Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepājas” futbolisti pārtrauc piecu zaudējumu sēriju

Piecu neveiksmju sērijai punktu izdevās pielikt “Liepājas” futbolistiem, kuri pateicoties diviem Dodo vārtiem ar 2:1 uzveica “Daugavpili”, Virslīgas 17. spēļu kārtā paceļoties uz turnīra tabulas ceturto pozīciju.

05.06.2023 19:31

Tamaza Pertija vadībā liepājnieki pirms 17. kārtas cīņas Daugavpilī bija piedzīvojuši piecus zaudējumus pēc kārtas, kas ir kluba antirekords. Tādēļ liepājnieku galvenais treneris sauca atpakaļ pirmajā vienpadsmitniekā uz dublieriem iepriekš aizsūtītos Gotjē Mankendā un Alekseju Grjaznovu.

Vēju pilsētas komandai izdevās gūt ātrus vārtus pēc tam, kad Dāvids Anans no kreisās laukuma puses veica augsto piespēli vārtu priekšā.

Rinalds Aizups ar savu kāju neaizsniedzās līdz bumbai, bet tās piezemēšanās vietā izskrēja pieredzējušais Dodo, kurš raidīja bumbu garām Vladislavam Kurakinam, izvirzot “Liepāju” vadībā ar 1:0.

Piedzīvojumi savā vārtu priekšā “Daugavpilij” sanāca pēc Kurakina neveiksmes, mēģinot izsist bumbu pēc stūra sitiena ar dūrēm.

Latgales komandas vārtsargs uzsita bumbu augstu gaisā un tā nonāca pie liepājniekiem, kuri satricināja vārtu pārliktni, bet ar atkārtoto sitienu Jurijs Mate aizsita bumbu garām mērķim.

Pirmā puslaika vidū “Daugavpils” guva vārtus ar gaļu. Pēc stūra sitiena cīņā par Lukas Sanikidzes vārtu priekšā nokritušo bumbu iesaistījās Aizups un Valerijs Lizunovs.

Kopā ar “Liepājas” aizsardzības spēlētāju bumba tika pārstumta pāri vārtu līnijai, Lizunovam gūstot savus sezonas ceturtos vārtus un panākot izlīdzinājumu – 1:1.

Pirms soļošanas uz ģērbtuvēm puslaika pārtraukumam, vēlreiz daugavpiliešu vārtu priekšā netika novaktēts Dodo.

Eduards Tīdenbergs, ar centrējumu līdzīgā manierē kā tika gūti pirmie spēles vārti, nogādāja bumbu brazīlietim, kurš ar galvu atguva spēles vadību Kurzemes komandai (2:1).

Jau ar otrā puslaika sākumu “Liepāja” spēlēja vienkārši un piesardzīgi, lai censtos izvairīties no daugavpiliešu pretuzbrukumiem. Tomēr briesmas pie kurzemnieku cietokšņa radās, kad Viljamss Mukvelle akrobātiskā kritienā centās raidīt bumbu vārtos, tomēr tās ceļā patrāpījās Anrī Staničs.

20 minūtes pirms pamatlaika beigām uz maiņu otrajā puslaikā iznākušais Emīls Urbāns precīzi nospēlēja izklupienā, bloķējot Mankendā sitienu pēc efektīga reida.

Daugavpiliešu pussarga sekmīgā spēle aizsardzībā saglabāja minimālu starpību uz rezultāta tablo.

82. spēles minūtē Diomandē veica reidu soda laukumā un viņam pretī tik izstiepta Lukmena Gilmora kāja. Andris Treimanis noteikumu pārkāpumu nesaskatīja un abām komandām uzvirmoja emocijas, pēc kā mājinieki gar zemi gāza Grjaznovu.

Divas minūtes vēlāk Lizunovs ar galvu centās raidīt bumbu vārtos, bet ar atlecienu pret “Esplanādes” stadiona mākslīgo zālāju bumba ieleca tieši rokās Sanikidzem.

Emocijām bagātā spēles izskaņā “Daugavpils” tomēr nespēja otro reizi izlīdzināt rezultātu. Līdz ar to “Liepāja” pielika punktu kluba garākajai zaudējumu sērijai un pacēlās turnīra tabulā līdz ceturtajai vietai.

“Daugavpils” – “Liepāja” 1:2 (1:2)

Vārti: Lizunovs 27′ – Dodo 4′ 44′
Brīdinājumi: Aizups, Žaleiko, Jemeļjanovs – Grjaznovs, Dodo
Daugavpils: Kurakins – Haruštjāks, Zūre, Aizups (Jemaļjanovs 46′), Cucurs – Afanasjevs (Nasirli 76′), Žaleiko (Piņaskins 84′), Ivanovs (Urbāns 46′), Lizunovs – Diomandē, Mukvelle
Liepāja: Sanikidze – Grīnbergs, Staničs, Matte, Tīdenbergs (Fjodorovs 88′) – Anans, Makandžola (Gilmors 57′), Grjaznovs, Kucija – Dodo, Mankendā.
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis