FK “Liepāja” ar minimālu rezultātu Kurzemes derbijā pieveic “Ventspili”

Sezonas pirmajā Kurzemes derbijā “Liepāja” ar minimālu rezultātu 1:0 izbraukumā pieveica “Ventspili”, liekot dzeltenzilajiem pagaidām saglabāt pēdējo vietu turnīra tabulā. Vienīgos spēles vārtus pirmā puslaika kompensācijas laikā guva Hogans Ukpa.

Eduards Tīdenbergs (Foto: FK Liepāja)
18.04.2021 19:36

Spēles pirmajās desmit minūtēs vairāk iniciatīvu uzņēmās “Ventspils” futbolisti, kuri provocēja pretiniekus gan uz noteikumu pārkāpumiem, gan centās raidīt bumbu pretinieku soda laukumā ar augstajām piespēlēm.

Pirmo spēli savas komandas sākumsastāvā šosezon aizvadīja Latvijas izlases šī brīža trešais vārtsargs Krišjānis Zviedris, kurš iesaistījās cīņā otrajā stāvā, neļaujot līdz sitiena iespējai tikt dzeltenzilajiem.

Pirmā puslaika vidū ar bumbu vairāk sāka spēlēt “Liepāja”, izveidojot lielisku vārtu gūšanas iespēju Artūram Kasašauskam. Kara nonāca vienatnē uz satikšanos ar Vladislavu Lazarevu, taču kā uzvarētājs no situācijas aizgāja “Ventspils” vārtsargs.

Desmit minūtes līdz pirmā puslaika beigām “Ventspils” īsā laikā tika pat pie piecām stūra sitienu iespējām, tomēr pie sitiena pa vārtiem šīs iespējas nenoveda.

Kopumā Zviedrim spēlē nācās iesaistīties daudz biežāk par savu kolēģi pretējos vārtos. “Liepājas” vārtsargs veiksmīgi spēlēja izgājienos, neļaujot “Ventspilij” tikt pie bīstamām vārtu gūšanas iespējām.

Pirmā puslaika komensācijas laikā dzeltenzilie gan pamatīgi iekrita. Ļoti pasīvi nospēlējot Jurijam Tkačukam, pie bumbas soda laukuma tika Hogans Ukpa, kurš raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī.

Pēc nigēriešu pussarga precīzā raidījuma tika dots signāls par puslaika noslēgumu, tādējādi “Liepājai” pārtraukumā ejot ar 1:0 vadību.

Otrā puslaika sestajā minūtē Ukpam pēc Karašauska piespēles bija izcila iespēja dubultot savu vārtu rēķinu un uz zemes noguldītais Lazarevs vairs nebūtu bijis glābējs, taču Ukpa raidīja bumbu garām mērķim.

“Ventspils” futbolistiem bija vajadzīgs mesties uz priekšu, lai izlīdzinātu mača rezultātu, tomēr pie vairāk standartu iespējām tika “Liepāja”, veicot gan stūra sitienus, gan tiešos brīvsitienus.

Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām pilnīgi muļķīgu dzelteno plāksteri saņēma uz maiņu spēlē ienākušais Mārtiņš Ķigurs, kurš jau pēc tiesneša svilpes aizspēra bumbu.

Izcila iespēja dubultot “Liepājai” savu pārsvaru bija sešas minūtes līdz otrā puslaika beigām. Trijetā liepājnieki aizskrēja pretuzbrukumā. Ķigurs izcili izvirzīja sitiena pozīcijā Karašausku, kurš no soda laukuma priekšas iešķēla bumbu pa vārtu pārliktni.

Tādējādi Karašausks trešo reizi šajā Kurzemes derbijā izsēja iespēju tikt pie sava sezonas trešā vārtu guvuma. “Ventspilij” tā arī neizdevās raidīt bumbu vārtos, ļaujot Krišjānim Zviedrim aizvadīt “sauso” spēli un “Liepājai” uzvarēt ar 1:0.

“Ventspils” – “Liepāja” 0:1 (0:1)

Vārti: Ukpa 45’+1
Brīdinājumi: Bačiašvili, Siņica, Tkačuks – Ķigurs, Karašausks
Ventspils: Lazarevs, Bačiašvili, Sahnevičs, Ļotčikovs, Malovičs, Neilands, Tkačuks, Bogdaškins (Varšanidze 64′), Dusalijevs, Andželkovičs (Sinicja 64′), Kurtišs (Fabinju 76′).
Liepāja: Zviedris, Tīdenbergs, Šimičs, Keitā, Kārkliņš, Isajevs (Stuglis 82′), Berjozkins (Ķigurs 70′), Ukpa, Karašausks, Ikaunieks (Dodo 63′), Gordeičuks.
Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere