Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepāja” zaudē Ziemas kausa finālā

26.02.2015 13:10

sportacentrs.com/ LETA

Otro gadu pēc kārtas par Ziemas kausa uzvarētāju futbolā kļuvusi Rīgas “Skonto” vienība, kas ceturtdien turnīra finālā, divus vārtus gūstot pirmā puslaika izskaņā, ar rezultātu 3:1 apspēlēja “Liepāju”.

Abas komandas finālam bija pilnā gatavībā, sūtot laukumā labākos pieejamos spēlētājus. Trešajā minūtē pirmais puslīdz bīstamais sitiens pa “Skonto” vārtiem no distances, taču Germans Māliņš bija vietā. Astotajā minūtē pirmais stūra sitiens mačā bija pie “Liepājas” vārtiem, no tā gan izveidot momentu neizdevās. Pāris minūtes vēlāk Artūrs Karašausks apspēlēja aizsargu un no soda laukuma raidīja bumbu pa vārtu pārliktni… “Skonto” visai atklāti devās uz priekšu, taču šāda ofensīva ļāva arī kurzemniekiem veidot daudz pretuzbrukumus.

Netrūka arī asumu, un Jermolajevs par netīru izklupienu 25 minūtes pēc mača sākuma saņēma dzelteno kartīti. 35. minūtē “Skonto” izšķērdēja vēl vienu izcilu iespēju atklāt rezultātu, kad bumba no divu metru attāluma pēc Višņakova sitiena neatrada ceļu Liepājas vārtos. Kopumā pēc visai vētrainām pirmajām divdesmit minūtēm spēles temps nedaudz kritās. Iespējas bija abām komandām, nedaudz tuvāk bija rīdzinieki, tomēr pievīla uzbrukumu noslēguma fāze.

Pirmā puslaika izskaņā “skontieši” tomēr guva vārtus. Labu reidu veica Višņakovs, no labās malas piespēlēja soda laukumā, kur aizsargs bumbu izsita, Jermolajeva sitiens nebija sekmīgs, bet Gutkovskis ar galvu pārcēla bumbu pāri Vaičulim – 1:0. Minūti vēlāk Karašausks vēl vienā pretuzbrukumā dubultoja Rīgas pārakumu un pēc pirmā puslaika 2:0.

Pēc lielā pārtraukuma “Skonto” turpināja vairāk kontrolēt bumbu, tomēr desmit minūtes pēc spēles atsākšanās “Liepāja” uzsāka ofensīvu, kas noslēdzās ar Valērija Afanasjeva vārtu guvumu pēc tālsitiena pretī vārtiem – 1:2. Brīdi vēlāk “Skonto” nebija tālu no bumbas ieraidīšanas savos vārtos pēc Rodes sitiena. Liepāja turpināja pieturēt bumbu, turot sasprindzinājumā “Skonto” aizsardzību. 79. minūtē liepājniekiem Toresa personā bija laba iespēja panākt līdzsvaru, taču “skontietis” Osipovs izvilka bumbu jau no vārtu līnijas.

“Skonto” liepājnieku ofensīvu izturēja, pēdējos mirkļos vēl Milašēvičs izgāja viens pret vienu ar vārtsargu, un “Skonto” pelnīti svinēja uzvaru mačā ar 2:1, otro gadu pēc kārtas triumfējot Ziemas kausa izcīņā.

Skonto – Liepāja 3:1 (2:0).

Vārti: Gutkovskis 45′, Karašausks 45+1′, Milašēvičs 90+5′ – Afanasjevs 57′.

Skonto: Māliņš, Jermolajevs, Osipovs, Berenfelds, Smirnovs, Kozlovs, Pallo, Višņakovs, Karašausks, Gutkovskis, Rode.

Rezervē: Pavlovs, Isajevs, Riherts, Milaševičs, Usanovs, Timofejevs, Žatkins.

Liepāja: Vaičulis, Tumanovs, Hmizs, Šadčins, Ikaunieks, Gucs, Toress, Mihadjuks, Šlampe, Kārkliņš, Afanasjevs.

Rezervē: Varažinskis, Sopots, Jēkabsons, Dobrecovs, Miķelsons, Krušatins, Jurkovskis, Kupčs, Pūce.

“Mums bija paveicies ar Ziemas kausa izcīņas izlozi. Mums patika apakšgrupa, kurā spēlējām. Galvenais uzdevums nebija uzvarēt šajā turnīrā, taču nonācām līdz finālam, tāpēc centāmies gūt panākumu. Kopumā duelis pret “Skonto” bija labs, lai gan nebija daudz izdevību gūt vārtus. 45.minūte mums ir īpaši neveiksmīga, tas izpaudies arī citās spēlēs,” sacīja liepājnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs. Kā zināms, tieši Karašausks pašās pirmā puslaika beigās panāca 2:0. “Fizisko formu sasniegsim tikai uz sezonas sākumu. Vēl neesam optimālā gatavībā.”

“Šis bija ļoti labs fināls, ar labiem momentiem. Šo turnīru uztveru kā sagatavošanos sezonai, taču jebkura uzvara ir svarīga, un esmu priecīgs. “Liepāja” šķiet simpātiska komanda, jo man patīk tās demonstrētais futbols,” pēcspēles preses konferencē sacīja “Skonto” galvenais treneris Tamazs Pertija. “Priecājos, ka sezonas gaitā būs tik bieži jātiekas ar šo vienību. Latvijas čempionāts paliek arvien labāks. Tikai Ziemas kausā gribētos pieredzējušākus tiesnešus.”

Pertija minēja, ka otrajā puslaikā “Skonto” vairs neizdevās spēlēt tik pārliecinoši, taču komandas futbolistiem izdevās nosegt pretinieku pussargus un traucēt viņiem veidot uzbrukumus.

Tikmēr viens no Rīgas kluba uzbrucējiem Artūrs Karašausks pauda, ka finālcīņa izvērtusies aizraujoša. “Otrajā puslaikā vairāk iesēdāmies aizsardzībā. Prieks, ka izturējām pretinieku spiedienu un uzvarējām turnīrā.”