Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepāja” ar 7:0 sasit “Rēzekni” un pievienojas “Skonto” finālā

18.02.2015 15:17

Par otru Ziemas kausa finālisti kļuva “Liepāja”, kas pēdējā grupu turnīra spēlē ar rezultātu 7:0 sagrāva 1. līgas vicečempioni “Rēzekni”. Pa diviem vārtiem guva Iļja Šadčins un Toms Gucs. “Liepāja” un “Skonto” savā starpā tiksies virslīgas sezonas atklāšanas spēlē, kas paredzēta 13. martā.

“Liepāja” turpināja spēlēt ar iepriekšējās sezonas sastāvu, kas papildināts ar dublieru spēlētājiem, un joprojām ir vienīgā Virslīgas komanda, kas Ziemas kausā nav pastiprinājusies no ārpuses. Liepājniekiem šodien derēja jebkāds neizšķirts, un jau trešajā minūtē kurzemnieki atklāja spēles rezultātu. Valērijs Afanasjevs piespēlēja gar vārtiem, Toms Gucs palaida bumbu garām, bet Dāvim Ikauniekam atlika tikai trāpīt no pašas vārtu priekšas (1:0).

“Rēzekne” atbildēja ar vairākiem asiem uzbrukumiem, un Rihards Ivanovs 19. minūtē varēja panākt izlīdzinājumu – Raivo Varažinskis tvēra apakšējā stūrī raidīto bumbu. Latgales klubs savu momentu neizmantoja, un jau pēc minūtes Iļja Šadčins pēc Ikaunieka piespēles dubultoja pārsvaru (2:0). Tagad gan spēles liktenis faktiski bija izšķirts, un puslaika turpinājumā liepājnieki ar pretiniekiem darīja, ko vēlējās. 28. minūtē Šadčins pie tālā vārtu staba noslēdza Afanasjeva piespēli (3:0), un 37. minūtē Gucs no 14 metriem viegli trāpīja apakšējā vārtu stūrī (4:0).

Pirmajā puslaikā rezultāts varēja būt arī daudz graujošāks – vairākkārt apbrīnojami neiesita Gucs, pēdējās sekundēs no pieciem metriem netrāpīja arī Kristians Toress. Tomēr 52. minūtē gan “Liepāja” guva piektos vārtus, kad Gucs no distances skaisti trāpīja pašā stūrī (5:0). Pēc desmit minūtēm Toress, soda laukumā apspēlējis aizsargu, panāca arī 6:0. Punktu mačam 83. minūtē pielika Devids Dobrecovs, kurš guva vārtus pēc Ikaunieka piespēles (7:0).

“Rēzeknes BJSS” – “Liepāja” 0:7 (0:4).

Vārti: Ikaunieks 3′, Šadčins 20′, 28′, Gucs 37′, 52′, Toress 62′, Dobrecovs 83′.

Rēzekne: Rezvovs, Borisovs, Brīvers, Ivanovs, Ježkovs, Krainis, Rogozins, Silagailis, Silovs, Aguls, Vavilovs.
Rezervē: Tarvids, Gajevskis, Rombahs, Stērninieks, Belasovs, Bovkuns, Paklons, Burcevs.

Liepāja: Varažinskis, Tumanovs, Šadčins, Ikaunieks, Gucs, Toress, Mihadjuks, Šlampe, Kārkliņš, Afanasjevs, Gulbis.
Rezervē: Vaičulis, Jēkabsons, Dobrecovs, Gudēns, Krušatins, Jurkovskis.