“Liepājai” graujoša uzvara pret pastarīti “Tukums 2000”

29.08.2020 17:16

“Optibet” futbola Virslīgā graujošu uzvaru izcīnīja “Liepājas” futbolisti, kuri ar pieredzējušo ukraini Oleksandru Ribku vārtos apspēlēja turnīra pastarīti “Tukums 2000”, iesitot tukumnieku vārtos piecas bumbas. Ar “hat-trick” šajā mačā izcēlās Artūrs Karašausks.

Spēlē Tukumā “Liepājas” komandas vārtos stājās 33 gadus vecais Ukrainas vārtsargs Oleksandrs Ribka, kurš aizvadījis pieklājīgu karjeru Kijevas “Dynamo” un Doņeckas “Shakhtar” klubos, kā arī divās spēlēs sargājis Ukrainas valstsvienības vārtus.

Lietainajos laikapstākļos spēles iniciatīvu uzņēmās “Liepāja”, liekot tukumniekiem atsisties sava soda laukuma tuvumā. Pirmajās desmit minūtēs viesi vairākkārt vārtu priekšā meklēja Dodo, kurš gan savas iespējas izsēja. Liepājnieku uzbrukumi rezultātjās vārtu guvumā mača 14. minūtē, kad Eduards Tīdenbergs pēc tālās piespēles ar vienu pieskārienu atdeva piespēli Artūram Karašauskam, kurš uzreiz sita bumbu vārtu tīklā, izvirzot “Liepāju” vadībā ar 1:0. Pēc Karašauska precīzā sitiena piemēru no komandas biedra ņēma Dodo, kurš pēc stūra sitiena raidīja bumbu Ivana Baturina sargātajos vārtos, sasniedzot liepājniekiem 2:0 pārsvaru vēl pirms divdesmit spēlē aizvadītām minūtēm.

Vēju pilsētas komanda regulāri centās mulsināt “Tukuma” aizsardzību, flangos ar pusēm mainot Karašausku un Tīdenbergu. Pie divu vārtu deficīta tukumnieki devās uz priekšu, taču izpildījuma kvalitāte piespēlēs un lēmumu pieņemšanā kad sist pa vārtiem pamatīgi piekliboja. Trīs vārtu pārsvaru viesi panāca 40. minūtē, kad Karašausks no soda laukuma stūra izdarīja piespēli uz vārtu priekšu. Neveiksmīgi ar galvu bumbas lidojumu centās mainīt mājinieku aizsargs, bet bumba nonāca pie Raivja Jurkovska, kurš no gaisa spēcīgi sita bumbu vārtos, tādējādi panākot jau graujošo 3:0.

Mača otrajā puslaikā lielisku reidu veica Jurkovskis, kurš pamanīja uz pilnīgi tukšiem vārtiem skrienošo Karašausku. Jurkovska piespēle gan bija nedaudz uz atpakaļu, liekot Karašauskam mēģināt sist ar papēdi. Vienus vārtus jau guvušajam uzbrucējam tehniski sarežģītais elements neizdevās, izniekojot izcilu vārtu gūšanas iespēju. Uz spēles pēdējo pusstundu laukumā devās “Tukums 2000” debitants Alekss Regža, kurš Virslīgas komandai pievienojies no “Super Nova” vienības.

Karašausks gan bez saviem otrajiem vārtiem nepalika. Mača 63. minūtē uzbrucējs aizvilka bumbu garām vairākiem pretinieku spēlētājiem un ieraidīja bumbu mājinieku vārtos, tādējādi liekot Baturinam ceturto reizi makšķerēt bumbu ārā no vārtu tīkla – 4:0. Brīdi vēlāk “Tukuma” aizsaedzība uzdāvināja vēl vienus vārtus vēju pilsētas komandai. Ar ļoti vieglprātīgi atdotu piespēli Karašauskam pavērās brīvs ceļ, lai dotots uz priekšu. Karašausks centās izdarīt piespēli Ričardam Fraidejam, bet no nigērieša bumba atleca atpakaļ pie Karašauska, kurš šajā spēlē atzīmējās ar “hat-trick” un guva savus sestos vārtus sezonā – 5:0.

Tukumniekiem spēles laikā tā arī neizdevās kārtīgi pārbaudīt Oleksandra Ribkas meistarību, pieredzējušajam vārtsargam aizvadot mierīgu spēli. Liepājniekiem izcīnītie trīs punkti ļauj uzlekt uzreiz par divām vietām augstāk turnīra tabulā, vismaz līdz citu šīs kārtas spēļu rezultātu noskaidrošanai apsteidzot mettiešus un latgaliešus.

“Tukums 2000” – “Liepāja” 0:5 (0:3)
Vārti: Karašausks 14′, 63′, 74′, Dodo 19′, Jurkovskis 41′
Brīdinājumi: Krautmanis – Čudars
Tukums: Baturins, Ozols (Bečers 80′), Skinderis, Jaunarājs-Janvāris (Anmanis 67′), Krautmanis, Penkevics, Švāns (Regža 59′), Pilāts (Lūks 46′), Semuels, Ogundži (Blumers 80′), Bazils.
Liepāja: Ribka, Jurkovskis, Simičs, Keitā, Joksimovičs, Tīdenbergs (Delī 77′), Jahaja (Čudars 77′), Ķigurs (Ukpa 69′), Stuglis (Toress 77′), Karašausks, Dodo (Fraidejs 69′).
Galvenais tiesnesis:Jevgēnijs Vasjukovs