Liepājai otrā uzvara pēdējos deviņos mačos

26.08.2013 17:55

Šodien ar spēli Ilūkstē noslēdzies SMScredit.lv Virslīgas 2. aplis. Proti, 18. kārtas pēdējā mačā “Ilūkste” savā laukumā ar 1:3 piekāpās cīņā ar “Liepājas metalurgu”. Vērts minēt, ka ilūkstieši četrreiz trāpīja pa viesu vārtu konstrukciju. Liepājnieku rindās svarīgākos vārtus guva Valērijs Afanasjevs, 78. minūtē panākot 2:1.

“Liepājas metalurgs” aizvada vāju sezonu un pirms šīs kārtas uzvaru nebija vairāk nekā zaudējumu (6-4-6). Ja 1. aplis Liepājai bija vēl itin cerīgs, tad pēdējā laikā rezultāti dzina pesimismā un izmisumā. Šodien bija laba iespēja kaut nedaudz uzlabot garastāvokli, jo “metalurgi” viesos cīnījās ar vienu no pastarītēm – “Ilūksti”. Tiesa, 1. aplī Liepājā tikai 2:1 Jāņa Intenberga komandas labā, turklāt to maču liepājnieki pamanījās beigt deviņu vīru sastāvā.

Šodien “Liepājas metalurgam” bija jāiztiek bez Antona Jemeļina un Jurģa Kalna, kurus aizvietoja Ingus Šlampe (atgriezās pēc diskvalifikācijas, ko nopelnīja nelaimīgajā 0:5 mačā pret “Skonto”) un Madis Miķelsons. Tikmēr “Ilūkstes” sastāvā pēc “izcilā” “derbija” ar Daugavpils “Daugavu” (0:2) sākumsastāvā nevienas izmaiņas.

“Liepājas metalurgam” arī šodien neklājās viegli. Lai gan pēc spēlētām 20 minūtēm vadībā ar 1:0 atradās tieši viesi, vairāk iespēju bija ilūkstiešiem. Jau 1. minūtē varēja iesist Ēriks Kokins (trāpījums pa vārtu stabu), bet pie 0:1 mača 13. un 17. minūtē “Ilūkste” vēl divas reizes trāpīja pa viesu vārtu konstrukciju – Džamals Džaliašvili pa pārliktni, savukārt Dmitrijs Kozlovs pa vārtu stabu. Liepājniekiem klāt stāvēja veiksme, jo šajās 20 minūtēs ne tikai izdevās izvairīties no vārtu ielaišanas, bet arī gūt vārtus pašiem – 9. minūtē Valērijs Afanasjevs ar lielisku piespēli kreisajā flangā izvirzīja Miķelsonu, kurš tālāk deva bumbu pa zemi, un Dmitrijs Hmizs raidīja bumbu pustukšos vārtos.

Arī 2. puslaiku aktīvāk iesāka “Ilūkste”. Tik daudz momentu kā mača pirmajās 20 minūtēs nebija, taču šoreiz kvantitātes vietā padevās kvalitāte – 59. minūtē “Ilūkste” rezultātu izlīdzināja. Kokins piespēlēja un hiperaktīvais aizsargs Giorgi Humarašvili, kārtējo reizi pieslēdzies uzbrukumam, iekaroja Liepājas vārtus – 1:1. Gandrīz uzreiz “Liepājas metalurgs” varēja atgūt vadību – uz maiņu uznākušā Iļjas Šadčina sitiens no maza attāluma tika nobloķēts. Toties 63. minūtē “Ilūkste” jau ceturto(!) reizi trāpīja pa konstrukciju – skaisti no gaisa sita Kozlovs, taču atkal veiksme nebija mājinieku sabiedrotā.

Turpinājās atklāta spēle un bija sajūta, ka uzvarēt var jebkura komanda, bet 78. minūtē otros vārtus guva liepājnieki – atkal rezultatīva piespēle jaunajam malējam aizsargam Miķelsonam, un augumā nelielais Afanasjevs iesita vārtus ar galvu (1:2). 83. minūtē rezultātam bija jākļūst 3:1 – izcilu reidu veica tas pats Afanasjevs, acīgi piespēlēja vārtu priekšā, no kurienes Jānis Ikaunieks sita, tomēr Igors Labuts spēja glābt. Tāpat vēl vienu iespēju liepājnieki izšķērdēja 90. minūtē, kad Afanasjevs tīrā izgājienā pret Labutu vārtsargu apspēlēja, tomēr novilcinājās ar sitienu. “Ilūkste” gan nespēja pretinieci par to sodīt, tieši otrādi – Liepājai vēl viens izgājiens viens pret vienu, un Šadčins pielika punktu (3:1). “Ilūkstei” vēl viens zaudējums. Tikmēr “Liepājas metalurgam” pēc trim zaudējumiem uzvara, kas bija tikai otrā pēdējās deviņās Virslīgas spēlēs (vēl 2:1 pret “Spartaku”).

“Ilūkste” – “Liepājas metalurgs” 1:3 (0:1)
Vārti: Humarašvili 59′ – Hmizs 9′, Afanasjevs 78′, Šadčins 90′.
“Ilūkste”: Labuts, Ivanovs, Morozs, Humarašvili, Sputajs, Volkovs, Tukmašvili, Kokins, Džaliašvili (Kaniņš 80′), Kozlovs, Bežonovs (Adamjonoks 63′).
“Liepājas metalurgs”: Varažinskis, E.Šlampe, Flaksis, Zirnis, I.Šlampe, Hmizs, Kiriļins, Miķelsons, Afanasjevs, Savaļnieks (J.Ikaunieks 70′), Gucs (Šadčins 57′).
Tiesnesis: Vitālijs Poļakovs.