“Liepāja” sasit četrus vārtus Skopjē un droši iesoļo otrajā kārtā

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmo kārtu Skopjē pārvarēja “Liepājas” futbolisti, kuri Ziemeļmaķedonijas karstumā ar 4:1 sakāva “Struga” vienību, nodrošinot tikšanos ar Sofijas CSKA.

15.07.2021 20:04

Ziemeļmaķedonijas 37 grādu svelmē “Liepāja” nepaļāvās uz laiku, kad laikapstākļi sāks diktēt savus noteikumus. Liepājnieki laicīgi sāka kontrolēt bumbu un apdraudēt “Struga” vārtus. Sestajā minūtē pa vārtu konstrukciju tŗāpīja Jurijs Tkačuks, bet laba iespēja cīņa 13. minūtē bija Seidinam Keitā, kura sistā bumba pārlidoja pāri etniskajiem albāņiem bagātās “Struga” vārtu pārliktnim.

“Liepāja” vārtus guva ne tikai uz ģērbtuvēm, bet arī no ģērbtuvēm. Otrā puslaika ievadā centrējums soda laukumā atrada Dodo galvu un “Liepājas” kapteinis pārcēla bumbu pāri vārtsargam, palielinot kurzemnieku pārsvaru līdz 2:0. Pie divu vārtu deficīta “Struga” sabruka. Dodo apspēlēja pretinieku aizsardzību un īsā brīdī palielināja kurzemnieku pārsvaru līdz trīs vārtiem. Pēkšņais pārsvar lika “Liepājai” uz mirkli iemigt, par ko “Struga” nekavējoties sodīja. Pamatīgi iekrita “Liepājas” aizsardzība, ļaujot Emiram Slenderī saņemt bumbu vārtu priekšā, viegli to ieripinot vārtos. Tādējādi “Liepājas” pārsvars saruka līdz 3:1.

Neboiša Vigņevičs savu pirmo maiņu veica pēc teju nospēlētām 60. minūtēm. Laukumā sūtītais Krišs Kārkliņš saņēma lielisku piespēli no Ukpas un bez grūtībām raidīja bumbu vārtu tīklā, panākot 4:1. Saprotot mača iznākumu, “Struga” futbolisti brīžiem savu neapmierinātību izrādīja ar asiem pārkāpumiem, saņemot arī vairākus brīdinājumus. Šoreiz spēles kompensācijas laikā rezultāts nemainījās, “Liepājai” mājās braucot ar 4:1 uzvaru, kas divu spēļu summā deva rezultātu 5:2 par labu kurzemniekiem.

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā atkal “Liepājai” sanāks doties uz Balkāniem. 22. jūlijā kurzemnieki izbraukumā spēlēs ar Bulgārijas komandu Sofijas CSKA. Savukārt atbildes spēle norisināsies 29. jūlijā Baltijas jūras krastos.

“Struga” – “Liepāja” 1:4 (0:1); sērijā 2:5
Vārti: Skednerī 57′ – Ukpa 45′, Dodo 47′, 49′, Kārkliņš 62′
Brīdinājumi: Galevskī, Cake – Berjozkins
Struga: Djuričs – Cake, Ramadani, Mecinovičs – Saliu (Isenī 46′), Boiku (Galevskī 52′), Bosančičs, Kosockis (Tairi 78′) – Jahja, Skenderī, Šabani.
Liepāja: Zviedris – Žuļevs, Isajevs, Simičs (Veretilo 84′), Keitā – Ukpa (Baga 77′), Tkačuks (Ostojičs 77′), Berjozkins – Gordeičuks (Kārkliņš 59′), Mirosavļevs, Dodo (Ikaunieks 84′).
Galvenais tiesnesis: Artjoms Kučins (Kazahstāna)