“Liepāja” ielaiž vārtus pašās beigās un vēlreiz piekāpjas “Norrkoping”

01.08.2019 22:09

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā zaudējumu piedzīvojusi “Liepāja”, kas savā laukumā ielaida vārtus 89. minūtē un ar 0:1 piekāpās “Norrkoping”, summā zviedru kluba pārsvaru atzīstot vēl pārliecinošāk – 0:3.

Salīdzinot ar izbraukuma spēli, liepājnieku sastāvā nebija notikusi neviena izmaiņa, un tas nozīmēja, ka laukumā joprojām nevar doties komandas centrālā figūra – pussargs Jānis Ikaunieks. Arī šoreiz savainotais futbolists nebija iekļauts pieteikumā. Seši no 11 pamatsastāva spēlētājiem bija latvieši, bet, kā jau ierasts, uzbrukuma trio sastāvēja tikai no leģionāriem.

Lai gan “Liepājai” jau no paša sākuma piederēja iniciatīva, pārvērst bumbas kontroli bīstamos momentos neizdevās. Bija piespēle gar vārtiem, kas palika bez adresāta. Bija Amansiu Forteša soda sitiens un sekojošais centrējums soda laukumā, pēc kura sist mēģināja gan Kristers Tobers, gan Fraidejs, bet viņu centieni tika bloķēti. Brīžos, kad zviedriem izdevās ilgāku laiku pieturēt bumbu, mājiniekiem vairākas reizes izdevās pie centra atņemt bumbu, tomēr ātros pretuzbrukumus izjauca brāķis piespēlēs.

Arī otrajā puslaikā spēle ritēja pēc “Norrkoping” plāna. Ciemiņi daudz vairāk kontrolēja bumbu, izvēloties to pieturēt laukuma centrā un iegūt vērtīgās minūtes. Mirkļos, kad liepājniekiem izdevās pārņemt kontroli, problēmas sagādāja pietuvošanās Zviedrijas komandas vārtiem. Veiksmi no distances izmēģināja Fraidejs, tomēr apakšējā stūrī lidojošā bumba pretinieku vārtsargam nekādas problēmas neradīja.

Visas “Liepājas” cerības izdzisa 89. minūtē, kad Seads Hakšabanovičs no labās malas iegāja soda laukumā un par spīti Seidinas Keitā izklupienam izdarīja spēcīgu sitienu, bumbu raidot Valentīna Raļkeviča sargāto vārtu tuvajā stūrī. Tādējādi “Norrkoping” uzvarēja arī atbildes spēlē (1:0), summā esot pārāka ar 3:0.

“Norrkoping” kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar Izraēlas vienību Beerševas “Hapoel”, kas šodien nospēlēja 1:1 ar Almatu “Kairat”, summā ņemot virsroku ar 3:1. Savukārt liepājniekiem Eirokausu sezona ir beigusies, un atlikušajā laikā Aleksandra Starkova vadītajai komandai būs jākoncentrējas tikai Virslīgai.

Liepāja – Norrkoping 0:1 (0:0)

Vārti: Hakšabanovičs 89′
Brīdinājumi: Tobers, Žuļevs, Strumija – Holmberjs
Liepāja: Raļkevičs – Žuļevs (Askerovs 82′), Ivanovs, Keitā, Jurkovskis – Ķigurs (Viļumsons 70′), Tobers, Stumija – Dodo, Fraidejs (Spartaru 66′), Fortešs
Divu spēļu summā: ar 3:0 uzvarēja “Norrkoping”