Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Liepāja zaudē mājās RFS komandai

15.04.2017 19:08

Otro sezonas zaudējumu “SynotTip” Virslīgas ietvaros cieta “Liepāja”/”Mogo”, ciešot minimālu zaudējumu pret RFS. Kamēr pirmais puslaiks varēja likties salīdzinoši garlaicīgs, otrais bija pilns vārtus gūšanas iespējām, no kurām viena arī tika izmantota. Jaunais uzbrucējs Roberts Uldriķis nu dala rezultatīvākā spēlētāja godu līgā.

“Liepāja”/”Mogo” ar Rīgas Futbola Skolu tikās pirmo reizi kopš pērnā gada oktobra, kad rīdzinieki negaidīti uzvarēja. Pagājušajā nedēļas nogalē abas komandas aizvadīja spēles Latvijas kausa izcīņā, RFS bez pārsteigumiem tika galā ar “Mettu”/LU (1:0), savukārt liepājnieki ielaida trīs Ventspilī un izstājās (0:3). “Liepāja”/”Mogo” nosēdinājusi bija kapteini Denisu Ivanovu, apsēju pārsteidzoši nododot senegālietim Sejdina Keitam, kurš tikai janvārī pievienojās klubam. Tikmēr pirmo reizi šosezon RFS pieteikumā nebija Polijā un Ukrainā uzspēlējušā Aleksandra Fertova, kā arī otro spēli pēc kārtas galvenais treneris Andrejs Kaļiņins nedrīkstēja atrasties tehniskajā zonā.

Pirmais puslaiks aizritēja ar ļoti piesardzīgu un neizte futbolu un bez daudz vārtu gūšanas iespējām. Bīstamākā bija RFS jau spēles sākumā, kad komanda pretuzbrukumā nogādāja bumbu Leonīdam Kovelam, kurš izskrēja viens pret viens ar vārtsargu. Baltkrievs darbojās lieliski, tiekot garām RFS kapteinim Germanam Māliņam, bet izdarītais sitiens gāja pāri vārtiem.

Atlikušo visu puslaiku varēja vērot saspringtu vidusdaļas cīņu ar pāris mazām iespējām, vienā no tām 22. minūtē mājinieki izdarīja salīdzinoši bīstamu sitienu no distances, bet tas lidoja garām vārtiem. Jāpiemin, ka pāris momentus vēlāk “Liepāja”/”Mogo” kapteinis Keita veica sarežģītu centrējumu soda laukumā, ko tikai ar grūtībām Māliņš nepārliecinoši tvēra.

Uzreiz pēc pārtraukuma mājinieki jau pirmajā minūtē izaicināja RFS vārtsargu, kad pēc centrējuma spēcīgi ar galvu sita pa vārtiem. Tomēr tikai nedaudz vēlāk jau Liepājas klubs varēja atviegloti nopūsties, kad viņu vārtsargs glāba pēc bīstama sitiena zemu stūrī. Varētu teikt, ka šajās piecās minūtēs bija vairāk vārtu gūšanas iespējas kā pirmajās 45.

56. minūtē RFS strauji ieskrēja pretinieku soda laukumā, izcilu piespēli saņēma raženais 19 gadus vecais uzbrucējs Roberts Uldriķis, kurš bez ilgas domāšanas trieca bumbu vārtos – 0:1, viņa ceturtie jaunajā klubā. Pēc brīža Giorgi Eristavi bija iespēja izlīdzināt rezultātu, bet viņa sitiens no tuvas distances gāja garām vārtiem, kamēr Aleksejs Višņakovs varēja likt ”Liepāja”/”Mogo” samaksāt par to, kad centās eleganti pārsist pāri vārtsargam Raļkevičam, bet sitiens sanāca par stipru.

Mājinieki izmisīgi centās atspēlēties, bet RFS uzvaru sargāja godam, lieliska gan izdevība bija Sadī Gejam, kurš pēc Dmitrija Hmiza centrējuma sita ar galvu pa vārtiem, bet Māliņš gan ar to nebija pārspējams. Arī atlikušo spēles daļu RFS aizsardzību uzlauzt nespēja.