FK “Liepāja” savā laukumā uzvar Jūrmalas “Spartaku”

16.09.2020 21:23

Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas 7. kārtas pārceltajā spēlē “Liepāja” savā laukumā nespēja noturēt divu vārtu pārsvaru, tomēr beigās izrāva ļoti svarīgu un emocionālu uzvaru ar 3:2 pār Jūrmalas “Spartaku”. Izšķirošos vārtus no 11 metru atzīmes izdevās gūt Artūram Karašauskam.

Sezonas pirmajā “Liepājas” un Jūrmalas “Spartaka” duelī liepājniekiem izdevās cīņas izskaņā dramatiski izraut neizšķirtu pēc tam, kad jūrmalnieki bija ieguvuši divu vārtu pārsvaru. Šovakar divu vārtu handikapu izdevās iekrāt “Liepājas” futbolistiem, kaut gan cīņas ievadā neliela iniciatīva sākotnēji piederēja “Spartakam”, bīstami mājinieku cietoksni apdraudot Didinam Džuarī un Eduardam Višņakovam. Pēc francūža sitiena vārtu kreisajā apakšējā stūrī “Liepājas” vārtus glāba vārtsargs Oleksandrs Ribka, savukārt Višņakovs bumbu raidīja pāri vārtiem.

Pēcāk arvien biežāk pa flangiem uzbruka “Liepāja”, kam deviņu minūšu intervālā izdevās iesist divus vārtus. 13. minūtē stūra sitienā Eduarda Tīdenberga centrējumam uz tuvo stabu veiksmīgi izdevās pieslēgties baltkrievam Valērijam Harbačikam, kurš ar raidījumu Jevgeņija Nerugala sargāto vārtu tālajā stūrī guva savus pirmos vārtus vēju pilsētas komandas labā, panākot 1:0. Savukārt pēc salīdzinoši neilga laika soda laukumā pa kreiso malu ielauzās Artūrs Karašausks, kurš veica īsu centrējumu, slaidā līdaciņas lēcienā bumbu viesu cietoksnī triecot Dodo – 2:0 “Liepājas” labā.

Pēc šķietami drošākas un komfortablākas situācijas iegūšanas “Liepāja” samazināja uzbrukumu jaudu, kā arī spēles tempu, bieži pieturot bumbu laukuma vidusdaļā. Puslaika izskaņā “Spartaks” bija tuvu tam, lai mājiniekus par pāragro nosēšanos sodītu. Labāko izdevību izšķērdēja Lakijs Opara, kurš no labas pozīcijas soda laukuma kreisajā malā bumbu spēcīgi raidīja garām “Liepājas” vārtu labējam stūrim. Savukārt kompensācijas laikā pēc tehniski meistarīgā Nemaņas Belakoviča izpildītā tiešā brīvsitiena bumbu nācās atvairīt vārtsargam Ribkam.

Diemžēl pirmā puslaika beigu daļā galvas savainojumus gaisa divcīņās laukuma vidusdaļā cieta “Spartaka” futbolisti Ņikita Bērenfelds un viņu nomainījušais Edgars Žarskis, kā arī “Liepājas” vārtu guvējs Dodo. Žarskis un Dodo tika nomainīti puslaiku pārtraukuma laikā.

Otrā puslaika pirmajās 20 minūtēs nekas neliecināja, ka “Spartakam” izdosies atspēlēties – jūrmalnieki pakāpeniski palielināja spiedienu, taču viesiem neizdevās vērpt veiksmīgus pozicionālos uzbrukumus. Tomēr 68. minūtē pēc Belakoviča izpildīta soda sitiena bumba liepājnieku soda laukumā ļoti veiksmīgi atlēca pret Naura Bulvīša galvu, “Spartakam” pietuvojoties līdz 1:2. Jūrmalnieki centās kalt dzelzi, kamēr tas ir karsts – jau nākamajā uzbrukumā Seidū Keitā nespēja apturēt Oparas izrāvienu, nogāžot “Spartaka” futbolistu soda laukumā. Sekojošo 11 metru soda sitienu meistarīgi realizēja serbu snaiperis Belakovičs, trāpot kreisajā augšējā stūrī – 2:2. Ukraiņu vārtsargs Ribka bumbu gan spēja aizskart, taču Belakoviča sitiens bija pārāk spēcīgs.

Atlikušajā laikā laukumā sākās ļoti atklāts un aizraujošs futbols, “Liepājai” drīz vien atgūstot atdoto iniciatīvu un vienā no epizodēm burzmā vārtu priekšā nopelnot 11 metru soda sitienu. Tiesnesis Jevgēnijs Vasjukovs lēmumu pieņēma pēc konsultācijas ar savu asistentu. Sekojošo pendeli Karašausks realizēja bumbu raidot vārtu labējā apakšējā stūrī – 3:2.

Emocijām pilnā futbolā rezultāts varēja arī mainīties, tomēr veiksme šoreiz spīdēja liepājniekiem, kuri noturēja ļoti svarīgus trīs punktus. Uzreiz pēc mača finālsvilpes laukumā metās Jūrmalas “Spartaka” direktors, kurš tiesnešiem rādīja ekrānšāviņu ar mirkli no epizodes par kuru uz “Spartaka” vārtiem tika nozīmēts 11 metru sitiens.

Turpinājumā liepājnieki 20. septembrī aizvadīs spēli Daugavpilī, bet “Spartaks” tajā pašā dienā viesosies Rīgā pie “Metta”.

“Liepāja” – Jūrmalas “Spartaks” 3:2 (2:0)
Vārti: Harbačiks 13`, Dodo 22`, Karašausks 81` (11m) – Bulvītis 68`, Belakovičs 70` (11m).
Liepāja: Ribka – Keitā, Teiho, Ķigurs, Tīdenbergs, Bjarozkins (I.S. Stuglis 74`), Joksimovičs, Dodo (Žuļevs 46`), Jahaja, Harbačiks (Fraidejs 61`), Karašausks (Zelmanis 90`+1).
Spartaks: Nerugals – Bērenfelds (Žarskis 34` (Nvaoriza 46`)), Kamarā, Bulvītis, Abdullāhi, Džuarī (Skrebels 61`), Opara, Dross, Drišļuks, E. Višņakovs (Šipošs 61`), Belakovičs (Asamoā 90`).
Brīdinājumi: Harbačiks 29`, Teiho 55`, Keitā 73`, Ribka 90`+4 – Belakovičs 80`.
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs