“Liepāja” sagādā zaudējumu čempionei “Riga”

“Optibet” Virslīgā pirmo reizi šajā sezonā “Liepāja” spēja atņemt punktus kādai no trīs čempiontitula pretendentēm. Skaistu Vadima Žuļeva vārtu rezultātā “Liepāja” sagādāja minimālu zaudējumu “Riga” futbolistiem, bet savā debijā pie Kurzemes komandas stūres panākumu svinēja Nebojša Vigņevičs.

01.07.2021 20:05

Pie “Liepājas” stūres šajā mačā debitēja 53 gadus vecais serbu treneris Nebojša Vigņevičs, kurš pēdējos gadus strādājis Unigārijā, tiekot pie diviem šīs valsts kausiem. Tāpat trenera trofeju skapītī ir divi Melnkalnes kausi un viens Melnkalnes čempiontituls.

Trīskārtējā valsts čempione “Riga” spēli sāka pasīvi, atdodot liepājniekiem iniciatīvu. Kurzemnieki gan nezināja ko īsti ar bumbas kontroles pārsvaru iesākt, saspēlējoties savā laukuma pusē. Pēc nospēlētām 13. minūtēm mājinieki tika pie stūra sitiena. Rīdzinieki bumbu no sava soda laukuma izsitā, bet to ar krūtīm pieņēma Vadims Žuļevs, nometot bumbu sev priekšā pa sitienam. Žuļevs, sagaidot bumbas vienu atsitienu pret zemi, trieca spēles rīku Roberta Ozola sargāto vārtu virzienā. Ar skaistu trajektoriju bumba ielidoja vārtu tālajā stūrī, liekot Ozolam bezcerīgā lēcienā noskatīties kā “Riga” nonāk iedzinējos. Ar skaisto Žuļeva sitienu “Liepāja” izvirzījās vadībā ar 1:0.

Pēc nonākšanas iedzinējos “Riga” rindās aktivizējās Mikaels Soisalo, kurš ar savu aktīvo sniegumu centās lauzt mača gaitu. Taču viens nebija karotājs un līdzvērtīgi kompanjoni somu futbolistam čempionvienības rindās neatradās. Puslaika izskaņā tuvāk pārsvara dubultošanai bija “Liepāja”, Krišam Kārkliņam pasitot bumbu nedaudz garām iecerētajam mērķim. Uz puslaika atpūtu kurzemnieki devās ar minimālu pārsvaru.

Spēles otrajā puslaikā tikai pēc nospēlētām desmit minūtēm Vigņevičs sauca malā Dāvi Ikaunieku, uz maiņu sūtot savu tautieti Milanu Mirosavļevu, kuram šī bija otrā iziešana laukumā “Liepājas” kreklā. Pie 60. minūšu atzīmes uzbrukumā devās Ritvars Rugins, kurš pazaudējot bumbu pretinieku soda laukumā rupji iešļūca vārtu autora Žuļevas kājās.

“Liepāja” caurumus “Riga” trīs centra aizsargu līnijā izsist nespēja, tādēļ mājinieku komanda centās uzbrukt ar tālsitieniem, bet mēģinājumi bija pagalam neprecīzi. Lai noturētu minimālo pārsvaru, uz spēles izskaņu laukumā devās Serbijas centra aizsargs Milošs Ostojičs, kurš Belgradas “Partizan” rindās trīsreiz kļuvis par Serbijas čempionu. Tāpat Ostojičam ir Baltkrievijas čempiontituls ar BATE. Uz maiņu nogājušais Dodo “Liepājas” kapteiņa apsēju atstāja Krišjānim Zviedrim.

Nepilnas piecas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām laukumā uz maiņu iznākušais Edgars Babajans ar elkoni veica sitienu Vjačeslavam Isajevam. Aleksandrs Anufrijevs situāciju novērtēja ar sarkano kartīti, liekot armēnim laukumu atstāt tikai pēc piecām nospēlētām minūtēm. Kompensācijas laika sešās minūtēs “Riga” nekādi nespēja mainīt spēles iznākumu, piedzīvojot “sauso” zaudējumu, bet reālām punkta izraušanas iespējām. Turnīra tabulā ar šo zaudējumu “Riga” palikusi bez svarīgiem punktiem cīņā par čempiontitulu.

“Liepāja” – “Riga” 1:0 (1:0)
Vārti: Žuļevs 14′
Noraidījums: Babajans
Brīdinājumi: Žuļevs, Dodo – Muritala, Rugins, Paurevičs, Černomordijs
Liepāja: Zviedris – Žuļevs, Simičs, Isajevs, Veretilo – Kārkliņš (Gordeičuks 71′), Tkačuks, Ukpa, Berjozkins – Ikaunieks (Mirosavļevs 55′), Dodo (Ostojičs 85′).
Riga: Ozols – Pētersons, Varaņins (Babajans 80′), Paurevičs, Černomordijs, Rugins (Kurakins 63′) – Nata (Ķiršs 63′), Piščevičs – Soisalo, Muritala, Leo (Brizola 46′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs