Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepāja” viesos zaudē līdervienībai “Rigai”

”Optibet” futbola Virslīgas līdervienība ”Riga” turpināja savu pieteikumu uz čempiona titula aizstāvēšanu, ”Skonto” stadionā ar 2:1 pārspējot ”Liepāju”. Abus “Riga” vārtus spēles pirmajās 25 minūtēs guva aizsargs Herdi Prenga.

04.10.2020 21:05

”Riga” pats spēles sākums īsti neizdevās, jo ”Liepāja” uzņēmās iniciatīvu un veidoja draudīgus uzbrukumus. ”Liepājas” vārtos šajā spēlē stājās baltkrievu leģionārs Oleksandrs Ribka un pamatsastāvā bija atgriezušies Dodo un Ķigurs, kuri aizstāja Keitā un Fraideju, un ”Liepāja” pirmajās desmit minūtēs izdarīja labu pieteikumu veiksmīgai spēlei.

Viss mainījās 11. minūtē, kad pēc pasīvā sākuma ”Riga” izvirzījās vadībā – pēc stūra sitiena vārtus guva Herdi Prenga. Albānijas aizsargs pavisam drīz savu vārtu rēķinu varēja palielināt, kad soda laukumā ”Liepājas” kapteinis Jahaja veica izklupienu un nogāza ”Riga” uzbrucēju Debelko. Jahajas protesti, ka viņš spēlējis tīri bumbā palika bez rezultāta, tāpat kā bez rezultāta palika Debelka vēlme izpildīt 11 metru soda sitienu – to tomēr darīja Prenga. Prenga vispār veica sliktu 11m sitienu, un likās jau, ka ”Liepājas” vārtsargs vienkārši atvairīs sitienu, taču bumba kaut kā atrada ceļu viņam padusē un pēc tam vārtos.

Nonākšana iedzinējos 0:2 nesalauza liepājniekus, un spēles gaita arī neliecināja par ”Riga” milzīgu pārsvaru. Pirmā puslaika turpinājumā bumba trāpīja pa ”Riga” vārtu stabu, bet pašās puslaika beigās veiksmīgi nospēlēja Dodo, soda laukumā saglabājot bumbu un piespēlējot Eduardam Tīdenbergam, un uz Latvijas izlasi izsauktais spēlētājs ar pirmo pieskārienu trāpīja vārtos.

Otrais puslaiks sākās ar nelielu kuriozu ”Liepājas” nometnē – laicīgi nebija sagatavoja Jahajas maiņa, kas lika pāris minūtes spēlēt mazākumā un atstāja robu Liepājas aizsardzībā. Šis kuriozs gandrīz beidzās ar smagām sekām, jo ”Riga” izkārtoja sev labu uzbrukumu, kurā Debelko trāpīja pa vārtu konstrukciju. Kad ”Liepāja” atgriezās pilnā sastāvā, Debelko gan tāpat drīz tika pie ļoti labas iespējas, šoreiz sitot nedaudz pāri.

”Liepāja” aktīvi centās atspēlēties, taču ”Riga” netaisījās iesēsties aizsardzībā un regulāri atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem, kuros gan pietrūka precīzas pēdējās piespēles vai noslēdzošā sitiena. ”Riga” vēl varēja gaidīt, ka tiks piespriests vēl viens 11 metru soda sitiens par liepājnieka spēli ar roku savā soda laukumā, taču tas nenotika, kas gan neliedza ”Riga” uzvarēt ar 2:1.

“Riga” – “Liepāja” 2:1 (2:1)
Vārti: Prenga 11`, 24`(11m) – Tīdenbergs 45+1`
Brīdinājumi: Debelko, Fjodorovs – I. Stuglis, Joksimovičs
Riga: Ozols, Pētersons, E. Stuglis, Paničs, Rugins (Hora 70`), Prenga, Debelko (Miloševičs 61`), Rožers (Fjodorovs 84`), Džurišičs, Kamešs, Pedrinju (Brizola 84`).
Liepāja: Ribka, Ķigurs, Jurkovskis, Dodo, Jahaja (Keitā 47`), Karašausks, Simičs, Joksimovičs, Tīdenbergs, I. Stuglis, Bjarozkins
Galvenais tiesnesis: Artis Ķēniņš