Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepājai” Kurzemes derbijā neizšķirts

12.08.2020 22:13

“Optibet” futbola Virslīgas 14. spēļu kārta noslēdzās ar Kurzemes derbiju, kurā par neizšķirto 1:1 apmierinātas nebija ne “Liepājas”, ne “Ventspils” komandas.

Abas komandas Kurzemes derbijā tikās savos ne tajos labākajos laikos. “Liepāja” aizvada ļoti neveiksmīgu sezonu, attopoties sezonas ekvatorā pārspēļu pozīcijā. Savukārt “Ventspils” sakarā virmo runas par finansiālām problēmām, komandai atrodoties vien piektajā pozīcijā turnīra tabulā. Pirmo spēli pēc mēneša diskvalifikācijas izciešanas “Liepājai” laukumā atgriezās Artūrs Karašausks.

Pirmā numura pozīciju spēles ievadā uzņēmās dzeltenzilie. “Ventspils” tika gan pie standarta situācijām, gan pa kādai reizei ielauzās pretinieku soda laukumā. Taču tuvojoties pirmā puslaika viduspunktam, aizvien aktīvāki kļuva “Liepājas” pretuzbrukumi. Dzintara pilsētas komandas līdzjutēji ar saviem saukļiem dzina mājinieku uz priekšu. Mača 25. minūtē Karašauska piespēli gar vārtiem nespēja realizēt Ričards Fraidejs, kurš pārsita bumbu pāri vārtiem brīdī, kad uzbrucēja kājās jau lēca Konstjantīns Mahnovskis.

Pirmā puslaika izskaņā “Liepāja” bija pārņēmusi iniciatīvu no pretiniekiem, tiekot gan pie stūra sitiena, gan pie bīstamas soda sitiena iespējas. Kompensācijas laikā Karašausks uzņēmās soda sitiena izpildi, taču Mahnovskim izdevās nepieļaut bumbas lidošanu zem pārliktņa. Tādējādi pārtraukumā vienības devās pie bezvārtu neizšķirta.

Otrajā puslaikā lielisku stūra izspēles kombināciju veica “Liepāja”. Efiongs Ukpa, izspēlējot kombināciju ar Karašausku, veica ieskrējienu soda laukumā ar lielu loku. 18 gadus vecais nigērietis ielauzās vārtu priekšā un sita bumbu pāri Mahnovskim tieši pa vārtu pārliktņa apakšējo daļu. Bumba ieleca vārtos, ļaujot “Liepājai” nonākt vadībā ar 1:0, bet Ukpam šis bija pirmais vārtu guvums Virslīgā.

Divdesmit minūtes līdz pamatlaika beigām abas komandas apmainījās ar ātriem pretuzbrukumiem. “Ventspils” uz priekšu devās ar bumbu pēc pārtvertas piespēles pēc stūra sitiena, taču briesmas novērsa ganietis Seidu Jahaja. “Liepāja” metās savā pretuzbrukumā, bet labu iespēju samaitāja Ola Delī, kurš paklupa un nepaspēja izmantot izrāvienu uz vārtiem. Desmit minūtes līdz spēles izskaņai “Liepāja” nerealizēja izcilu iespēju dubultot savu pārsvaru. Vispirms Karašauska sitienu atvairīja Mahnovskis, bet Delī atkārtoto sitienu uz vārtu līnijas apturēja Mčedlišvili.

“Ventspils” centieni atspēlēties realizējās 87. mača minūtē, kad pēc standarta situācijas Lukass Villela cēla bumbu soda laukumā, kur ar galvu precīzs bija uz maiņu nākušais Kaspars Kokins, noķeot pretkustībā Krišjāni Zviedri. Tas ļāva “Ventspilij” panākt izlīdzinājumu – 1:1. “Liepāja” uzreiz metās atspēlēties, bet Delī izsēja trešo iespēju gūt vārtus. Nigērietis pēc savas kārtējās neveiksmes ieleca kājās Daniilam Ulimbaševam, tiekot sodīts ar otro brīdinājumu un atstājot liepājniekus mazākumā kompensācijas laikam. Pieliktās spēles piecas minūtes iznākumu nemainīja, katrai no komandām iegūstot pa vienam punktam, kas situāciju turnīra tabulā nevienai no Kurzemes vienībām īpaši neuzlaboja.

“Liepāja” – “Ventspils” 1:1 (0:0)
Vārti: Ukpa 57′ – Kokins 87′
Noraidījums: Delī
Brīdinājumi: Fraidejs, Teiho, Mološs, Delī, Ukpa – Mčedlišvili, Sahnevičs, Eristavi, Villela
Liepāja: Zviedris, Jurkovskis, Jahaja, Zielmanis, Čudars, Teiho, Ķigurs (Toress 76′), Ukpa, Fraidejs, Karašausks (Gabovs 84′), Dodo (Delī 52′).
Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili, Litvinskis, Sahnevičs, Rehviašvili, Ulimbaševs, Gaņevs (Eristavi 46′), Villela, Kozlovs, Ondongs-Mbā (Pjagbarā 65′), Svārups (Kokins 55′).
Galvenais tiesnesis: Artis Ķēniņš