Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Liepāja viesos pārspēj Jelgavu

31.07.2017 18:44

Šovakar ”SynotTip” futbola Virslīgas 16. kārtas pēdējā mačā ”Jelgava” savās mājās uzņēma ”Liepāju/Mogo”. Lai arī jelgavnieki pirmie izvirzījās vadībā, tomēr Liepāja atguvās, sasita trīs vārtus un izcīnīja uzvaru 3:1.

Liepājas un Jelgavas komandas šosezon līdz šai spēlei bija tikušās divas reizes, abos mačos uzvaras izcīnot liepājniekiem. Pēdējās Virslīgas cīņās savukārt abām komandām sekmējās dažādi. Liepāja izcīnīja svarīgu uzvaru pār ”Riga” (2:1), bet Jelgava spēlēja neizšķirti ar RFS (1:1).

Liepāja spēles pirmajās 15 minūtēs bumbu kontrolēja vairāk, taču nespēja izveidot labas vārtu gūšanas epizodes. Jelgava savukārt biežāk spēlēja bez bumbas un paļāvās uz iespējām pretuzbrukumos. Laika gaitā Liepājai radās dažas iespējas pēc centrējumiem, tomēr Aleksandra Kurtejana vadītā komanda visas briesmas neitralizēja.

Mājinieki kādā no saviem pretuzbrukumiem nogādaja bumbu kreisajā flangā, kur centrējumu izpildīja Alans Siņeļņikovs, precīzi piespēlējot Artim Jaudzemam, kurš apsteidza savu pretspēlētāju un guva vārtus ar galvu – 1:0. Liepāja atbildēja ar komandas līdera Artūra Karašauska sitienu no apmēram 20 metriem, kas gan Kasparam Ikstenam grūtības nesagādāja.

Pirmais puslaiks ritēja uz beigu pusi un kādā no Liepājas uzbrkumiem pēc centrējuma soda laukumā krita Ģirts Karlsons. Kādreizējo Latvijas izlases futbolistu no muguras mazliet pieturēja Endijs Šlampe, tomēr Karlsons krita ļoti teatrāli, tiesnesim piešķirot 11 metru sitienu. Pendeli realizēja Dmitrijs Hmizs un rezultāts atkal bija vienāds – 1:1.

Otrajā puslaikā Liepāja ļoti ātri panāca pārsvaru, kad pēc Karašauska sitiena bumba atsitās pret vārtu stabu un nonāca pie Valērija Afanasjeva, kurš savukārt padeva tālāk Karlsonam, uzbrucējam bez lielām grūtībām bumbu raidot vārtos – 2:1. Pēc šāda pavērsiena Jelgavai neatlika nekas cits kā rauties uz priekšu. Jelgavnieki mēģināja ieiet pretinieku laukuma pusē un izspēlēt uzbrukumus, taču Liepāja ar potenciālajām briesmām tika galā.

”Liepāja/Mogo” neiesēdās aizsardzībā. Viesi devās kārtējā uzbrukumā, kad no labā flanga Lamine Keitā piespēlēja Karlsonam, kurš ar pirmo pieskārienu spēcīgi sita pa vārtiem un trāpīja precīzi stūrī, Ikstenam vien noskatoties – 3:1. Pēc skaistiem Karlsona vārtiem Jelgavas situācija kļuva ļoti bēdīga.

Liepājas treneru korpuss veica taktisko maiņu, nomainot Karašausku un laukumā laižot centra aizsargu Denisu Ivanovu. Jelgavai bija ļoti laba iespēja saasināt situāciju spēlē, kad soda laukumā bumba lēkāja pie Jaudzema, kurš varēja sist pustukšos vārtos, tomēr raidīja bumbu pāri mērķim. Atlikušajās minūtēs nekas būtiski nemainījās, mačam noslēdzoties ar visai pārliecinošu Tamaza Pertijas vadītās komandas uzvaru.