Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepāja” Latvijas kausa pusfinālā piekāpjas “Riga” FC komandai

“Liepājas” futbolisti trešdien Rīgā “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa pusfinālā ar 2:1 (1:1) piekāpās “Riga” FC komandai, līdz ar to finālā tiksies “Riga” FC ar RFS vienību.

20.09.2023 21:11

Puslaika vidū noteikumu pārkāpuma dēļ netika ieskaitīti mājinieka Antonija Kontrerasa ar raidījumu ārpus soda laukuma iesistie vārti, bet vadībā “Riga” izvirzījās 41. minūtē pēc stūra sitiena no laukuma labās puses izspēles.

Milošam Jojičam ieskaitot rezultatīvu piespēli, vārtus ar galvu guva Marko Regža, kurš bumbu no tuva attāluma raidīja vārtu tālajā stūrī.

Puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē liepājnieki izlīdzināja rezultātu. Pēc Eduarda Tīdenberga piespēles Jurijs Mate no soda laukuma kreisās puses sita pa vārtiem, bet, Antonijam Černomordijam ar kāju mēģinot apturēt bumbas lidojumu uz vārtiem, bumba mainīja lidojuma virzienu un ielidoja vārtu kreisajā stūrī.

Otro puslaiku “Riga” sāka ar divām spēlētāju maiņām, bet pirmo 15 minūšu laikā trīsreiz no vārtu zaudējuma liepājniekus glāba vārtsargs Luka Sanikidze.

63. minūtē pa vārtu stabu trāpīja Kontrerass, un arī turpmāk liels pārsvars bija rīdziniekiem.

89. minūtē spēli savainojuma dēļ nevarēja turpināt liepājnieks Lukmens Gilmors, viņu nomainot Davitam Samurkasovi.

Uzbrukumā pirms maiņas pa soda laukuma līniju ar bumbu virzījās mājinieku spēlētājs, un viņa kritiena iemeslus video atkārtojumā devās noskaidrot tiesnesis Kristaps Ratnieks, atzīstot, ka kritiens noticis ar liepājnieku palīdzību.

11 metru soda sitienu realizēja Kontrerass, raidot bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī, bet vārtsargam Sanikidzem lecot pretējā virzienā.

“Riga” šīs sezonas kausa spēlēs ar 5:0 sagrāva pēc spēka trešās līgas komandu PPK/”Betsafe” un ar 4:0 – pagājušā gada Latvijas kausa ieguvēju “Auda”. Pēdējās divās virslīgas spēlēs rīdzinieki pie uzvaras nav tikuši, ar 3:5 zaudējot “Jelgavai” un spēlējot 0:0 ar RFS.

“Liepāja” astotdaļfinālā viesos pēcspēles sitienos ar 2:2 (4:3 – 11 m) pieveica “Metta” komandu, bet cīņā par vietu pusfinālā ar 7:0 sagrāva “Optibet” Nākotnes līgas ONL vienību “Beitar”.

Pēdējā virslīgas kārtā pārtrūka liepājnieku sešu nezaudētu spēļu sērija Latvijas čempionātā, ar 1:4 piekāpjoties “Valmierai”.

Šosezon komandas bija tikušās trīsreiz, visas trīs reizes pārliecinošu uzvaru svinot rīdziniekiem (3:0, 4:0, 3:1).