” pamatsastāvā sūtīja uzreiz sešus nupat piesaistītus spēlētājus. Vairāk par pusi virknējuma.

“Tas mani šokēja. Nevis adaptācijas periods un pakāpeniska integrācija, bet uzreiz visi pieci (un Meļķis – R. Dž.) senegālieši izgāja pamatsastāvā. Tātad pilnīgi jauna puskomanda, atkal vajadzīgs laiks, uzsisti puni procesā, atkal kritums, sezona saraustīta. Trūka tas pats, kas jau gadiem, – ilgtermiņa vīzijas, sastāva stabilitātes.

Nepārtraukti jauni spēlētāji, jauni spēlētāji, jauni spēlētāji.

Nesauksim to par eksperimentēšanu, bet tāds kā konveijers. Pārbauda vienus, nepatīk, izmet, ņem nākamos. Jautājums, kā notiek selekcijas darbs? Kad “Liepāja” beidzot pratīs novērtēt futbolistu prasmes un piesaistīt tādus spēlētājus, ar kuriem tiešām rēķinās ilgākā laika posmā? Tā ir lielākā problēma,” uzskata žurnālists.

“Var jau paņemt laukakmeņus un cerēt tos noslīpēt vismaz līdz pusdārgakmeņu mirdzumam, tomēr tad tie būtu arī jāslīpē, nevis jāmet atpakaļ tajā laukā, no kura savākti,” viedoklī dalās kādreizējais “Kurzemes Vārda” sporta apskatnieks Andris Sudmalis.

Visam pienāk pirmā reize

Pārmaiņas sastāvā sezonas vidū gan bija nepieciešamas, rāda rezultāti, turklāt pa ceļam “Liepāja” kļuva par trim antirekordiem bagātāka.

Pirmoreiz piecas zaudētas virslīgas cīņas pēc kārtas, pirmoreiz savās mājās kapitulēts ar četru vārtu starpību (0:4 pret “Rigu”), un pirmoreiz ar 0:3 zaudēts pirmais puslaiks (0:3 pret “Rigu”).

Futbolā sīkumu nav, un, vērtējot sniegumu maču no mača, sezonas rezultāti tikai rezumē laukumā parādīto.

“Liepāja” jau gada ievadā māja atvadas pozicionālai, kombicionālai spēlei, bumbas kontrolei un paļāvās uz otrā numura lomu, tālām piespēlēm, pretuzbrukumiem.

Periodiski tieši šo spēles elementu kurzemnieki veica gana labi, tomēr gūto un zaudēto vārtu bilance (52:54) un arī “xg” (no angļu valodas – expected goals jeb sagaidāmie vārti) pulksteņrādītājs, kas nostatīts uz 1.15 vidēji spēlē, liecina, ka reālu iespēju bija gaužām maz.

Šis rādītājs arī sliktākais, kopš šo statistikas vienību apkopo (pēdējie trīs gadi). “Nereti komanda spēlēja vienkāršotu futbolu ar tālajām piespēlēm. Noteikti ne dominējošu. Vairāk uz rezultātu vērstu.

Sākotnēji rezultāts vairāk vai mazāk bija normāls, taču ilgtermiņā skaidrs, ka ar šādu futbolu komanda sezonu neizvilks,”

norāda E. Novickis.

“Savās dažās labākajās spēlēs (piemēram, 2:2 neizšķirtā pret “RFS”) “Liepāja” parādīja pat stipri saturīgu sniegumu, citos apmierinošos mačos varēja izcelt vismaz prasmi spēlēt fizisku, ja ne gudru un pievilcīgu futbolu.

Tomēr lielākajā vairumā spēļu tā arī nebija skaidrs, ko futbolisti un viņu galvenais treneris Tamazs Pertija ar šādu sniegumu cenšas pateikt daudzu mīlētajā un neatkarīgi no [kājbumbas] izglītības līmeņa gaužām labi saprotamajā futbola valodā,” savukārt teic A. Sudmalis.

“Nesasniedzot izvirzīto mērķi, kaut kas ir jāmaina. Un jāmaina kardināli. Ja ņem jaunu spēlētāju un viņš stagnē, tad ceļiem jāšķiras. Vēl jo vairāk, ja esi leģionārs. Nav jēgas, ja sēž uz soliņa, aizpilda vietu.

Ja leģionārs ir šeit, jābūt galvas tiesu pārākam par vietējo, tā tas ir jebkurā sportā,”

notikušo pārbūvi komentē D. Jansons.

“FK “Liepāja” bija otrajā vietā pēc izmantoto leģionāru skaita, par viņiem vairāk tikai “Rigas” rēķinā. Ļoti liels uzsvars, turklāt no lielas daļas ārzemnieku komanda šķīrās, tātad vēlreiz – komplektācija nepilnvērtīga, un es personīgi nesaprotu, kāda ir šo futbolistu pievienotā vērtība Latvijas, Liepājas futbolam.

Ko viņi dod, ja ir nepazīstami, nesniedz rezultātu, nospēlē īsu laiku un tiek no komandas atbrīvoti,” prāto E. Novickis.

Kailas tribīnes

Blāvais sniegums atsaucies arī uz spēļu apmeklētību, kura bija krietni zemāka, nekā ierasts.

Dati spēļu oficiālajos protokolos ož pēc subjektivitātes, līdz ar to uz tiem atsaukties nebūtu prāta darbs, bet ainas gan stadionā, gan televīzijas tiešraidēs situāciju iezīmēja daiļrunīgi.

“Tas, ka līkne ir lejupejoša, ir skaidrs. Protams, mēs visi to jutām. Gribētos, lai tas kaut kādā veidā mainītos, bet to ir grūti paveikt.

Liepājnieks kā atbalstītājs ir prasīgs.

Vēlas, lai spēlē vietējie un ir uzvaras. Gribētos, lai atnāc uz futbolu ne tikai kā uz sportu, bet arī kā uz pasākumu, notikumu. Pat ja filmas vai izrādes sižeta līnija šoreiz tev nepatīk, gaisotne ir laba, vēlies tur atrasties, atbalstīt notiekošo. Arī pie šī punkta mums ir jāstrādā,” uzsver kluba menedžeris.

Vecuma diskurss

Komandas galvenā trenera retorika šosezon bieži uz galda lika argumentu par jaunu un nepieredzējušu spēlētāju dominējošo skaitu komandā.

E. Novickis gan norāda, ka tā īsti nebūs objektīvā realitāte. “Līdzās “Rigai” šī bija otrā vecākā komanda uzreiz aiz “RFS”. Jā, ir atsevišķi jaunie spēlētāji. Gan vietējie, gan ārzemnieki, bet nedrīkst ignorēt, ka ir arī tādi leģionāri, kurus par jaunajiem sportistiem nav adekvāti dēvēt. Dodo (36), Gilmors (27), Hračovs (26), Kucija (23), Mate (24), Samurkasovi (25), Tins (27), Fajs (24).

Atkal, ja runājam par pievienoto vērtību, neredzu to, sevišķi, ja šis leģionārs neko spožu neparāda. Bija daudz viduvējību, par ko liecina arī rezultāts,” kritisks ir žurnālists.

Skats pašu virzienā

Sīpola kārtas kā apģērba gabalus pēdīgi nosviežot, serdē saskatām arī pozitīvas iezīmes. Liepājnieki šogad deva iespēju akadēmijas audzēkņiem, kuri saņemto uzticību neizniekoja.

“Nedrīkst aizmirst, ka “Liepāja” mazlietiņ pagrieza kuģa stūri atpakaļ vietējo, jauno latviešu spēlētāju virzienā.

Simpatizēja, ka sezonas beigu daļā lielu lomu komandā spēlēja tādi futbolisti kā Daņila Patijčuks, Rūdolfs Ziemelis un Roberts Meļķis,”

uzsver E. Novickis.

“Sastāva izvēles ziņā cauri Liepājas futbolu pārklājušam mākonim izlauzās pāris saulesstari. Cerams, ka abi (Ziemelis un Meļķis) vietu laukumā nopelnīja ar savām kvalitātēm, nevis Liepājas futbola pasi.

Galu galā, pašam klubam savas akadēmijas nav, un tas ir atkarīgs no sadarbības līguma ar pašvaldības futbola skolu (LFS). Līdz ar to varbūt nākas pierādīt, ka tieši FK “Liepāja” pelnījis pilsētnieku naudu kā jauno liepājnieku atspēriena dēlītis ceļā uz futbola virsotnēm,” savukārt bilst A. Sudmalis.

Klubā gan norādīja, ka Ziemelis, Meļķis, arī Pinčuks nav vienīgie piemēri. “Liepāja” šobrīd parakstījusi vienošanās ar vairākiem jaunajiem LFS futbolistiem, tostarp arī zem virslīgas minimālā atļautā vecuma sliekšņa, un savas prasmes jaunie liepājnieki periodiski slīpēs profesionāļu režīmā.

Sastāva skice

Sezonas izskaņā un pēc tās uz pārbaudēm ieradās virkne futbolistu un “Liepāja” sarīkoja vairākus savstarpējos treniņu mačus.

Patlaban klubs pauzē, un plānots atkal savākties 3. janvārī, kad mēnesi iecerēts pavadīt Liepājā, taču februārī doties uz treniņnometni Turcijā.

“Vēlme ir, lai līdz šai nometnei 90% sastāva ir nokomplektēts.

Pēc sezonas prom devušies vairāki futbolisti – Sanikidze, Ošs, Mate, Samurkasovi, Chovrebašvili, Grjaznovs, Kļuškins, Makandžola, bet ar virkni vēl sarunas notiek, tostarp arī Krautmani.

Šobrīd droši varu apgalvot, cik nu to sportā var, ka ar komandu paliek Kucija, Dodo, Sanē, Fajs, Meļķis, Patijčuks. Būtībā pēdējo spēļu sastāva kodols ir tā daļa, kuru redzam kā nākamās sezonas komplektācijas audeklu,” stāsta D. Jansons, kurš arī viesa skaidrību – komandas galvenais treneris savā postenī paliek.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz