“Liepāja/Mogo” zaudē kompensācijas laikā

16.07.2017 20:57

Šovakar Latvijas “SynotTip” Virslīgas 14. spēļu kārtas ietvaros ”Metta/LU” savā pēdējā uzbrukumā izrāva pārsteidzošu uzvaru 1:0 pār ”Liepāju/Mogo”.

”FK Liepāja/Mogo” pirms trīs dienām savās mājās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas ietvaros piedzīvoja kaunpilnu zaudējumu Lietuvas komandai ”Sūduva” ar 0:2. Atbildes mačs paredzēts 20. jūlijā un liepājniekiem joprojām ir izredzes iekļūt nākamajā kārtā. Jāpiebilst, ka šī dueļa uzvarētājs tiksies ar kādreizējo Andra Vaņina klubu ”Sion” no Šveices.

Liepājas komandas galvenais treneris Tamazs Pertija šovakar rezervē atstāja komandas līderi Artūru Karašausku, bet laukumā laida debitantu Ģirtu Karlsonu. Pieredzējušais smailes uzbrucējs pirms dažām dienām pameta Ventspili un pievienojās Liepājai. Pagājušajā sezonā Karlsons Virslīgā guva 17 vārtus, bet šajā futbola gadā izcēlies tikai ar diviem rezultatīviem sitieniem.

Spēles ievadā ”Metta” deva savam pretiniekam ļoti labu iespēju ātri atklāt rezultātu. Piektajā minūtē savā soda laukumā noteikumus pret Dmitriju Hmizu pārkāpa Dāvis Indrāns, un Liepāja nopelnīja 11 metru soda sitienu. Pie bumbas stājās Hmizs, kurš veica ilgu ieskrējienu, taču veica vārtsargam viegli tveramu sitienu, un Dāvis Ošs bumbu atsita.

Liepājnieki turpināja daudz uzbrukt. Kādā no epizodēm Andris Raivis Jurkovskis veica centrējumu soda laukumā, pēc kura sitienu ar galvu izpildīja Karlsons, taču mazliet garām vārtiem. Pēc īsa brīža Karlsonam izdevās gūt vārtus, kas gan netika ieskaitīti aizmugures dēļ. ”Liepāja/Mogo” galvenais treneris Tamazs Pertija veica ļoti savlaicīgu maiņu, rezervē sūtot Staņislavu Lebambu un laukumā laižot Marku Kurtišu.

Pirmā puslaika turpinājumā Liepājai nācās vairāk aizsargāties. ”Mettai” nosacīti izdevās pārņemt iniciatīvu savās rokās, turklāt kādā no uzbrukumiem bīstamu sitienu nedaudz garām mājinieku vārtiem izpildīja Adamu Abdullahi. Atlikušajās minūtēs ”Metta” turpināja apdraudēt pretinieku vārtus, taču 45 minūtes noslēdzās bez gūtajiem vārtiem.

Otrajā puslaikā Liepāja atkal uzbruka vairāk. Kādā no uzbrukumiem pēc Liepājas futbolista centrējuma bumba lēkāja ”Mettas” vārtu priekšā, tomēr pēdējā brīdī to paguva izsist Dāvis Sandris Strods. Laikam ritot, spēle kļuva atklātāka un abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem. Nedz Liepājas, nedz Rīgas komanda nespēja pārņemt iniciatīvu savās rokās.

Liepājnieki spēles beigu daļā steidzīgi centās ievadīt bumbu spēlē un aktīvāk rauties uzbrukumos. Liepājas bīstamākos uzbrukumus radīja Karašausks, kurš vairākas reizes bīstami sita bumbu pa pretinieku vārtiem, taču izcili vārtos darbojās Ošs. Liepājnieki turpināja daudz uzbrukt, tomēr vārtus ļoti negaidīti guva ”Metta”.