“Liepāja” gandrīz iztur Austrijā – sāpīgs 0:1

12.07.2016 23:23

UEFA Čempionu līgas 2. kārtas kvalifikācijas pirmajā mačā “Liepāja” līdz 83. minūtei izturēja visus spēcīgās “Red Bull” uzbrukumus, bet pēc neveiksmīga rikošeta nācās ielaist vārtus un zaudēt. Rezultāts 0:1 gan saglabā cerības uz uzvaru divu spēļu summā.

Savu pirmo spēli UEFA Čempionu līgā kluba vēsturē ”Liepāja” sagaidīja izbraukumā pret Zalcburgas ”Red Bull”, Austrijas pārliecinoši bagātāko komandu un izteiktu dueļa favorīti. ”Liepājas” sākumsastāvā , salīdzinājumā ar iepriekšējo Virslīgas spēli, bija tikai viena izmaiņa – Valērija Afanasjeva vietā laukumā devās Leonels Strumija.

Vietu sākumsastāvā bija saglabājuši horvātu leģionāri Dino Kluks un Marko Brtans, kā arī nesenais komandas papildinājums, Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kamēr rezervē palika Edgars Gauračs, bet pieteikumā nebija Kristapja Grebja. Viņš bija devies kopā ar komandu uz Austriju, taču arī iepriekš traumas dēļ izlaida vairākas spēles.

Spēles sākums uzskatāmi parādīja abu komandu līmeņu atšķirību. Viktora Dobrecova vadītā komanda pie bumbas tika vien uz īsiem brīžiem un par nopietna uzbrukuma izveidošanu domāt īsti nevarēja, kamēr Austrijas komanda uzbruka lieliem spēkiem un jau pašā sākumā varēja atklāt rezultātu, bet Pāvels Doroševs nospēlēja precīzi un atvairīja brazīliešu aizsarga Paulu Mirandas sitienu. Pēc tam, piektajā minūtē, Doroševs jau bija bezspēcīgs, bet Džonatans Soriano no tuvas distances pārsita pāri vārtiem.

Ne bez veiksmes palīdzības, taču pirmo triecienvilni ”Liepājai” izdevās izturēt bez vārtu zaudējuma. Zaudēta gan tika Leonela Strumijas palīdzība – viņš cieta sadursmē un 25. minūtē bija spiests doties uz maiņu, kamēr laukumā nāca Toms Gucs. Taču pamazām ”Liepājai” izdevās arī piespiest pretiniekus ik pa brīdim domāt par spēli aizsardzībā. Bīstamu piespēli gar pretinieku vārtiem centās izdarīt Vladimirs Kamešs, izdevās tikt arī pie stūra sitiena un ar asa presinga palīdzību tika slāpēti austriešu uzbrukumi.

Pirmā puslaika otrajā pusē ”Red Bull” jau krietni retāk sanāca bīstami momenti, taču 36. minūtē ar pēkšņu tālsitienu izcēlās 19 gadus vecais austrietis Konrāds Lainers, sitot nedaudz garām. 40. minūtē sekoja vēl viens sitiens no soda laukuma robežas, bet tieši virsū Doroševam. Puslaika beigās ”Liepājas” saspēle jau bija acīmredzami drosmīgāka un precīzāka, taču pie sitiena pa vārtiem neizdevās tikt tik un tā. ”Red Bull” dominance bija neapšaubāma, bet pēc pirmajām 45 minūtēm joprojām 0:0.

Pirmais ”Liepājas” sitiens tika pieredzēts 55. minūtē – Gucs izmēģināja laimi ar tālsitienu apmēram no 25 metriem. ”Red Bull” tikmēr spēlēja pacietīgi, cenšoties sagaidīt liepājnieku aizsardzības kļūdu, un uzturēja spriedzi teju katrā savā uzbrukumā. ”Liepājas” presinga mēģinājumi bija noplakuši, kas padarīja spēles tempu visai lēnu, taču 71. minūtē kļūdījās jau mājinieku aizsardzība. Četri aizsargi ielaida no malas piespēlētu bumbu soda laukuma vidū, kur pēc tās jau metās Kamešs, taču bumbu neuztvēra, turklāt tika fiksēta arī aizmugure.

”Red Bull” atbildēja asi – pēc iespēles soda laukumā Doroševs izgāja no vārtiem, bet nepaspēja aizkavēt piespēli uz vārtu priekšu. Par laimi, tur pirmais bija Deniss Ivanovs, taču bumbu neizdevās izsist tālāk. Tā vietā bumba nokrita pie Soriano kājām, kuram sešu metru attālumā bija praktiski tukši vārti (Doroševs veica izmisuma lēcienu), taču viņš pamanījās pārsist pāri.

Doroševs pēc tam pieļāva vēl vienu kļūdu, nenoturot bumbu rokās pēc tālsitiena,bet 80. minūtē cieta sadursmē ar pretinieku uzbrucēju centrējuma laikā, kā arī saņēma dzelteno kartīti par laika vilcināšanu. Taču tas viss noveda pie vēlamā mērķa, proti, vēl 83. minūtē rezultāts bija 0:0. Diemžēl beidzot paveicās arī austriešiem – Gorkšs pēc centrējuma nedaudz nokavēja, un Soriano bija laiks apturēt bumbu, pagriezties un uzsist. Sitiens nebija īpaši spēcīgs, taču pēc neveiksmīga rikošeta pret Denisu Ivanovu bumba ieripoja vārtos, kamēr Doroševs bumbu gaidīja vārtu pretējā pusē.

Skarbs, taču loģisks mača pavērsiens. ”Liepājai” uzreiz gan radās mača labākā iespēja pašiem gūt vārtus- Kamešs ielauzās soda laukumā un izdarīja piespēli, bet uz maiņu nākušais Afanasjevs netrāpīja tuvajā stūrī. Vairāk iespēju izlīdzināt rezultātu neradās, taču arī otrie vārti netika ielaisti. Zaudējums 0:1 saglabā cerības divu spēļu summā, taču skaidrs, ka pēc nedēļas Liepājā būs nepieciešami vārtu guvumi.