“Liepāja” pēc savas uzvaras pietuvojas pirmajam trijniekam

Liepājā notikušajā cīņā kurzemnieki sakāva (4:1) “Tukumu 2000/Telms”, pretiniekiem revanšējoties par zaudējumiem iepriekšējās divās savstarpējās cīņās.

30.10.2022 15:41

Pamatus veiksmīgam iznākumam “Liepāja” ielika pirmajā puslaikā, kad laukuma saimnieki ieguva 2:0 vadību. 15. minūtē uzbrukuma smailē aizsargu apspēlēja un vārtsargu pārspēja Kongo Demokrātiskās republikas futbolists Gotjē Mankendā, kurš guva savus sestos vārtus pēdējās piecās spēlēs.

Savukārt puslaika izskaņā “Liepājas” futbolistu iekš soda laukuma nogāza japānis Ikuto Gomi, 11 metru soda sitienu pēcāk realizējot beļģim Žordi Soladio.

Otrā puslaika ievadā intriga gan atgriezās, mājiniekiem neveikli un neprecīzi nospēlējot savā soda laukumā, kā rezultātā bumba burzmā atsitās pret “Liepājas” angolieti Migelu Inasiu, ielidojot vārtu tīklā (1:2).

Pamatlaika pēdējās 15 minūtēs sekoja vairāku “Liepājai” pozitīvu notikumu virkne, Eduardam Tīdenbergam panākot 3:1, kā arī Dodo ar skaistu tālšāvienu uzstādot gala rezultātu (4:1). Kompensācijas laikā 19 gadus vecais tukumnieku pussargs izpelnījās otro dzelteno kartīti.

Liepājniekiem nākamajā spēlē viesos jācīnās pret tiešo konkurenti RFS.

“Liepāja”-“Tukums 2000/Telms” 4:1 (2:0)

Vārti: Mankendā 15′, Soladio 40′ (11m), Tīdenbergs 78′, Dodo 87′ – Inasiu (s.v.) 48′.
Noraidījumi: Fjodorovs 90’+2.
Brīdinājumi: Pertija 33′, Inasiu 48′, Dodo 52′, Pedrozu 73′ – I. S. Stuglis 39′, Vilkovs 40′, Krautmanis 71′, Fjodorovs 85′, 90’+2, Mihadjuks (pēc spēles).
Liepāja: Zviedris – Mate, Inasiu, Kapuns, Tīdenbergs, Savaļnieks, Soladio (Pedrozu 65′), Belakovičs, Vilella, Mankendā, Dodo.
Tukums 2000: Vilkovs – Neilands, Sliede, Gomi (Kaušelis 83′), Reingolcs, A. Ozols (Kruglaužs 46′), I. S. Stuglis (Fjodorovs 71′), Nakamura, Krautmanis (Zeltiņš 79′), Samoilovs (Sidorovs 9′), Sovs.
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs.