“Liepāja” kompensācijas laikā neizmanto iespēju un piekāpjas “Valmierai”

Svarīgu uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgā izcīnīja vicelīdere “Valmiera”, kas savā laukumā pārspēja “Liepāju” (1:0) un vairs tikai par punktu atpaliek no līderes RFS, kas savu maču pret Jūrmalas “Spartaku” gan tūliņ vēl aizvadīs. Vienīgos vārtus 64. minūtē guva senegālietis Aliuns Ndojs.

16.10.2021 16:14

“Valmiera” aizvadīja pirmo spēli Virslīgā kopš 26. septembra, kad Daugavpilī uzvarēja ar 5:1, un šoreiz senegālieši Ibrahīma Sovs, Aliuns Ndojs un Paps Falls devās jau sākumsastāvā. Potītes savainojuma dēļ nebija ukraiņu pussarga Ivana Želizko, un Tamazs Pertija no ierastā romba pārgāja uz 4-2-3-1.

Ja “Valmiera” sākumsastāvā veica četras izmaiņas, “Liepājai” tādu bija trīs. Pat pieteikumā nebija Melnkalnes izlases aizsarga Marko Simiča.

Latvijas izlases vārtsargam Krišjānim Zviedrim darba netrūka, un “Valmierai” pirmā izcilā iespēja bija jau pirmajā minūtē – Zviedris tika ar Sova ieslīpu izgājienu viens pret vienu, bet atlēkušo bumbu pāri pustukšiem vārtiem pārsita Ndojs.

Pirmā puslaika turpinājumā valmierieši turpināja šķērdēt momentus, tomēr 64. minūtē beidzot guva vārtus – pēc Alvja Jaunzema piespēles Ndojs no soda laukuma vidus trāpīja apakšējā stūrī (1:0). Nesen 20. dzimšanas dienu nosvinējušajam senegālietim tie bija ceturtie vārti sezonā.

“Valmieras” sākumsastāvā pirmoreiz kopš 15. jūlija atgriezās Daniels Balodis, bet “Liepājas” pamatsastāvā pirmoreiz kopš 22. augusta devās cits centra aizsargs Vjačeslavs Isajevs. Un tieši Balodis neilgi pēc “Valmieras” vārtu guvuma nosargāja vadību, pēc Dodo raidījuma izsitot bumbu no tukša stūra. Kompensācijas laikā pēdējo iespēju izraut neizšķirtu neizmantoja liepājnieku uzbrucējs Valērijs Šabala.

“Liepāja” Nebojšas Vigņeviča vadībā valmieriešus līdz šim bija uzvarējusi abās spēlēs (2:1 Virslīgā, 2:0 kausa pusfinālā), taču šie mači notika Liepājā – Valmierā vidzemnieki Tamaza Pertijas vadībā liepājniekiem nav zaudējuši nevienā no piecām spēlēm (4-1-0, vārti 6:2).

Izlašu pauzē valmierieši pēc četru gadu pauzes atgriezās Jāņa Daliņa stadionā, ar 1:2 piekāpjoties Latvijas U19 izlasei, taču Virslīgas atgriešanās rekonstrukciju piedzīvojušajā stadionā vēl jāuzgaida – paredzams, ka pirmā spēle Virslīgā Daliņa stadionā kopš 2003. gada notiks nākamgad.

“Valmiera” – “Liepāja” 1:0 (0:0).

Vārti: Ndojs 64′.
Brīdinājumi: Ndojs, Sovs, Gejs – Dodo, Tkačuks, Pedrozu.
Valmiera: Matrevics – Falls, Aleksandrovs, Balodis, Jaunzems – Murata (Gapečkins 88′), Jokota – Sovs, Krollis (Gejs 76′), Mena (Žoržinju 70′) – Ndojs (Punculs 88′).
Liepāja: Zviedris – Pedrozu, Isajevs, Keitā, Lazarevičs – Berjozkins (Baga 75′), Tkačuks (Kārkliņš 87′) – Dodo, Ķigurs (Šabala 75′), Gordeičuks (Hvoiņickis 75′) – Mirosavļevs (Kurtišs 87′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.