“Liepāja” turpina tuvoties čempionu titulam

02.10.2015 21:29

Dāvja Ikaunieka skaisti gūtie vārti pirmajā puslaikā palīdzēja “Liepājai” ar 1:0 SMScredit.lv Virslīgas mačā pieveikt “Jelgavu”. Čempionu titulu gan vēl neļāva nodrošināt “Skonto”, taču pirms pēdējām trim spēlēm “Liepājai” joprojām septiņu punktu pārsvars.

Spēle sākās ātrā tempā, taču bez īpaši bīstamiem momentiem pie kādas komandas vārtiem. Rezultāts palika neatklāts līdz 33. minūtei, kad savu potenciālu nodemonstrēja “Liepājas” uzbrukums. Kristians Toress ar elegantu piespēli flangā izvirzīja Endiju Šlampi, kurš izdarīja piespēli uz soda laukuma robežu. Tur “Jelgavas” aizsargus apsteidza Dāvis Ikaunieks, ar kreiso kāju neatvairāmi triecot bumbu tieši gar tālo vārtu stabu.

Pēc izvirzīšanās vadībā “Liepāja” ļāva pretiniekiem uzņemties iniciatīvu, taču atbildēja ar pāris bīstamiem pretuzbrukumiem. Arī otrā puslaika pirmajā pusē “Jelgava” bumbu kontrolēja pat nedaudz vairāk, bet asāki izskatījās mājinieku uzbrukumi. “Liepāja” gan iekrita aizsardzībā 79. minūtē, kad Ikaunieks sapinās driblā un pazaudēja bumbu, bet Diallo tāla piespēle pāri puslaukumam viens pret vienu izvirzīja uz maiņu nākušo Malašenoku. Viņam gan paspēja nopietni patraucēt aizsargs, un sitiens nedaudz garām.

Spēles pēdējās minūtēs līdz ar to palika slidenais rezultāts 1:0, taču “Liepāja” bija tuvāk otro vārtu guvumam nekā “Jelgava” neizšķirtam. Ikaunieks vēlreiz tika ātrajā uzbrukumā, kurā sita nedaudz garām apakšējām stūrim, aktīvi spēlē iesaistījās Iļja Šadčins. Kompensācijas laikā gan liepājnieku nervi nodrebēja, kad vārtu priekšā nepiesegts palika Suškins, taču viņš sita pāri, un “Liepājai” uzvara.

“Liepāja” līdz ar to atjaunojusi septiņu punktu pārsvaru pār “Skonto” pirms pēdējām trim Virslīgas spēlēm, un tai pietiks ar vienu uzvaru, lai garantētu čempioni titulu. Savukārt “Jelgava” ar diviem sausajiem zaudējumiem pret principiālajām konkurentēm iedragājusi savas cerības uz otro vietu, un no “Skonto” atpaliek par pieciem punktiem. Šodienas zaudējums arī nozīmē, ka Vitālija Astafjeva vadītā komanda uz Virslīgas titulu nepretendē vairs arī teorētiski.

“Liepāja” – “Jelgava” 1:0 (1:0).

Vārti: Ikaunieks 33`.

Brīdinājumi: Grebis, Hmizs, Mihadjuks, Grebis – Kiriļins, Suškins.

Liepāja: Doroševs, Toress (Gucs 73`), Strumija, Ikaunieks (Šadčins 90`), Grebis, Mihadjuks, Afanasjevs (Kamešs 60`), Šlampe, Kļava, Hmizs, Ivanovs.

Jelgava: Ikstens, Freimanis, Savčenkovs, Redjko (Bogdaškins 58`), Sosranovs, Suškins, Diallo, Kiriļins (Eriba 66`), Ošs, Kļuškins, Pallo (Malašenoks 59`).

Galvenais tiesnesis:Aleksandrs Anufrievs.