Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepājas Futbola skola” pēc vairāku gadu pauzes atgriezās Baltijas sieviešu futbola līgā. Turnīra atklāšanas spēlē Liepājas Olimpiskā centra futbola hallē Raivo Varažinska trenētā komanda ar 0:3 (0:2) piekāpās valsts čempionei SFK “Rīga”.

08.02.2024 06:10

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Baroniņa, Andersone, Reinfelde, Propošina, Vagule, Sudmale (S. Čamane), Smirnova, Šarija (Ozola), Freidenfelde (Krušatina), T. Čamane (Zatoviča), Dreimane (Vovka).

Kā ierasts, turnīra formāts palicis nemainīgs – par Baltijas titulu sacentīsies pa divām labākajām komandām no katras valsts. Vienības vispirms aizvadīs viena apļa turnīru, kam sekos izslēgšanas cīņas.

Pērn Latvijas komandas SFK “Rīga” un FS “Metta” ierindojās attiecīgi ceturtajā un sestajā vietā, bet pirmo vietu vēlreiz izcīnīja Lietuvas vadošā vienība FK “Gintra” no Šauļiem.

Cīņu pret daudzkārtējām Latvijas čempionēm mājinieces uzsāka apņēmīgi, pirmais bīstamais moments un sekojošais stūra sitiens izveidojās pie rīdzinieču vārtiem.

Pēc brīža gan sekoja cienīga atbilde un tikai vārtu stabs glāba mājinieces no vārtu zaudējuma.

Pakāpeniski liepājniecēm bija jāpāriet uz pretuzbrukuma taktiku, jo viešņas pārņēma bumbas kontroli savā pārziņā.

Nelielais pretinieču pārsvars pārauga nopietnākos draudos, un puslaika vidū dažu minūšu laikā viešņas iesita divus golus.

Puslaika turpinājumā jau pārliecinošāk laukumā darbojās “Rīgas” futbolistes, kuras iecementēja laukuma centru, tādējādi liedzot laukuma saimniecēm brīvi izpausties uzbrukuma veidošanā.

Otrajā puslaikā liepājnieces vēlreiz iezīmēja vēlmi spēlēt aktīvi ar augstu presingu, tomēr pirmais viešņu pretuzbrukums pa kreiso flangu atnesa rezultatīvu sitienu.

Turpmākās 20 minūtes spēle risinājās pārsvarā laukuma vidusdaļā ar neskaitāmām divcīņām un bezkompromisa cīņu.

Pirmā labā iespēja cīņas otrajā nogrieznī gūt vārtus bija Gunai Ozolai, kura pēc nelielas pauzes atgriezās lielajā futbolā un devās uz maiņu otrā puslaika vidū.

Ieguvušas trīs vārtu pārsvaru, rīdzinieces vairs uzbrukumam lielus resursus netērēja, savukārt mūsējām, lai sodītu pretinieces par pasivitāti, pietrūka precīzas pēdējās piespēles.

Par cīņas sparu mūsējās pelnījušas uzslavu, bet ar galotnē izveidotiem pusmomentiem šoreiz bija par maz, lai iesistu vismaz vienus vārtus.

2. kārtas spēli “Liepājas Futbola skola” aizvadīs 17. februārī izbraukumā ar Tallinas FC “Flora”.

Komentārs

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Sen nebijām spēlējuši, un priekš pirmās spēles bija visumā apmierinoši.

Viegli negāja, pietrūka vairāku pamatsastāva spēlētāju, kas varēja iziet jau starta vienpadsmitniekā. Gaidām Annas Flakses pāreju uz mūsu vienību, kas līdz aizvadītajam mačam vēl nebija parakstīta.

Pietrūka iesistu vārtu, lai gan iespēju izveidojām pietiekami daudz. Ielaidām golus pēc mūsu pašu paviršībām un nedrošas spēles.

Mums bija tāds neierasts centra aizsargu pāris – Rūta Vagule no flanga pārkvalificējās uz sev neierastu pozīciju.

Galvenajā komandā debitēja Alise Vovka un Daniela Krušatina, kā arī prieks par Gunas Ozolas atgriešanos.