Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

“Liepājai” graujošs zaudējums pret čempionvienību “Riga”

03.08.2020 22:16

Desmito panākumu pēc kārtas “Optibet” futbola Virslīgā šovakar izdevies svinēt Latvijas čempionvienībai “Riga”, kas izbraukumā dominēja standartsituācijās, izmantojot savas izdevības un ar 4:1 sakaujot “Liepāju”.

Jau no cīņas sākuma komandas nekautrējās doties uzbrukumos, “Liepājas” kluba debitantam Eduardam Tīdenbergam atzīmējoties ar bīstamu, taču neprecīzu sitienu. Bijušais “Ventspils” futbolists pirmā puslaika gaitā pēcāk izdarīja vēl vienu raidījumu pāri vārtiem. “Neiesit tu, iesit tev” – Tīdenbergs savu iespēju neizmantoja, savukārt rīdzinieki astotajā minūtē vārtu guvumā pārvērta stūra sitiena izspēli, visaugstāk no visiem izlecot Elvim Stuglim – 1:0 “Riga” labā.

Atšķirībā no dažām iepriekšējām spēlēm liepājnieki pēc ielaistajiem vārtiem nesabruka, drīz vien mājiniekiem spējot atspēlēties. 22. minūtē no labā flanga piespēli dziļāk soda laukumā izpildīja Kristers Čudars, bumbai nonākot pie Ričarda Fraideja, kurš to raidīja precīzi Roberta Ozola sargātā cietokšņa kreisajā devītniekā – 1:1.

Turpinājumā vairāk uzbruka rīdzinieki, cenšoties pretiniekiem “iedzelt” ar asiem sitieniem un negaidītiem ierāvieniem soda laukumā. Tā no 25 metru attāluma ļoti spēcīgi, taču nedaudz neprecīzi sita Kulē Mbombo, bet neilgi pēc tam bīstamu ierāvienu soda laukumā veica rīdzinieku kapteinis Stefans Paničs, kura piespēle sasniedza tikai liepājnieku aizsargu kāju “mežu”. Serbu pussargs uzmanības centrā pēc neilga laika nonāca vēlreiz – Jakuba Horas no stūra sitiena atzīmes centrētā bumba sasniedza tieši pie tuvā staba esošo Paniču, kurš atguva vadību viesiem – 2:1.

Cīņas liktenis lielā mērā tika izšķirts 51. minūtē, kad pēc Jakuba Horas sitiena no 20 metru attāluma bumba rikošetā no Čudara netverami priekš vārtsarga Krišjāņa Zviedra mainīja lidojuma virzienu, ielidojot “Liepājas” vārtos – 3:1. Vēl pēc 17 minūtēm Čudars nopelnīja otro dzelteno kartīti, atstājot mājiniekus mazākumā.

Spēles temps pēc šiem pavērsieniem noplaka, rīdziniekiem meistarīgi kontrolējot bumbu. Gala rezultātu 84. minūtē uzstādīja Vladislavs Fjodorovs, kurš bija pirmais pie bumbas pēc kārtējās standartsituācijas izspēles. Fjodorovs no 18 metru attāluma to raidīja liepājnieku cietokšņa labējā stūrī – 4:1.

“Liepāja” – “Riga” 1:4 (1:2)
Vārti: Fraidejs 22` – Stuglis 8`, Paničs 41`, Hora 51`, Fjodorovs 84`.
Noraidījumi: Čudars 68`.
Brīdinājumi: Jahaja 28`, Teiho 36`, Zelmanis 73`, Torress 86`.
Liepāja: Zviedris – Ķigurs (Torress 80`), Jurkovskis, Žuļevs, Zelmanis, Jahaja (Alfa 66`), Čudars, Tīdenbergs (Gabovs 80`), Delī (Dodo 57`), Fraidejs, Teiho (Ukpā 66`).
Riga: Ozols – Černomordijs, Stuglis, Paničs, Hora (Žuniors 70`), Fjodorovs, Džurišičs, Nkololo (Rožers 60`), Brizola (Janovs 61`), Mbombo (Taloša 70`), Kamešs.
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs.