“Liepāja” aizraujošā cīņā atspēlē divus vārtus un galotnē uzvar Jūrmalā

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas 21. kārtas pārceltajā spēlē smagu uzvaru izcīnījusi “Liepāja”, kas izbraukumā atspēlēja divu vārtu deficītu un galotnē tomēr nospieda Jūrmalas “Spartaku” (3:2), nostiprinoties ceturtajā pozīcijā.

14.08.2022 17:58

Pirmā puslaika vidū vadību ieguva “Spartaks”, kad pēc Kvadvo Asamoā piespēles no vārtu priekšas iesita jūrmalnieku liepājnieks Markuss Alpēns (1:0).

18 gadus vecajam spēlētājam tie bija pirmie vārti Virslīgas karjerā, bet “Spartaks” pret liepājniekiem pārtrauca 412 minūšu ilgu sauso sēriju.

Pēc pirmā puslaika Tamazs Pertija veica vienu spēlētāju maiņu un nomainīja arī shēmu, no 4-3-1-2 pārejot uz 4-3-3, taču arī otrā puslaika sākumā dominēja Kvadvo Asamoā. Pirmajā epizodē pēc lieliska reida Krišjāni Zviedri pārspēt neizdevās, toties dažas minūtes vēlāk ganietis iesita no septiņiem metriem (2:0).

“Liepāja” itin drīz atjaunoja vienu vārtu deficītu, un to 56. minūtē paveica bijušais “Spartaka” līderis Nemaņa Belakovičs, pēc Gotjē Mankendā piespēles trāpot tālajā stūrī (1:2). Belakovičs pirmos vārtus Virslīgā trīs mēnešos nosvinēja ar sprintu pāri visam laukumam un emociju izlādēšanu pie…”Spartaka” līdzjutējiem.

Kurzemnieki turpināja spiest un puslaika vidū pelnīti atjaunoja līdzsvaru, bet to paveica ar apšaubāmu pendeli – Raivim Skrebelam tika pamanīta spēle ar roku, bet no 11 metriem pārliecinoši sita Dodo, vārtus gūdams ceturtajā mačā pēc kārtas (2:2).

“Liepāja” turpinājumā neizmantoja pat sešas iespējas (četrreiz glāba Dāvis Veisbuks), “Spartaks” atbildēja ar diviem trāpījumiem pa vārtu konstrukciju, tomēr 90. minūtē “Liepāja” otrajā stāvā nospieda (pārleca) mājiniekus – pēc Roberta Savaļnieka kārtājās piespēles par varoni kļuva uzmainītais bosniešu aizsarg Kenans Hreļičs (3:2).

“Liepājai” nepalīdzēja diskvalificētie Krišs Kārkliņš un Aleksejs Grjaznovs un savainotais Martins Marta, bet jūrmalniekiem nebija viena no uzbrukuma līderiem Leu Gaušu. Komandas jau pametuši pieredzējušie Mārcis Ošs un Artūrs Karašausks.

Spartaks – Liepāja 2:3 (1:0).
Vārti: Alpēns 28′, Asamoā 51′ – Belakovičs 56′, Dodo 65′ (11m), Hreļičs 90′.
Brīdinājumi: Alpēns – Strumija, Tarasovs.
Spartaks: Veisbuks – Solovjovs, Kramēns, Terehovs, Skrebels – Alpēns, Patijčuks (Zamullo 55′), Laizāns – Zehovs, Ostapenko, Asamoā.
Liepāja : Zviedris – Mankendā, Migels, Tarasovs, Savaļnieks – Strumija, Kapuns (Hreļičs 84′), Deliu (Radovičs 46′) – Villela – Dodo, Belakovičs.
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs.