“Liepāja” mājās ar 3:1 pārspēj “Daugavpili” un sper soli tuvāk bronzai

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas spēlē “Liepāja” svētdien mājās ar 3:1 (2:0) pārspēja “Daugavpili”. Liepājniekiem divus vārtus guva Valerijs Šabala, kurš trešajos vārtos asistēja Dodo, bet daugavpiliešiem izcēlās Viljams Mukvele.

31.10.2021 15:55

“Liepājai”, lai turpinātu cīņu par bronzu, uzdevums bija skaidri saprotams – dabūt vairāk punktu, nekā derbijā spēs “Riga”. Un liepājnieki stingrus pamatus uzvarai ielika jau pirmajā puslaikā – 19. un 34. minūtē vārtus guva bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Valērijs Šabala. Viņam tie bija pirmie vārti sezonā (un tikai trešais starts Virslīgas sezonā), un Šabala, dzīvodamies pa ārzemēm, Virslīgā nebija iesitis kopš 2017.gada vasaras.

Otrā puslaika vidū Šabala varēja arī nokārtot hat-trick, tomēr nesavtīgi uz tukšiem vārtiem piespēlēja Dodo, kurš panāca 3:0. Daugavpiliešu goda vārtus guva Viljams Mukvelle.

“Liepāja” deficītu pret “Riga” samazināja līdz diviem punktiem, un skaidrs, ka kurzemniekiem, lai iegūtu bronzu, vajadzēs uzvarēt Slokā un jācer, ka “Riga” zaudēs punktus titula pretendentei “Valmierai”. Vienāda punktu skaita gadījumā augstāk finišēs “Riga”. Tikmēr “Daugavpils” nespēja iegūt nepieciešamo vismaz punktu un vairs pat teorētiski nevar apsteigt Jūrmalas “Spartaku”, kam ir labāka savstarpējo spēļu bilance.

“Liepāja” spēlei pieteica tikai 12 laukuma spēlētājus, un ārpus pieteikuma bija arī astoņi leģionāri – Sedinā Keitā, Jevgeņijs Berjozkins, Dmitrijs Baga, Oļegs Veretilo, Jurijs Tkačuks, Milans Mirosavļevs, Milans Lazarevičs un Milošs Ostojičs.

Liepāja – Daugavpils 3:1 (2:0).

Vārti: Šabala 19′, 34′, Dodo 65′ – Mukvelle 69′.
Brīdinājumi: Isajevs, Simičs, Pedrozu – Izraels.
Liepāja: Zviedris, Ķigurs, Žuļevs, Dodo, Ukpa, Simičs, Kārkliņš, Isajevs, Gordeičuks (Tīdenbergs 85′), Pedrozu, Šabala (Kurtišs 88′).
Daugavpils: Orols, Lizunovs (Mikšto 77′), Raščevskis, Mihaļcovs, Afanasjevs, Cucurs (K. Kokins 52′), Akintola, Ivanovs, Izraels, Dumbijā (Pejovičs 61′), Mukvelle.
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs.