“Liepājai” arī viesos neizdodas tikt pie uzvaras

30.07.2020 20:20

“Optibet” futbola Virslīgas 11. kārtā pie sezonas trešās uzvaras tika “Metta” futbolisti, kuri ar 2:1 apspēlēja blāvu sniegumu rādošo “Liepāju”. Uzvaras vārtus pēc stūra sitiena rīdziniekiem guva Normunds Uldriķis.

Abās komandās šajā spēlē bija pa debitantam. Zaļibalto rindās savā pirmajā Virslīgas cīņā devās 17 gadus vecais uzbrucējs Artjoms Puzirevskis. Savukārt liepājnieku rindās debiju piedzīvoja 29 gadus vecais argentīniešu leģionārs Leandro Teiho.

Kopumā spēles ievadā iniciatīvu uzņēmās “Liepāja”, vairāk kontrolējot bumbu un dodoties uz priekšu. Mājinieki centās atbildēt ar piesardzīgiem pretuzbrukumiem. Pie desmit minūšu atzīmes izcilu rezultāta atklāšanas iespēju izniekoja Ričards Fraidejs pie kura bumba nonāca bumba pēc stūra sitiena. Fraidejs bumbu trāpika pa stabu, bet tad atsitās pret vārtsargu Helmutu Saulīti.

Metiešiem laimīgā kārtā, bumba no rikošeta aizspurdza garām vārtiem. Pamanāms laukumā bija debitants Puzirevskis, kurš ar aktīvu spēli nopelnīja izgājienu pret vārtu vīru, taču ar savu pirmo iespēju “Mettas” jaunietis pie vārtu guvuma netika. Pirmā puslaika vidū mačs kļuva aizvien azartiskāks, Pēc Silvēna Kajembē neizmantotās iespējas liepājnieki devās pretuzbrukumā, taču “Mettas” vārtsargs Fraideja sitienu atvairīja.

Puslaika izskaņā nelāgā savainojumā iedzīvojās viens no “Liepājas” kvalitatīvākajiem leģionāriem Sedinā Keitā, kuram laukuma pamešanai bija nepieciešama komandas medicīnas personāla dalībnieku palīdzība.

Keitā savainojums lika Dmitrijam Mološam vēl pirms puslaika beigām veikt piespiedu maiņu, laukumā sūtot Vadimu Žuļevu. Mača pirmajās 45 minūtēs vārtus neviena no komandām neguva, pārtraukumā dodoties pie bezvārtu neizšķirta.

Kopumā neizteiksmīgais “Liepājas” sniegums turpinājās arī mača otrajā pusē. “Metta” aizvien vairāk sajuta, ka var ņemt punktus šajā spēlē. Zaļibaltie droši devās uz priekšu un pretinieku soda laukuma priekšā izspēlēja bumbu līdz brīvam Riharda Ozoliņa sitienam. “Mettas” uzbrucējs ar spēku trieca bumbu vārtu tīklā, izvirzot Andra Riherta trenēto komandu vadībā ar 1:0.

Izcila iespēja mājiniekiem dubultot savu pārsvaru radās 66. minūtē, kad pirmo vārtu autors Ozoliņš ar piespēli apgādāja Kgotso Masangani, kurš izklupienā aizsita bumbu mazlietiņ garām vārtu tuvajam stūrim. “Liepājai” talkā nāca pamatīga veiksme 75. minūtē spēcīgu sitienu izpildot Kristianam Toresam.

Bumba trāpīja pa “Mettas” aizsargu Frenklinu Točukvu, rikošetā trāpot pa vārtu pārliktņa apakšējo daļu. Helmutam Saulītim mājinieku vārtos nebija laika noreaģēt uz bumbas lidojuma maiņu, tādējādi rezultātam kļūstot neizšķirtam – 1:1.

Īsu brīdi pēc viesu komandas rezultāta izlīdzināšanas izcila iespēja atgūt vadību bija Raimondam Krollim, kurš neguva vārtus ne ar pirmo, ne ar atkārtoto sitienu. 82. minūtē pie soda sitiena no lieliskas pozīcijas tika kurzemnieki. Mārtiņš Ķigurs centās sist bumbu uz precizitāti, taču tā palidoja nedaudz garām vārtu devītniekam. “Metta” atbildēja ar trīs stūra sitieniem pēc kārtas.

Oskars Vientiess ar galvu nometa bumbu pa sitienam Normundam Uldriķim. Centra aizsargs iespēju neizniekoja, triecot bumbu vārtu tīklā un panākot 2:1 par labu mettiešiem. Liepāja varēja uzreiz atbildēt ar savu vārtu guvumu, taču Fraidejs izsēja ideālu vārtu gūšanas iespēju. Mettiešiem pat bija labāka iespēja kompensācijas laikā palielināt savu pārsvaru nekā liepājniekiem izraut punktu.

“Metta” – “Liepāja” 2:1 (0:0)
Vārti: Ozoliņš 54′, Uldriķis 85′ – Toress 75′
Brīdinājumi: Kirkils – Čudars, Žuļevs
Metta: Saulītis – Kirkils, Gulbis, Točukvu, Ķiprsts – Šibass, Ozoliņš, Vientiess, Valpe (Masangane 46′), – Puzirevskis (Krollis 70′), Kajembē (Birka 61′).
Liepāja: Zviedris – Jurkovskis, Čudars, Zelmanis, Keitā (Žuļevs 45′) – Jahaja (Delī 46′), Ukpā (Toress 68′), Teiho, Fortišs – Seminevs (Ķigurs 46′), Fraidejs.
Galvenais tiesnesis: Artūrs Vītoliņš