“Liepāja” izbraukumā zaudē “Rīgai”

18.08.2019 19:31

“Optibet” futbola Virslīgā uzvaru ar 1:0 izcīnīja “Riga”, kura Skonto stadionā pārspēja liepājniekus. Vienīgos vārtus uzvarētājiem guva nesen piesaistītais ukrainis Miroslavs Slavovs, taču spēle bija zīmīga ar Vladimira Kameša debiju komandā un Ivana Lukjanova atgriešanos rīdzinieku starta sastāvā.

Latvijas čempionvienība, ņemot vērā intensīvo Eirokausu spēļu grafiku, veica vairākas izmaiņas komandas sastāvā, taču visredzamākā bija Ivana Lukjanova atgriešanās laukumā. Bijušais Latvijas izlases pussargs pirmo reizi šajā sezonā devās rīdzinieku starta sastāvā, kopumā aizvadot tikai otro spēli sezonā. Tāpat starta sastāvā devās šosezon līdz šim maz spēlējušais Vladislavs Gabovs. “Liepājas” sastāvā rumānis Danu Spataru bija nonācis malējā aizsarga pozīcijā, aizstājot kartiņu normu sakrājušo Raivi Jurkovski.

“Riga” spēles ievadā centās izmantot ātro Alekseju Višņakovu, taču nebūt ne daudz lēnākais Spataru aizsardzībā tika galā ar savu pretspēlētāju. Kurzemniekiem pirmie uzbrukumi beidzās bez nekā īpaši bīstama. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja rīdziniekiem radās 14. minūtē, kad Deniss Rakels veica sitienu no soda laukuma līnijas. Bumba lidoja spēcīgi un trāpīja pa vārtu stabu, atstājot laukuma robežas. “Liepājai”, kura bija zaudējusi iepriekšējās divas spēles, uzbrukumu veidošana nesekmējās, pirmajās divdesmit minūtēs izniekojot katru savu pretuzbrukumu iespēju.

Mača 27. minūtē “Riga” futbolisti pārāk vilcinājās ar sitiena izdarīšanu. Pa vārtiem varēja uzsist gan Lukjanovs, gan Gabovs, taču abi futbolisti izšķīrās par piespēlēm, līdz Rakels paklupa uz bumbas un deva liepājniekiem pretuzbrukuma iespēju. Pēc Dodo piespēles Vugars Askerovs saņēma bumbu asā leņķī un Roberts Ozols atvairīja pretspēlētāja sitienu. Uzkrītošie bieži abu komandu spēlētāji paslīdēja uz nolaistītā Skonto stadiona zālāja, bieži arī visai neveiksmīgi apstrādājot slideno bumbu. Tas deva savu artavu, lai pēc nospēlētas pusstundas rezultāts vēl nebūtu atklāts.

Cīņas 35. minūtē Gabovs ar ļoti labu centrējumu nolika sitiena pozīcijā Lukjanovu, taču ilgu laiku izlaidušais futbolists ar galvu aizsita garām mērķim. Neilgu brīdi vēlāk arī Oļegs Laizāns tika pie izdevības, taču viņa sitiens ar neērto kāju lidoja tieši rokās Valentīnam Raiļkevičam. Pašās pirmā puslaika beigās aktīvāk sāka spēlēt “Liepāja” un Askerovs ļāva kurzemniekiem tikt pie vairākām stūru sitienu iespējām. Tomēr neviens no trīs stūra sitieniem rezultātu nedeva un pārtraukumā komandas devās pie bezvārtu neizšķirta.

Līdz ar spēles otrā puslaika sākumu laukumā devās divi rīdzinieku sastāvu nesen papildinājuši futbolisti. Uzbrukuma smailē Latvijas čempionvienībai devās ukraiņu milzis Miroslavs Slavovs, kurš līdz šim vienu puslaiku jau bija nospēlējis. Savukārt debiju “Riga” rindās piedzīvoja Vladimirs Kamešs, kurš pavisam nesen papildināja komandas sastāvu un šodien debitēja galvaspilsētas komandā.

Rīdzinieki pēc stūra sitiena iespieda “Liepāju” soda laukumā, kur Slavovs ar galvu nometa bumbu Elvim Stuglim, kurš gan nepārspēja Raļkeviču, bet bumbas lidošana vārtos tāpat nebūtu mainījusi rezultātu, jo bija pacelts sānu tiesneša karodziņš. Sāpīgu epizodi piedzīvoja kurzemnieku uzbrukuma veidotājs Dodo, kurš šķietami atjaunoja rokas savainojumu. Taču brazīlis pēc neilgas atelpas atgriezās laukumā. Jau pusstundu līdz mača beigām Mihails Koņevs veica savu noslēdzošo spēlētāju maiņu, nomainot Lukjanovu pēc 60 aizvadītām minūtēm.

Vairākkārt “Riga” sitiena pozīcijās centās nolikt Rakelu, bet “Liepājas” aizsardzība sekmīgi darbojās pret vienu no mājinieku vadošajiem spēlētājiem, ļaujot Raļkevičam aplaudēt par komandas biedru veiksmīgo sniegumu. Aleksandrs Starkovs savu pirmo maiņu veica 73. minūtē, nomainot Askerovu pret jauno liepājnieku Raivi Viļumsonu.