“Liepāja” izbraukumā zaudē “Valmierai”

04.08.2019 20:16

“Optibet” futbola Virslīgā Latvijas izlases galvenā trenera Slavišas Stojanoviča klātbūtnē Tamaza Perijas trenētā “Valmiera Glass/ViA” ar rezultātu 2:1 pieveica “Liepāju”, apsteidzot kurzemniekus turnīra tabulā. Uzvaras vārtus valmieriešiem guva Ēriks Punculs.

Uz cīņu starp “Valmiera Glass/ViA” un “Liepājas” komandām tika nozīmēta Somijas tiesnešu brigāde ar Joni Hītiju priekšgalā. Valmieriešiem mačā nevarēja palīdzēt centra aizsargs Leo Lelišs, tādēļ viņu aizstāja Olaide Badums, bet pirmo reizi komandas starta sastāvā devās portugālis Žoržinju. Savukārt liepājniekiem, salīdzinoši ar iepriekšējo maču, Kristeru Toberu sākumsastāvā nomainīja Vugars Askerovs.

Mača otrajā minūtē pēc valmieriešu centrējuma Valentīns Raļkēvičs ar bumbu gandrīz iegāja savos vārtos, taču par spīti mājinieku līdzjutēju iebildumiem vārtu nebija. Viesiem iespēja radās ceturtajā minūtē, kad Keita no soda laukuma centās sist bumbu vārtos, bet Vladislavs Lazervs ne pārāk spēcīgo sitienu tvēra. Līdz mača 15. minūtei vairāk iniciatīvas bija liepājnieku pusē, kurzemniekiem tiekot pie vairākām standartu iespējām. Valmieriešu aizsardzībai vairākkārt izdevās bloķēt viesu bīstamos sitienus. Pašiem mājiniekiem laba iespēja radās brīdī, kad izrāvienā pret Raļkeviču aizskrēja valmieriešu portugālis Žoržinju, taču viesu vārtsargs bumbu atsita, savukārt Toluvalase Arokodare atkārtoto sitienu raidīja augstu virs laukumu norobežojošā žoga.

Mača 25. minūtē valmierieši izveidoja pretuzbrukumu, kurā ar otro uzbrukuma vilni Žoržinju no soda laukuma līnijas izpildīja sitienu, kurš bija netveram Raļkevičam, tādējādi atklājot spēles rezultātu un izvirzot “Valmiera Glass/ViA” vadībā ar 1:0. Tādējādi portugāļu futbolists tikai savā otrajā spēlē guva savus debijas vārtus Virslīgā. Žoržinju nosvinēja vārtu guvumu, pieskrienot pie līdzjutējiem un parādot savu vārdu uz formas tērpa, tādējādi iepazīstinot Valmieras skatītājus ar sevi.

Pēc nonākšanas iedzinējos Aleksandra Starkova padotie centās izlīdzināt rezultātu, taču pie īpaši labām sitienu pozīcijām Kurzemes komandas spēlētājiem nonākt līdz puslaika izskaņai neizdevās. Labāka iespēja palielināt pārsvaru bija Arokodarem, kurs raidīja sitienu pavisam nedaudz garām vārtu stabam. Vien pašās puslaika beigās “Liepājas” uzbrukumi palika pavisam bīstami. Spēcīgi bumbu garām vārtiem aizsita Mārtiņš Ķigurs, bet kompensācijas laikā no tuvas distances netrāpīja arī Askerovs. Līdz ar to komandas devās pārtraukumā pie rezultāta 1:0.

Otrā puslaika ievadā mača soģis jau deviņu sekunžu laikā parādīja dzelteno kartīti Ērikam Punculam. Pirms tam pirmajā puslaikā soģis agri sodīja divus liepājniekus.

Mača 57. minūtē “Valmiera Glass/ViA” veica uzbrukumu, Punculam ielaužoties soda laukumā caur laukuma labo malu. Punculs izdarīja sitienu caur aizsarga aizsegu un guva savus sezonas trešos vārtus VIrslīgā, tādējādi panākot rezultātu 2:0 par labu valmieriešiem. Taču ilgi noturēt divu vārtu pārsvaru vidzemniekiem neizdevās. “Liepāja” tika pie soda sitiena no laukuma labās malas un Vugars Askerovs spēlētāju burzmā pierādīja savu vārtu gūšanas garšu. Bumba pirmo reizi spēlē lidoja Lazareva sargātajos vārtos un rezultāts samazinājās līdz vienu vārtu starpībai – 2:1 par labu mājiniekiem.

Aleksandrs Starkovs visas savas maiņas veica līdz mača 72. minūtei, laukumā sūtot vietējos jaunos spēlētājus Uģi Viļumsonu un Kristeru Toberu. Savukārt Tamazs Pertija savu pirmo maiņu veica vien 75. minūtē, nomainot vārtu autorus Punculu un Žoržinju ar Mārci Ērgli un Hektoru Pasifiku. Desmit minūtes pirms mača noslēguma laba iespēja izlīdzināt rezultātu bija uz maiņu nākušajam Viļumsonam, taču jaunajam uzbrucējam neizdevās aizsniegties līdz asajai piespēlei, kas tika raidīta gar vārtiem. 85. minūtē pēc stūra vārtus varēja gūt arī Dodo, taču viņa sitiens aizķērās spēlētāju burzmā vārtu priekšā.

Minūti līdz pamatlaika beigām Tobers varēja panākt izlīdzinājumu mača, taču viņa ar galvu raidītā bumba lidoja garām mērķim. Kompensācijas laikam tika piešķirtas četras minūtes, kuru laikā “Liepājai” bija iespēja izglābt spēli, tiekot pie punkta un noturot valmieriešus aiz sevis tabulā. Liepājnieku rindās kompensācijas laikā nesavaldījās Tobers, kurš pēc nerealizētas iespējas pagrūda Madi Miķelsonu, taču mača soģis ar kartiņu uz šo epizodi nereaģēja.

“Valmiera Glass/ViA” – “Liepāja” 2:1 (1:0)
Vārti: Žoržinju 25′ Punculs 57′ – Askerovs 59′
Brīdinājumi: Punculs, Žoržinju, Bogdaškins – Jurkovskis, Keita
Valmiera: Lazarevs, Kārkliņš, Apija, Badums, Miķelsons, Grjaznovs, Bogdaškins, Nakamura (Helovani 79′), Punculs (Ērglis 75′), Arokodare, Žoržinju (Pasifiks 76′).
Liepāja: Raļkevičs, Žuļevs, Ivanovs, Keita, Jurkovskis, Fortešs, Ķigurs (Tobers 72′), Strumia, Askerovs (Viļumsons 72′), Dodo, Fraidejs (Toress 60′).
Galvenais tiesnesis: Joni Hītija (Somija)