Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepāja” izrauj neizšķirtu pret RFS

Šodien Latvijas futbola Virslīgas 22. kārtas ietvaros neizšķirti 1:1 spēlēja viena no turnīra vadošajām komandām RFS pret “Liepāju”. Abi vārti tika gūti ar 11 metru soda sitienu palīdzību, liepājniekiem neizšķirtu panākot pašā mača izskaņā.

08.07.2023 20:12

RFS joprojām ir vienīgā Virslīgas komanda, kas šajā sezonā joprojām cīnās bez zaudējumiem. Ieskaitot iepriekšējo sezonu, šī kļuva par 27. nezaudēto spēli pēc kārtas Virslīgas ietvaros.

Lai arī zaudējums Liepājā piedzīvots netika, vērtīgi punkti gan, jo pret “Liepāju” mājās Rīgas komanda devās ar neizšķirtu 1:1.

Tas kļuva par RFS septīto neizšķirtu sezonā un tas pagaidām dod tikpat punktus cik tās galvenajai konkurentei “Riga” (52). Čempionāta līdere šīs kārtas maču aizvadīs šovakar pret “Audu”.

“Liepāja” līdz ar neizšķirtu turnīra tabulā ir noķērusi “Audu” – abām ir izcīnīts 31 punkts, bet liepājniekiem ir vēl arī viena spēle rezervē.

Pirmajās divās savstarpējās sezonas spēlēs uzvarēja RFS (2:0, 3:0), bet šoreiz Tamaza Pertijas vadītā komanda spēja gūt pirmos vārtus sezonā pret pretinieci.

Pirmā gan vadībā izvirzījās RFS, kas pirmā puslaika 34. minūtē uz “Liepājas” vārtiem nopelnīja 11 metru soda sitienu. To realizēja uzbrukuma līderis Andrejs Iličs, tādējādi gūstot sezonas 13. vārtus. Viņš ar to arī kļuvis par sezonas rezultatīvāko spēlētāju.

Otrajā puslaikā “Liepāja” metās atspēlēties un tās pūliņi tika vainagoti mača izskaņā, kad pēc VAR iejaukšanās uz RFS vārtiem jau tika nozīmēta pendele. “Liepājas” rindās to realizēja Dodo, kurš guva sezonas 11. vārtus un ir trešais rezultatīvākais turnīra spēlētājs.

Pašā mača izskaņā RFS sastāvā debitēja Herdi Prenga, kurš iepriekš karjeras laikā pārstāvējis “Riga”. Viņš RFS pastiprināja šajā nedēļā.

RFS nākamo čempionāta spēli 23. jūlijā aizvadīs pret “Auda”, bet “Liepāja” 21. jūlijā viesosies pie Jelgavas.

Liepāja – RFS 1:1 (0:1)

Vārti: Dodo 90+1′ (11m) – Iličs 34′ (11m).
Brīdinājumi: Diavs, Kļuškins, Meļķis – Savaļnieks, Ošs, Kuadio.
Liepāja: Sanikidze, Sanē, Diavs, Fajs, Tīdenbergs (Meļķis 13′), Dodo, Chovrebašvili (Staničs 70′), Nordanuss (Samurkasovi 54′) , Grīnbergs, Kļuškins, Mate.
RFS: Nerugals, Nagasava (Kuadio 46′), Marhijevs (Prenga 90+2′), Ošs, Savaļnieks, Paničs, Zjuzins (Izmaels 56′), Emersons (Zelenkovs 67′), Marešs, Lipuščeks, Iličs.