FK “Liepājai” trešais zaudējums pēc kārtas

”Optibet” futbola Virslīgas 14. kārtā ”Jelgava” mājās neatkārtoja piektajā kārtā pieļautās kļūdas (neizsēja pārsvaru) un uzveica ”Liepāju”, kurai tas bija trešais zaudējums pēc kārtas – 2:1.

22.05.2023 20:17

Spēles pirmajā nogrieznī ”Liepāja” vairāk atradās ar bumbu, uz ko jelgavnieki atbildēja ar bīstamākiem un regulārākiem uzbrukumiem. Puslaika izskaņā 32. minūtē pēc Oskara Rubeņa piespēles ”Jelgavas” ukrainis Vadims Maščenko izvirzīja mājiniekus vadībā – 1:0.

Otrā puslaika ievadā ”Jelgavas” futbolisti vērpa bīstamākus uzbrukumus. Vienā no tādiem 64. minūtē pēc Rūdolfa Zeņģa centrējuma pirmo vārtu autors Vadims Maščenko norībināja liepājnieku vārtu stabu.

Mirkli vēlāk ”Liepājas” centra aizsargs Anrī Staničs savā soda laukumā gāza Osuagvū, spēles arbitram Aleksandram Anufrijevam nozīmējot pendeli. 68. minūtē iepriekš labus momentus nerealizējušais Daņila Patijčuks no 11 metru atzīmes panāca 2:0.

Mača izskaņā liepājnieki atjaunoja intrigu. Dodo centrēja bumbu soda laukumā, kur to ar galvu vārtu virzienā pāradresēja nīderlandietis Nino Nordanuss, bumbai skarot Valteru Pūru un ielidojot mājinieku vārtos – 2:1.

Pamatlaika pēdējās minūtēs 19 gadus vecais nigērietis Viktors Osuagvū izšķērdēja divas iespējas, vēl dodot liepājniekiem cerības vismaz uz punktu.

Jelgavas aizsardzība neļāva otro reizi mačā ieņemt savu cietoksni un svinēja uzvaru pār kurzemniekiem ar 2:1.

”Jelgava” nezaudēja otro spēli pēc kārtas un izcīnīja pirmo uzvaru kopš 15. aprīļa. Ar 15 punktiem jelgavnieki saglabā septīto vietu Virslīgā.

Kurzemes klubs piedzīvojis trešo zaudējumu Virslīgā pēc kārtas. 20 punkti 13 spēlēs ”Liepājai” dod ceturto pozīciju.

”Jelgava” – ”Liepāja 2:1 (1:0)

Vārti: Maščenko 32′ Patijčuks 68′ (11m) – Nordanuss 79′
Brīdinājumi: Patijčuks, Maščenko, Rubenis – Grīnbergs, Staničs.
Jelgava: Andrejevs, Čevers, Pūrs, Deklavs, Vējkrīgers, Zeņģis, Patijčuks, Šitjakovs (Cēsnieks 71′), Rubenis, Maščenko (Valmiers 73′), Osuagvū.
Liepāja: Sanikidze, Krautmanis (Nordanuss 63′), Staničs (Issā 86′), Mate, Tīdenbergs, Grjaznovs (Martins 37′), Kucija, Grīnbergs, Dodo, Makandžola (Kļuškins 37′), Mankendā.