“Liepāja” Salaspilī pēdējā sekundē izglābj punktu

Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas 28. kārtas aizraujošā cīņā “Liepāja” pēdējo desmit minūšu laikā likvidēja divu vārtu deficītu, izbraukumā spēkojoties neizšķirti (2:2) pret kopvērtējuma pēdējā pozīcijā esošo “Super Nova Salaspils” vienību.

11.09.2022 17:57

Cīņas pirmajā puslaikā laukuma saimnieki labi tika galā ar diviem vairāku minūšu ilgušiem “Liepājas” ofensīvas viļņiem. Liepājnieki veica daudz centrējumu pretinieku soda laukumā, kuri lielākoties tika neitralizēti, līdz bīstamiem vārtu gūšanas momentiem nenovedot.

27. minūtē viens no “Super Nova” pretuzbrukumiem noslēdzās ar 11 metru soda sitienu, pēc Eduarda Višņakova centrējuma bumbu ar roku soda laukuma stūrī bloķējot “Liepājas” futbolistam Slavišam Radovičam. Nozīmēto pendeli pārliecinoši izmantoja Marko Regža (1:0), bumbu sitot vārtu labajā apakšējā stūrī.

Uzreiz pēc pārtraukuma “Liepāja” uzsāka vēl vienu ofensīvu, šoreiz pietuvojoties tuvāk vārtu guvumam, kad vienā no epizodēm no izdevīgas pozīcijas bumbu tieši virsū “Super Nova” vārtsargam Kristapam Zommeram sita Lukass Villela.

70. minūtē mājiniekiem izdevās dubultot pārsvaru, standartsituācijā pēc Kristera Atara centrējuma pie vārtu tālā staba neviena nepiesegtam paliekot Marko Regžam, kurš bumbu raidīja vārtos, tai pa ceļam atsitoties pret pārliktni (2:0).

Tuvojoties spēles izskaņai, arvien nenovēršamāks šķita “Liepājas” zaudējums, jo liepājnieki reti spēja uzlauzt “Super Nova” kompakto aizsardzību. Tomēr 84. minūtē notika pavērsiens, kad pēc Roberta Savaļnieka centrējuma precīzu planējošo sitienu ar galvu izdarīja portugālis Migels Inasiu, Zommeram nespējot aizsniegties līdz bumbai (1:2).

Atlikušajā laikā liepājnieku veiktais spiediens arvien pieauga, rezultējoties ar kompensācijas laika izskaņā nopelnītu 11 metru soda sitienu, ko realizēja brazīlietis Dodo (2:2). Zommers leca uz pareizo pusi, tomēr vārtsargs nepaguva aizskart bumbu.

Liktenīgajā epizodē iepriekš “Super Nova” futbolists Kristians Sprukulis pie soda laukuma robežas nospēlēja ar roku. Tomēr diskutabli ir tas, vai mirkli iepriekš pats “Liepājas” spēlētājs Gļebs Kļuškins bumbu neuztvēra ar roku.

“Liepāja” cīņu par Eirokausiem turpinās 16. septembrī izbraukumā pret Virslīgas vicelīderi “Riga”. “Super Nova Salaspils” futbolisti divas dienas vēlāk vieosies pie Ķekavas “Audas”.

“Super Nova Salaspils” – “Liepāja” 2:2 (1:0)

Vārti: M. Regža 28′ (11m) 70′ – Inasiu 84′, Dodo 90’+3 (11m).
Brīdinājumi: Semjonovs 56′, M. Regža 89′ – Inasiu 31′, Grjaznovs 57′.
Super Nova: Zommers – Skļarenko, Atars, Zelmanis – Terzi, Šteinbergs, Sprukulis, Semjonovs – Rullis (Miņins 68′) – M. Regža (Čugunovs 90’+1), E. Višņakovs (Gražis 85′).
Liepāja: Zviedris – Mate, Inasiu, Savaļnieks – Radovičs, Kapuns, Tīdenbergs (Vilella 46′), Grjaznovs (G. Kļuškins 72′) – Soladio (Mankendā 46′), Dodo, Belakovičs.
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs.