Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

“Liepājas” aizsardzība kapitulē RFS priekšā, Karašausks pierakstās ar golu

30.06.2020 22:03

“Optibet” Virslīgas pēdējā spēlē pie tukšajām līdzjutēju tribīnēm RFS ar rezultātu 5:2 sakāva liepājniekus. Par Virslīgas labāko “bombardieri” kļuva Emersons, izceļoties ar diviem vārtiem.

Virslīgas pēdējā spēle pie tukšām tribīnēm norisinājās Liepājas Daugavas stadionā, kur uz žoga vārtiem pāris līdzjutēji bija uzsēdušies, bet tribīnēs atradās tikai klubu pārstāvji. Jau šajā nedēļas nogalē arī faniem būs ļauts atgriezties tiem paradzētajās vietās – tribīņu krēslos.

“Liepājas” komanda centīgi sāka spēli, uzņemoties iniciatīvu un ar augstu presingu regulāri pārtverot bumbas. Taču mājinieku aktīvajam mača sākumam bija tieši pretējs iespaids vēlamajam scenārijam. Sestajā minūtē RFS pirmo riezi devās kurzemnieku vārtu virzienā. Pēc Vladislava Sorokina centrējuma no labās malas, bumba pēc diviem rikošetiem vārtu priekšā nonāca tieši pie karstā Brazīlijas futbolista Emersona. RFS šīs sezonas rezultatīvākais spēlētājs turpināja savu golu sēriju, nostādot mājiniekus iedzinējos ar 0:1. Piecas minūtes vēlāk, pēc vairākiem liepājnieku uzbrukumiem, savu otro iespēju izveidoja Daugavas kreisā krasta komanda. RFS komanda ar saspēli uzbrukuma smailē izvirzīja Sedriku Kuadio. Pretinieku uzbrucēju mākslīgajā aizmugurē centās novietot Ramī Beduī, taču Vladislavs Gabovs nesapratās ar savu kolēģi, ļaujot Kuadio netraucēti raidīt bumbu vārtos (0:2), liekot Valentīnam Raiļkevičam īsā laikā kapitulēt divas reizes.

Arī pēc diviem viesu vārtiem notikumi laukumā turpināja attīstīties pēc iepriekšējā scenārija. Kurzemnieki turpināja vairāk uzbrukt, bet aizsardzības līnija mājiniekiem aizgulējās, ļaujot Emersonam aizskriet vienam pret vārtiem. Vārtu garšu sajutušais Emersons guva savus sezonas piektos vārtus un pārņēma līderpozīciju Virslīgas “bombardieru” sarakstā. 0:3 rezultāts pēc mača pirmās pusstundas.

Lai gan šķita, ka “Liepāja” pie trīs vārtu deficīta būs pilnībā sabrukusi, tomēr Artūrs Karašausks atteicās pieņemt šādu sakāvi. Sezonas ievadā trīs rezultatīvas piespēles sakrājušais Karašausks 35. minūtē uzšāva pa vārtiem no distances un raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī, atverot “Liepājas” komandas rēķinu. Divas minūtes vēlāk Karašausku soda laukumā nogāza Tomašs Šimkovičs, dodot mājiniekiem tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu. Ar ļoti lēnu un ilgu ieskrējienu sodu sita Dodo. Bumba izlidoja zem Danilo Kučera un “Liepāja” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 2:3. Vairākkārt aizsardzībā iekritušo tunisieti Beduī “Liepājas” treneris Dmitrijs Milošs nomainīja jau pirmā puslaika gaitā, laukumā sūtot pieredzes bagāto Denisu Ivanovu, kurš uzreiz spēlē iesaistījās ar Kuadio “nopļaušanu” un dzeltenās kartītes saņemšanu.

Mača otrajā puslaikā Malošs veica vēl divas maiņas, nomainot spēlētājus vidējā līnijā. Taču kurzemniekiem koncentrācija pietrūka. Uzreiz pēc auta izspēlēšanas RFS metās uz priekšu, pārsteidzot negatavos liepājniekus. Kauadio izdarīto sitienu no vārtu priekšas Raiļkevičs atvairīja, taču pirmais pie atlēkušās bumbas bija Artūrs Zjuzins, kurs sitiens ļāva Virslīgas līdervienībai tikt pie spēles ceturtajiem vārtiem, dubultojot savas komandas pārsvaru šajā mačā. Rezultāts – 2:4.

Tuvojoties mača izskaņai, laukumā brīžiem risinājās visai apātisks futbols, abām komandām saprotot šīs spēles paredzamo iznākumu. Pēdējās desmit minūtēs Karašausks pamēģināja atkārtot savu iepriekš realizēto sitienu no distances, taču šoreiz bumba lidoja krietni garām Kučera sargātajiem vārtiem. Savukārt Raiļkevičs pamatlaika pēdējā minūtē pieļāva rupju kļūdu izejot no vārtiem un nenospēlējot epizodi līdz galam. Uz maiņu iznākušais Keilebs Bimenjimana pēc augstās piespēles saņemšanas viegli tika garām vārtu vīram un ar māņkustību atbrīvojās no Ivanova, paverot sev pilnīgi brīvu sitienu tukšos vārtos. “Liepājas” komandas vienīgais mierinājums bija līdzjutēju neatrašanās tribīnēs, kuriem nenācās vērot savas komandas sakāvi ar 2:5.

RFS turpina būt vienīgā Virslīgas komanda, kura izcīnījusi panākumus visos pirmo četru kārtu mačos, turoties Latvijas čempionāta līderpozīcijā. Savukārt kurzemnieki pēc šīs cīņas atrodas turnīra tabulas vidū.

“Liepāja” – RFS 2:5 (2:3)
Vārti: Karašausks 35′, Dodo 37′ (11m) – Emersons 6′, 29′, Kuadio 11′, Zjuzins 60′, Bimenjimana 88′
Brīdinājumi: Beduī, Ivanovs, Ķigurs, Fraidejs – Šimkovičs
Liepāja: Raiļkevičs, Gabovs (Žuļevs 76′), Keitā, Beduī (Ivanovs 44′), Jurkovskis, Jahaja (Čudars 76′), Toress (Fortišs 60′), Ķigurs (Fraidejs 60′), Dodo, Karašausks, Ivanovs.
RFS: Kučers, Sorokins, Lipuščeks, Isajevs, Solovjovs, Šimkovičs (Toņiševs 90’+3), Šāričs (Babičevs 78′), Strumija, Zjuzins (Bimenjimana 71′), Emersons (Lukjanovs 78′), Kuadio (Mordatenko 90’+3).
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs