Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Šodien Latvijas futbola virslīgas sestās kārtas noslēdzošajā spēlē “Liepāja” izbraukumā ar 1:0 pārspēja “Valmieru”. Pirmā puslaika izskaņā realizējot soda sitienu, vienīgos vārtus guva Luka Silagadze, kurš iepriekš trīs sezonas pavadīja “Valmieras” kreklā.

14.04.2024 18:07

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, misēklis pie sava soda laukuma sanāca Nikam Sliedem, kurš aizķērās aiz bumbas, turpinājumā aizķeksēja pretinieku un nopelnīja bīstamu soda sitienu.

Pie bumbas devās “Liepājas” kapteinis Luka Silagadze. No 18 metriem viņš nesita pāri mūrim, bet izvēlējās sist gar mūri, tādējādi piemānot Dāvi Ošu un panākot 1:0.

24 gadus vecais pussargs no Gruzijas vārtus pret bijušo komandu nesvinēja. No 2020. līdz 2022. gadam Silagadze pārstāvēja tieši “Valmieru”, virslīgā aizvadot 75 spēles.

Silagadzem tie bija pirmie vārti Kurzemes kluba sastāvā, savukārt Sliede puslaika pārtraukumā tika nomainīts – viņu aizvietoja Kristers Aļekseičiks.

Neilgi pirms nonākšanas iedzinējos “Valmiera” bija tuvu vadības iegūšanai, taču Džibrils Gejs trāpīja pa vārtu stabu.

Nepilnas desmit minūtes līdz beigām Leu Gaušu beidzot izdevās dabūt bumbu liepājnieku vārtos, tomēr uzbrukuma gaitā tika fiksēta aizmugure.

Turpinājumā “Liepāju” izcili glāba Vladislavs Lazarevs.

Liepājnieki sezonu sāka ar četriem sausajiem zaudējumiem, bet tagad otrā sausā uzvara – otrdien 1:0 pret “Audu”.

Jurģa Kalna vadītajai komandai tikmēr trīs neuzvarētu spēļu sērija – 1:3 pret “Audu”, 1:1 mājās pret “Grobiņu” un tagad arī pirmais zaudējums savā laukumā.

Valmiera – Liepāja 0:1 (0:1)

Vārti: Silagadze 43′
Brīdinājumi: Sliede, Korobenko, Gejs – Kangars, Vučurs, Fajs
Valmiera: Ošs, Vapne, Korobenko, Klemente (Gaušu 66′), Sliede (Aļekseičiks 46′), Birka, Ndojs (Bambulā 85′), Balodis, Diops (Silva 54′), Toņiševs (Dusalijevs 66′), Gejs
Liepāja: Lazarevs, Kangars, Pacacija, Vučurs, Silagadze, Rasuls (Diufs 67′), Ziemelis, Ardazišvili (Ivanovs 81′), Fajs, Kucija (Kairmani 46′), Dodo (Patijčuks 90’+5)
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs