Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

“Liepāja/Mogo” pēcspēles sitienos piekāpjas “Jelgavai”

09.03.2018 22:38

Abām komandām demonstrējot intensīvu futbolu, piektdien Virslīgas kausa otrajā spēlē “Liepāja/Mogo” un “Jelgava” cīnījās bez vārtu guvumiem – 0:0. Pēcspēles sitienu sērijā uzvaru izcīnīja “Jelgava” – 4:1.

Jau pašā spēles sākumā komandas piedāvāja dinamisku futbolu. Liepājnieki izteikti izdarīja spiedienu no pirmajām minūtēm un pirmo astoņu minūšu laikā tika jau pie trim labām iespējām, kas palika neizmantotas. Vienā no gadījumiem savu meistarību nācās demonstrēt ari jelgavnieku vārtsargam Jānim Krūmiņam. “Jelgava” centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, tomēr tie sanāca reti.

23. minūtē pēc Karašauska un Tobera sitieniem savu komandu atkal glāba Krūmiņš. Pāris minūšu vēlāk pirmais reālais moments arī jelgavniekiem, kad Ņekrasovs sita garām kreisajam apakšējam vārtu stūrim. Puslaika beigu daļā spēle izlīdzinājās, bet pirmajās 45 minūtēs komandas iztika bez vārtu guvumiem – 0:0.

Otrajā puslaikā liepājniekiem vairs nebija tik liels pārsvars, trūka jaudas, lai spēlētu tik agresīvi, kā tas bija mača pirmajā cēlienā. 68. minūtē pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Ķigura, kurš uzcēla bumbu pie vārtiem esošajam Keitā, kurš savukārt ar galvu no teicamas pozīcijas sita bumbu tieši rokās vārtsargam. Pāris minūtes vēlāk Keitā jau otrā laukuma galā glāba savu komandu, bloķējot jelgavnieku piespēli uz vārtu priekšu.

Teicamu sniegumu otrajā puslaikā demonstrēja Ķigurs, sagādājot daudz labas iespējas saviem komandas biedriem, taču tās palika neizmantotas. 75. minūtē “Jelgavu” no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs – uz maiņu nākušais Kristaps Grebis no vārtu priekšas pārvirzīja bumbu uz tālo stūri, taču nedaudz, nedaudz par stipru… Pamazām intensitāte kritās, un jelgavnieki pārņēma iniciatīvu. 85. minūtē tomēr vēlreiz Krūmiņam bija jāglābj sava komanda, kad pēc Grebja sitiena ar galvu bumba jau lidoja vārtu tuvējā augšējā stūrī. Sekoja vēl viens kurzemnieku spiediens, kad bumba vairākas minūtes neatstāja Jelgavas laukuma pusi.

Pamatlaiks noslēdzās bez vārtu guvumiem, līdz ar to sekoja 11 metru sitienu sērija. Jelgavnieku pārbaudāmais spēlētājs guva vārtus, bet Maldonado trāpīja pa pārliktni. Krušatins sita labajā devītniekā, bet Strumija sita apakšējā kreisajā stūrī (2:1 Jelgava). Tai pašā stūrī sita arī jelgavnieks Grigarāvičs, un Karašausks devās izdarīt pirmo izšķirošo sitienu. Liepājnieku kapteinis sita pāri vārtiem, un Kurtišs ar precīzu pēdējo jelgavnieku sitienu atnesa uzvaru “Jelgavai” – 4:1.