“Liepājai” futbola Virslīgā ceturtais zaudējums pēc kārtas

08.07.2020 22:28

“Optibet” futbola Virslīgā “Valmieras” labā Tolu Arokodare realizēja 11 metru soda sitienu, ļaujot vidzemniekiem izbraukumā ar minimālu rezultātu apspēlēt “Liepāju.”

Liepājnieku azartiskā mešanās uz priekšu iepriekšējos mačos maksāja Kurzemes komandai vārtu zaudējumus un galu beigās arī zaudētas spēles, tādēļ pret vidzemniekiem mājinieki darbojās nedaudz piesardzīgāk. Arī Tamaza Pertijas rokrakstam raksturīgais presings neļāva “Liepājai” neko pārāk bīstamu spēles ievadā izveidot.

Pirmajam puslaikam ieejot otrajā nogrieznī, spēles iniciatīva sāka pāriet “Valmieras” komandas labā. Valmierieši vairākkārt ielauzās pretinieku soda laukumā, taču izšķirošs izrādījās brīdis 35, minūtē, kad Vadims Žuļevs ar elkoni iebrauca sejā Mikolam Musolitinam. Uz mājinieku vārtiem soda sitienu nozīmēja spēles soģis Mareks Ķere, saņemot pamatīgus protestus no mājinieku komandas spēlētājiem un līdzjutējiem. Pendeli izpildīja Tolu Arokodare, kurš precīzi raidīja bumbu vārtu labajā pusē, pārspējot Krišjāni Zviedri. Tolu ceturtie šīs sezonas vārti nostādīja “Liepāju” iedzinējos ar 0:1. Šāds rezultāts uz tablo saglabājās līdz puslaika izskaņai.

Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs Rami Beduī tika pie izcilas iespējas izlīdzināt rezultātu, sitot bumbu ar galvu pēc stūra sitiena. Taču vietu savos vārtos izcili bija izvēlējies Vladislavs Lazarevs, atvairot tunisieša sitienu. Kurzemnieku centieni spēli izglābt lieliem panākumiem nevainagojās. Liepājas sistās bumbas lielākoties ieķērās viesu komandas aizsardzības bastionos. Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām šķērītē vārtus vēlējās gūt Dodo, bet bumba lidoja daudz tālāk no vārtiem, nekā atradās pirms šī sitiena.

Vairākkārt spēles gaitā cieta vārtu autors Arokodare, kurš laukumu atstāja ar visai sāpīgu grimasi sejā. Kristers Čudars īsi pirms pamatlaika beigām mēģināja sist bumbu no soda laukuma, taču tur kārtējo reizi bumba iestrēga valmieriešu kājās. Ņemot vērā to, ka visai ilgi uz zālāja vāļājās Samats Sarsenovs un spēle vairākkārt tika apturēta arī Arokodares dēļ, kompensācijas laikam tika nozīmētas sešas minūtes. Kompensācijas trešajā minūtē Seidinu Keitā pierādījā, ka viņam šķērīte padodas labāk nekā viņa komandas biedram Dodo, taču Lazarevam bumbu ķert grūtību nebija. Pēdējās sekundēs Jurkovsis ieskrēja soda laukumā, taču arī viņam līdz vārtu guvumam nonākt neizdevās. Tādējādi “Valmiera” tika pie minimālas uzvaras, tiekot pie trīs punktiem un uzlecot par četrām vietām augstāk turnīra tabulā. “Liepāja” tikmēr bija spiesta samierināties ar ceturto sakāvi pēc kārtas.

“Liepāja” – “Valmiera” 0:1 (0:1)
Vārti: Arokodare 37′ (11 m)
Brīdinājumi: Beduī, Žuļevs, Karašausks, Ivanovs – Diaņs, Punculs, Liepa
Liepāja: Zviedris, Žuļevs, Bedui, Keitā, Jurkovskis, Jahaja (Toress 67′), Čudars, Ķigurs, Karašausks (Dodo 46′), Fortišs, Fraidejs (F. Ivanovs 56′).
Valmiera: Lazarevs, Musolitins, Badmuss, Selestīns, Kārkliņš, Diaņs, Jaunzems, Zadems (Liepa 56′), Punculs (Silagadze 76′), Sarsernovs, Arokodare (Žoržinju 84′).
Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere