Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

“Liepāja” izveido savu futbola akadēmiju Nigērijā

“Liepāja” izveido savu futbola akadēmiju Nigērijā
Foto: no FK "Liepaja Ng" feisbuka lapas
20.11.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Futbola klubs “Liepāja” ir izveidojis savu futbola akadēmiju Nigērijā, kurp ir devies liepājnieku galvenais treneris Andrejs Kaļiņins, lai raudzītos pēc papildinājumiem mūsējo virslīgas komandai.

Andrejs Kaļiņins šonedēļ jau atrodas Nigērijā, bet FK “Liepāja” sporta direktors Roberts Mežeckis uz Āfriku došoties nedēļas beigās. FK “Liepāja” direktors Dāvids Jansons, runājot par kluba sadarbību ar Nigēriju, noraida baumas, ka mūsējo sastāvā nākamsezon būšot pusotrs desmits Āfrikas futbolistu.

“Virslīgā leģionāru limits ir palielināts. [Treneris] noteikti skatās spēlētājus, kuri jau tagad varētu palīdzēt. Nigērijas akadēmijā esot futbolisti, kuri komandu varētu papildināt. Cik daudz? Grūti teikt. Arī to, cik daudzi brauks uz pārbaudēm. To lems treneris.

Taču tā īsti nav, kā runā, – ka uz Liepāju brauks 15 afrikāņi. Protams, ka būs kāds daudzums, kas atbrauks uz pārbaudēm, bet ne tik, cik runā. Centīsimies veidot konkurenci vietējiem spēlētājiem, lai vietējie mazliet sāktu domāt par to, ko viņi dara.”

Futbola kluba “Liepāja” un tā Nigērijas akadēmijas sadarbības pamatā esot liepājnieku prezidenta Oļega Hramova kontakti ar Fransisu Ogeti, kurš esot bijis saistīts ar kādreizējiem “Ventspils” uzbrucējiem Adeleki Akinjemi un Tosinu Ajegunu.

Kādreiz Vācijā spēlējušais F. Ogeti esot “Liepājas” Nigērijas akadēmijas direktors un atbildot par kluba spēlētāju atlasi, liecina “Liepājas” Nigērijas akadēmijas feisbuka lapas informācija.

Mūsējie Nigērijā vēlas atrast spēlētājus, kuri atbilstu Eiropas futbola prasībām. Turklāt interese esot arī par nepilngadīgiem puišiem, kuri savu meistarību slīpētu Nigērijā, nevis dotos uz Liepāju. Ņemot vērā, ka labākos 18–19 gadus vecos futbolistus jau ir savākuši citi klubi, liepājnieki raugoties arī uz 15–16 gadus veciem nigēriešiem.

Liepājas klubs apzinoties, ka šāds lēmums viņiem negarantēs laba līmeņa spēlētāju iegūšanu, bet tas palielināšot izredzes nepalaist garām kādu talantu.

Iespējams, “Liepājā” uz pārbaudi atbrauks savi 10–12 afrikāņi, taču esot maz ticams, ka tik daudzi arī paliks komandas sastāvā. Treneris Andrejs Kaļiņins apzinoties pozīcijas, ko nepieciešams pastiprināt, un spriežot par vietējiem futbolistiem, kuri tām būs jāpiesaista. Taču, lai par liepājnieku komplektāciju spriestu konkrētāk, esot jāpagaida, kamēr sakustēsies Latvijas pāreju tirgus.

Pagaidām tas esot diezgan kluss, jo īsti nav skaidrs, kuri spēlētāji paliks savā klubā, bet kuri vēlēsies mainīt darbavietu. Ņemot vērā, ka, sākot no nākamā gada, virslīgā vienlaikus laukumā drīkstēs atrasties 8 leģionāri, šī starpsezona soloties būt visai aizraujoša.

“Liepājas” sastāvā uz nākamo sezonu tomēr ir palicis Dodo, kurš iepriekš ticis pieskaitīts tai futbolistu kategorijai, ar kuriem mūsējie nākotnē nerēķinās. No kluba prom ir Danu Spataru, Vugars Askerovs, Manučo un Leonels Strumija.

Argentīnietis arī iepriekšējā gadā pameta klubu un starpsezonā cerēja atrast augstāka kalibra vienību, tomēr atgriezās Liepājā, kur aizvadīja samērā solīdu sezonu. Pēc tās beigām klubs ar Strumiju mēģinājis vienoties par sadarbības turpināšanu, tomēr argentīnietis nolēma meklēt citu darbavietu.

Tāpat par jaunu līgumu neizdevās vienoties ar Dmitriju Hmizu, kurš šo sezonu izlaida savainojuma dēļ. Jau vasarā “Liepājai” beidzās līgumattiecības ar Gonzalo Negro, un prom ir Maikls Apaki, kurš lielākoties spēlēja dublieru sastāvā.

Pagaidām nekas konkrētāk nav zināms par Jāni Ikaunieku, kurš pagājušās brīvdienas pavadīja nevis kopā ar Latvijas izlasi Slovēnijā, bet bija devies atpūtas braucienā uz Ņujorku. Kuldīgā dzimušā Liepājas uzbrūkošā pussarga sakarībā baumo par viņa iespējamo vēlmi pamest “Liepāju”.

Kluba budžetu ir paredzēts būtiski samazināt, kas nozīmē, ka saruks arī futbolistu algas. Publiski pieejamā informācija liecina, ka 2018. gadā mūsējo budžets bija 1,5 miljoni eiro, bet nākamsezon tam nevajadzētu pārsniegt viena miljona eiro atzīmi.

49 komentāri

2019-11-20 07:29

Ivars Z: FK Liepāja īpašniekam un kluba amatpersonām-kad Dievs kādu vēlās sodīt, tad viņš tam atņem prātu.
Vai tukšās Daugavas stadiona tribīnes FK Liepāja spēļu laikos nav pietiekoši argumentēts apliecinājums tam, ka liepājniekiem absolūti neinteresē kaut kādi pa laukumu skraidoši Āfrikas dēli.? Kādi argumenti vel vajadzīgi?

2019-11-20 07:43

rrt: Vērā ņemamus ieņēmumus klubs var gūt tikai no dalības EK. Tas, ka cilvēki neiet skatīties ir otršķirīgi. Biļetēs tāpat neko neietirgo. Bizness ir un paliek bizness. Visi grib nopelnīt, ieguldot savu naudu un tas nav nekas nosodāms.

2019-11-20 07:47

rrt: LPP gan vajadzētu apsvērt, vai pilsētai šāds klubs ir nepieciešams. Vai nevar līdzekļus jauniešu sportā novirzīt savādāk.

2019-11-20 08:18

joks: Biju domājis,ka šī Nigērijas nometne ir joks....bet nē...tā ir realitāte !!!
Mani stadionā vairs neredzēsiet...atttā.
Veiksmīgu biznesu Hramova kungs !

2019-11-20 09:15

это мой krustdēls: Ja šis būtu nevietā iesprucis 1. aprīļa joku stāsts, tad es būtu mierīgs. Bet šī ir patiesība? Tagad vairs neiešu pat uz bezmaksas spēlēm sezonas sākumā.

2019-11-20 09:40

Acc: Lai tie lielie biznesa taisītāji tad arī lai paši piepilda tribīnes

2019-11-20 09:53

Mi uz že: Jēziņ, tālāk vairs nu nav kur. Kluba īpašnieki iejutušies Abramoviča lomā, bet klubu uzskata par Chelsey vai Juventus?
Bet vispār skumji - mēs sūtam savus bērnus spēlēt futbolu, bet izaugot, viņi nevar spēlēt savā pilsētas klubā, jo tas redz, talantus meklē Nigērijā... Nu super motivācijā mūsu bērniem. Futbols Latvijā ir tāds izsmiekls vien pēdējā laikā. Tikmēr jaunie hokejisti roku rokā mācās kopā ar lielajiem un jaunie talanti izlasei uzplaukst tieši pašu mājās. Prieks skatīties!

2019-11-20 10:02

Sporta fans: Nu kaut kāds stulbums. Vispār nevajadzēja ieviest leģionāru skaitu vairāk par pusi. Tātad max 5 leģi nevis 8.

2019-11-20 10:06

Obi Wan Kedopey: PSC!
Liepājas futbola skolas bērniem jāskraida kā nabagiem un jāmeklē zāli, kur var atļauties trenēties.
Tajā laikā atver kaut kādu akadēmiju KUR?
Cinisma paraugstunda.

2019-11-20 10:07

navkoteikt: pilsētai nav jāatbalsta ši pseido Liepajas komanda,bet gan tieši otrādi jāpacel nomas maksa par infrastruturas izmantošanu un lidzeklus novirzit bērnu jauniešu sportam,vai vēl labāk izdzīt tos zutnerhramovus un uztaisit klubu ,kur spēlētu tikai lv puikas,piemers ir metta

2019-11-20 11:26

?????: Varbūt Liepājas futbola komandai laiks izbeigt ekspluatēt Liepājas vārdu savā lozungā ''Viss, kas Liepājā notiek par Liepāju''?
Tagad labāk skanētu ''Viss, kas Liepājā notiek par Nigēriju'', ''Viss, kas Liepājā notiek par Āfriku''
Tā būtu godīgāk un pareizāk.

2019-11-20 11:56

Kapteinis Āķis.: Liepājnieki, mums ir klubs FK "Karosta", iesim atbalstīt viņus, lai kur viņi spēlētu. Un pa solim vien īsts liepājas klubs tiks arī virslīgā.

2019-11-20 11:58

Ceplis: Beidzot! ļoti gaidu kad Askerovs vai kāds cits nāks ar interviju par FK Liepājā notiekošo, lai Jūs zin kā "izdzīvot" Liepājas komandā.

2019-11-20 12:21

s.fans: Tagad ir skaidrs,kapēc zamazināts budžets,atverta Nigērijā akadēmija un kapēc vedis uz pārbaudi 10-15 nigeriesus.Tie afrikāņi ir daudz lētaki,nekā mūsējie vai legionāri no citam valstīm un skatītaju skaits tribīnēs Hramovu interesē vismazāk.Hramov,Marek un citi,neceriet ka 15-16 gadīgie jauniesi izaugs un atbrauks uz Liepāju.Katrs mazs talantiņs jau ir piefiksēts Nīderlandes,Francijas,Vācijas,Beļģijas,Anglijas un citu valstu agentu blociņos un vini aizbrauks tiesi tur.Mums paliek tikai nevienam nevadzīgas atliekas.Brīnos cik naivam cilvēkam ir jabut lai izdomātu tadu murgu.Labakas variants,ka piesaistīt skatītājus tribīnēs ir izveidot komandu no saviem talantīgiem puišiem,plus 2-3 pieredzejisie futbolisti,plus 3-4 legionāri,kuri ir galvastiesu labaki par vietejiem.Ir jacenšas dabūt atpakaļ bijušos Liepājas audzekņus(Kamešs,Savaļņieks,Rakels,braļi Ikaunieki,Karkliņš,Dobrecovs,Šlampe un citi).

2019-11-20 12:59

Karchers: Tas taa viss nopietni? Nigerijas futbola komanda ar nosaukumu FK Liepaja.?

Tautas deju grupa TK Pastalas no Nigerijas. Arprac kas notiek pasaule.

2019-11-20 13:02

Redzēts: ļoti nepatīkamas ziņas, kas, protams, parādīs tukšas tribīnes sezonas laikā. Ceru, ka liepājnieki (tobers, ķigurs, jurkovskis) izvēlēsies doties uz citām komandām nākamsezon. Es savu bērnu uz šo klubu nevestu trenēties, tad labāk uz grobiņu vedu uz treniņiem

2019-11-20 13:19

Jurîtis: Par ko dīvāna ekspertiem tāds satraukums? Privāt klubs dara ka grib. Ne jums padomu prasīs. Pilsētā ir sporta skola , sporta pārvalde kuras tiek finansētas no pilsētas budžeta. Prasiet lai viņi veido komandas.

2019-11-20 13:20

Līdzjutējs: Tam Hramovam kungam ir pie vienas vietas kur jūs vedisiet savus bērnus trenēties, viņam naudas vairāk nekā mums visiem kopā, ko viņam gribas to viņš un darīs. Naudu taču vajag mazgāt .

2019-11-20 13:36

2l: @Jurîtis
Vecīt, tajā privātajā kluba iet iekšā Liepājas pašvaldības dotācija.
Ibio, labrītiņ, puisīt!

2019-11-20 13:38

Dīvāna eksperts: Pilsēta maksā par stadionu lai hramovam pietiktu nauda āfrikas akadēmijai.Lūk kur cepiens.ja esi baigais šefs un nospļauties par liepājniekiem,cel pats augšā savu stadionu un trenē savus morīšus

2019-11-20 13:50

LM: Biji laiki...Liepajas Metalurgs..Pilnas tribines ...labakais treneris..Derby pret Ventspils...Tagad huita pavisam......

2019-11-20 15:46

to13:02: Kurš uz futeni vairs iet ? Sēž pie kastes,pumpā aliņus, liek likmes planšetē un pie reizes nod... visu futbola sistēmu savam priekam. Ta'vu pie d... mūsējie,dzeltenie vai melnie pa to laukumu skraidā :)

2019-11-20 16:46

zevs: daudzi te ir vnk dīvānā pirdēji kas domā, ka Liepāja brauc tikai uz Nigēriju un domā ka Liepājā tikai spēlēs Afrikāņi... kopš ir pacelts limits leģiem... Latiši jau var meklēt darbu citās valstīs...

2019-11-20 17:27

Jāzeps Poškus: KAS maksā TAS arī pasūta mūziku..Šo var nosaukt par LEGĀLU .migrantu ievešanu ,LATVIJĀ .

2019-11-20 18:11

support: Liepajnieki, atbalstisim Fk Karostu! Liepajas puikas jau vienreiz paradija, kaa tas ir jadara pret Jelgavu. kamer fk liepajas atbalstitaji vareja tikai gauzi noskatities

2019-11-20 18:24

rrt: Kā tas ir jādara pret Jelgavu? Jāzaudē ar0:5?

2019-11-20 18:29

ozols: nejedzigako nekad nebutu iedomajies

2019-11-20 19:18

Marek: Viss kas notiek ir tikai par Nigeriju!

2019-11-20 19:21

...........: Liepājas klubs apzinoties, ka šāds lēmums viņiem negarantēs laba līmeņa spēlētāju iegūšanu, bet tas palielināšot izredzes nepalaist garām kādu talantu.
===================================================
Nu nu cilvēki ar bērna prātiņu,paspēlēsieties tēlojot baigos ekspertus un pēc tam,kad čiks vien sanāks,ko darīsiet tālāk? Rodās tāda baiļu sajūta,ka visi jaunie un vecie liepājnieki,klubu pametīs,jo nevēlēsies būt piederīgi "Āfrikas akadēmijai"/ Klaunu bars,varbūt paši pārceļaties uz Āfriku un darbojaties tur,nav ko piesārnot Liepāju!

2019-11-20 20:28

Par ko cepiens?: Neteiksim, ka Ikaunieks to savu algu atspēlēja... un Kamešs jau bija, ko viņš parādīja?

2019-11-20 20:30

Nesportiskais: Lai Nigērijai labi veicas, bet tas ir sviests. Profesionālais sports ir kļuvis par biznesu un zaudējis sporta jēgu un garu, kur tautas un valstis var sacensties bez īsta kara.. Bet šāda spēlētāju pirkšana un sajaukums... No vienas puses kāpēc ne, bet kur paliek starpvalstu sacensības gars?!

2019-11-20 21:15

Janis LV LIX: Man patīk tie solītāji ka neviens neies uz spēlēm, būs uzvaru būs vairāk skatītāju. Tā tak nav izlase.
P. S. Pārējie virslīgas klubi arī piepirks leģionārus, jo lētāki un efektīvāki nekā vietējie, kur dažam laba sakāpis galvā, spriežot pēc izlases rezultātiem un attieksmes.

2019-11-20 21:35

Kaspars: Vai tiešām nepietiek ievest Liepājā, un Latvija kopumā šo melnos, vai tiešām nav pašu valsta spēlētāji ???

2019-11-20 21:52

zevs kasparam: paņem noliec blakus Latviešu uzbrucēju un Nigēriešu uzbrucēju
un paskatīsimies ko spēj Latvietis.. paskriet arī viņs nevar ātri...

2019-11-20 22:25

dfsghdgf: Pirmajā brīdī padomāju, ka ir 1. aprīlis :)
Lieku reizi apstiprinās, ka LV futbols ir frīku šovs, par ko ir jāņirdz...
Tikai - tagad jau tā ņirgšana vairs nav brīvprātīga, tagad tas jau kļūst par pilsoņa pienākumu :)

2019-11-21 00:13

Suns: Neticu, ka Hramovs kaut ko mazgā. Viņvienkārši atšķsida latviešu asinis ar Kenijiešu asinīm.

2019-11-21 01:36

Odijs: Es jūs nesaprotu - CIK VAR ŅAUDĒT!!! kaut jūs nevis iepirstu dīvbānā bet appļūtītos dīvānā, akadēmija ir ļoti laba lieta, jebkura gadījumā laukumā būs liepājnieki - man pilnīgi vienalga balti vai melni, viņi visi ir zem FKL karoga, un man viņi ir liepājnieki, kautkas nepatīk iet fano par karostu vai turpin pļūtīt dīvānā tālāk - kād starpīb menie atlētiskie puikas vai okupanti? es dodu priekšroku pāris vietejiem talantiem un melnajiem

2019-11-21 08:12

Odijs nu: Mareks Z. vai esi tu?))

2019-11-21 08:12

labvēlis: Mēs gan iesim atbalstīt Karostas puišus.
Par savējiem.

2019-11-21 09:54

qazqaz: Daudzas lietas šajā dzīvē balstās uz tādiem kā Odijs.
Diemžēl pārējiem ilgtermiņā par to visu nākas ciest un maksāt...

2019-11-21 17:16

Kur problēma?: Kārtējā ziņa, kas izraisījusi lieku ažiotāžu, kur tai nemaz nav vietas. Sporta kluba pašmērķis nav ievest leģonārus - mērķis ir uzvarēt spēles. Lai kā arī daudziem negribētos piekrist, futbola klubam nav jānodarbojas ar labdarību gaidot, kad komfortā auguši Liepājas futbolisti sapratīs, ka, necīnoties, vietu sastāvā neredzēt. Dobrecovs nesen intervijā skaidri izklāstīja esošo situāciju - mūsu pašu puikām vajag konkurenci - bez tās tie arvien vairāk izlaižās un gaida neadekvātu samaksu

2019-11-21 17:23

Kur problēma?: Un eksperti, kas saka, ka stadioni tukšu, jo nav savi puikas - stadioni būs vēl tukšāki, ja savi puikas cīnīsies pārspēlēs par palikšanu Virslīgā. Nesaku, ka viss, ko dara FK Liepāja ir darījusi pareizi, bet liela daļa no šiem ekspertiem būs pirmie jūsmotāji, ja Liepāja, kaut ar 8 leģionāriem, bet spēlēs par kausu. Nevajag liekulīgi čīkstēt čīkstēšanas pēc.
P.S. Kluba akadēmija ārvalstīs ir izplatīts veids futbolistu atlasei visā pasaulē. Futbols ir internacionāls un konkurence rada kvalitāti

2019-11-21 18:53

Ir problēma: Misters "kur problēma" aizmirsa vienu,ka klubu stutē pašvaldības nauda.liekuļi ir tie,kas skandē,ka privāts klubs dara kā grib.nu tad davai,esi privāts līdz galam un visu finansē pats,veido akadēmiju kaut uz marsa.par stadiona ekspluatāciju maksā pats,kaut nopērc vai uzcel citu.fakts ir viens,lētāk ir aizbraukt uz nigēriju baltās burās,sadāvināt iezemiešiem krelles un stāstīt par laimīgo zemi.un runājot par to,ka ārvalstīs arī tā dara,tad piebildīšu,ka vispirms tiek padomāts par vietējiem,savējiem.nezinu nevienu,uzsveru NEVIENU,vērā ņemamu klubu,kuriem nav nav sava vietējā akadēmija.Bet FK Liepājai tādu nevajag.atgādināšu,ka liepājas futbola skolai nav nekāda sakara ar fk liepāja.tā lūk lielie binesmeņi.

2019-11-22 13:58

Brr: Mēs par savējiem Liepājniekiem-nigēriešiem

2019-11-24 22:07

...........: Zuntner beidz ar putām uz lūpām te klāstīt kārtējo "bulšitu", Visi tie paraugušie nigēriesi ne jau kārtīgu futbolu spēlē,bet izmanto savu dzīvniecisko pārspēku,tapēc uz laukuma vairs nav futbols,bet kaut kādas mežoņu cīnas! un tas nav tikai Latvijā,visa Eiropā tā sērga ievazāta,tāpēc futbolu vairs nav interesanti skatītirs,jo nav jau kam just līdzi! Kada velna pēc es fanošu par kaut kādu khm khm ,kuru pat atsķirt no parējiem tādiem pasiem nav iespējams. Mezoņu āfrikas futbols,tas nav Eiropas futbols!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli