“Liepājai” pirmais zaudējums Virslīgas sezonā

24.05.2015 16:51

SMSCredit.lv Virslīgas spēlē principiālā cīņā “Skonto” ar 1:0 pārspēj turnīra līderi “Liepāju”.Uzvaras vārtus guva Renārs Rode.

“Skonto” šosezon abās pirmajās divās oficiālajās spēlēs pret “Liepāju” bija zaudējusi, taču šodien ar Renāra Rodes palīdzību pirmā izvirzījās vadībā spēles 26. minūtē, kad “Skonto” aizsargs ar galvu sita precīzi pēc stūra sitiena. “Skonto” treneris Tamazs Pertija jau pirmajā puslaikā veica spēlētāju maiņu, Artūru Pallo aizvietojot ar Ivanu Muriljo.

Spēle gan ritēja visai līdzvērtīgi, taču pirmo puslaiku “Skonto” prata noslēgt ar minimālu pārsvaru. “Liepāja” turpināja meklēt iespējas izlīdzināt rezultātu, un Kristapam Grebim bija iespēja gūt ļoti skaistus vārtus, kad viņš eleganti apspēlēja Maharadzi, taču šoreiz neizdevās noslēgt uzbrukumu ar precīzu sitienu.

Otrajā puslaikā dominēja “Liepāja” un radīja vairākas vārtu gūšanas iespējas, taču Pavlova vārtu cietoksni uzlauzt tā arī neizdevās, lai arī Valērijs Afanasjevs pat divas reizes trāpīja pa vārtu konstrukciju – vienreiz pēc centrējuma bumba atsitās pret pārliktni, bet brītiņu vēlāk pēc piespēles gar vārtiem Afanasjevs gandrīz to pielaboja vārtos, taču šoreiz patraucēja vārtu stabs.

Pēdējās 10-15 minūtēs “Skonto” jau visai atklāti centās aizsargāties un nosargāt minimālo uzvaru, un par laika vilcināšanu brīdinājumu saņēma arī vārtu autors Renārs Rode. “Liepājai” pēdējās minūtēs gan neizdevās tikt pie ļoti labām vārtu gūšanas iespējām un lielais teritoriālais pārsvars palika neizmantots.

“Skonto” līdz ar to pacēlusies uz otro vietu kopvērtējumā, vismaz līdz rītvakaram, un vēl vairāk sablīvējusi situāciju turnīra tabulā, kamēr “Liepājai” pēc četrām uzvarām un trim neizšķirtiem šis ir pirmais zaudējums Virslīgas sezonā.

Skonto – Liepāja 1:0 (1:0)
Vārti: Rode 26`
Brīdinājumi: Timofejevs, Pavlovs, Rode, Muriljo – Afanasjevs, Šlampe, Šadčins
Skonto: Pavlovs, Jermolajevs, Rode, Timofejevs, Isajevs, Maharadze, Kozlovs (Smirnovs 57`), Pallo (Muriljo 40`), Gutkovskis (Milaševičs 79`), Karašausks, Sorokins
Liepāja: Varažinskis, Flaksis (Krušatins 77`), Tumanovs, Strumija, Savaļnieks (Jurkovskis 69`), Ikaunieks, Grebis, Afanasjevs, Šlampe, Hmizs, Gucs (Šadčins 58`)
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs