“Liepāja” neizmanto iespējas un dramatiskā galotnē izlaiž uzvaru

11.07.2019 22:23

sportacentrs.com/LETA

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā ļoti sāpīgā veidā pilnu tribīņu priekšā uzvaru izlaida “Liepāja”, kas nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Minskas “Dinamo”. Mājinieku labā 11 metru soda sitienu 12. minūtē realizēja Jānis Ikaunieks, kamēr kompensācijas laikā minskiešu pendeli atvairīja Valentīns Raļkevičs.

Ja mača sākumā nevienai no koamndām bumbu ilgāk par dažām precīzām piespēlēm noturēt neizdevās un bīstami momenti netika izveidoti, tad visu mainīja spēles galvenā tiesneša lēmums desmitajā minūtē pēc Emekas Fraideja kritiena piešķirt ļoti apšaubāmu 11 metru soda sitienu uz Minskas “Dinamo”. Atbildību pendeles izpildīšanā uzņēmās Jānis Ikaunieks, kurš bumbu raidīja labajā stūrī. Sitiena virzienu gan uzminēja vārtsargs Maksims Plotņikovs, taču ar to nebija gana, lai bumbu atvairītu – 1:0 “Liepājas” labā.

Gūtie vārti un teju pārpildīto tribīņu gaviles liepājniekus dzina uz priekšu, mājiniekiem aktīvi presingojot Baltkrievijas komandu, kas noveda pie vairākām mazām kļūdām, ko pieļāva viesi. Izcilu iespēju dubultot “Liepājas” pārsvaru neizmantoja Emeka Fraidejs, kuru vienatnē ar pretinieku vārtsargu izvirzīja Ikaunieks, Fraidejam trāpot pa vārtu stabu. Savukārt pēc sešām minūtēm minskieša sitienu tuvējā stūrī atvairīja Valentīns Raļkevičs.

Arī otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa – presingu turpināja veikt liepājnieki, kamēr “Dinamo” atbildēja ar ne pārāk bīstamiem centrējumiem, kuri parasti noslēdzās ar neitralizētiem centrējumiem. “Liepāja” spēja atrast caurumus “Dinamo” aizsardzībā, taču mājinieku futbolisti vairākās epizodes izšķērdēja pārlieku lielas vilcināšanās dēļ. 65. minūtē vienatnē ar viesu vārtu vīru izrāvās Dodo, kurš bumbu šāva krietni virs pretinieku vārtiem.

Par neizmantoto izdevību liepājniekiem bija rūgti jāsamaksā, izcili nokaitētā atmosfērā pamatlaika beigās “Dinamo” izveidojot savu labāko vārtu gūšanas iespēju, kurā viens no minskiešu futbolistiem sākumā sitienā ar galvu trāpīja pa stabu, kamēr viņa partneris Dmitro Bilonogs atlēkušo bumbu ar galvu ieraidīja vārtos (1:1). Minskas “Dinamo” līdzjutēju gaviles bija tika spēcīgas, ka daži no tiem pārrāva nožogojumu un policistu ķēdi, izskrienot laukumā. Tos tikai ar drošībnieku palīdzību izdevās atgriezt savās vietās.

Kompensācijas laika pēdējā minūtē liepājnieki muļķīgā situācijā savā soda laukumā pamanījās pārkāpt noteikumus, šoreiz iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu dodot jau pretiniekiem. Tiesa “Liepāju” no katastrofas glāba Raļkevičs, kuš pārliecinoši atvairīja nigērieša Kehindes Fatai raidījumu labējā apakšējā stūrī.

Minskas “Dinamo” treneris Sergejs Gurenko esot zinājis, ka “Liepājas” vienības lielākais spēks būs malējie uzbrucēji, tāpēc viņš savas komandas spēli pakārtojis tā, lai spētu neitralizēt pretspēlētāju uzbrukumus, pēc ceturtdien aizvadītās UEFA Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas kārtas pirmās spēles kluba mājaslapā citēts tā stūrmanis.

Gurenko arī uzteica “Liepājas” aizsardzības spēli, kas ilgi spēja apturēt Minskas spēlētāju uzbrukumus. “Pirmajā puslaikā pretinieki lieliski aizstāvējās, jo centra zona bija nosegta, bet otrajā viņi jau bija noguruši,” teica speciālists. “Centāmies izmantot malējos uzbrucējus, lai saraustītu viņu aizsardzību, tomēr lielākoties Kehindem Fatajam vienatnē nācās cīnīties ar Liepājas vienības centra aizsargiem. Vēlāk gan laukumā iznāca arī Kirils Vergejčiks, kurš palīdzēja izdarīt lielāku spiedienu uz pretiniekiem.”

“Tomēr daudz kas bija atkarīgs no individuālās meistarības, tāpēc nav būtiski kādu spēles taktiku izvēlies,” atzīmēja Gurenko, piezīmējot, ka Liepājas vienības spēles stils viņu neesot pārsteidzis. “Parasti viņi spēlē ar vienu balsta aizsargu, bet šodien viņi izmantoja divus.”

“Liepāja” – Minskas “Dinamo” 1:1 (1:0)

Vārti: Ikaunieks (11 m s. s.) – Bilonogs 88`
Liepāja: Raļkevičs – Žuļevs, Ivanovs, Keitā, Jorkovskis – Strumija, Tobers, Fortešs (Spataru 82`) – Dodo, Ikaunieks, Fraidejs.
Dinamo: Plotņikovs – Zaļeskijs, Gavrilovičs, Ļahs (Tigijevs 46`), Čižs – Trebotičs, Kapļenka, Jahaja – Zubovičs (Vergeičiks 79`), Demčenko (Bilonogs 82`), Fatai.
Brīdinājumi: Dodo 15`, Tobers 60`, Žuļevs 90`+6 – Čižs 18`, Jahaja 49`.