“Liepājas futbola skola” izbraukumā ar 4:2 pārspēj iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieci – FK “Olaine”

Latvijas sieviešu futbola līgas spēlē “Liepājas futbola skola” izbraukumā ar 4:2 (2:0) pārspēja iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieci – FK “Olaine”.

12.05.2021 06:00

“Liepājas futbola skolas” sastāvs: Saule, S. Čamane (Zatoviča), Šenberga, Smirnova (Judina), Dreimane (Prūse), Freidenfelde (Heringa), Propošina, Tīle (T. Čamane), Jegorova, Ozola (Šarija), Meisone.

Cīņas pirmajās minūtēs vairākus draudīgus uzbrukumus izveidoja laukuma saimnieces, kurām pietrūka precīza noslēdzošā sitiena.

Pēc mājinieču starta ofensīvas liepājnieces ātri pārņēma spēli savās rokās, un 8. minūtē pēc olainiešu kļūdas laukuma vidū Signija Šenberga aizskrēja uz tikšanos ar vārtsardzi, un rezultāts tika atklāts.

Otrie vārti nebija ilgi jāgaida. Pēc četrām minūtēm centrējumu soda laukumā rezultatīvi noslēdza Teilore Katrīna Meisone.

Vēl līdz puslaika vidum mūsējām bija vairākas teicamas iespējas palielināt rezultātu, tomēr dažbrīd vienkārši pietrūka sportiskās veiksmes.

“Olaines” futbolistes bija retas viešņas liepājnieču laukuma pusē, mūsējās pilnībā kontrolēja spēli, piespiežot mājinieces nemitīgi domāt par savu vārtu drošību.

Teicamas iespējas atzīmēties bija Sintijai Čamanei, kas netrāpīja vārtos no piecu metru attāluma, bet Meisones sitiens norībināja vārtu pārliktni.

Mača otrā puse jau aizritēja pragmatiskākā noskaņojumā, lai gan kurzemnieces joprojām rakstīja spēles scenāriju.

Liepājnieces turpināja uzbrukt vairāk un bīstamāk, bet laukuma saimnieces atbildēja ar retiem un ne pārāk draudīgiem prettriecieniem.

Trešo golu mūsējās guva 61. minūtē, kad no tuvas distances otro reizi mačā atzīmējās Šenberga, bet 79. minūtē Rebeka Tīle realizēja tiešo brīvsitienu.

Pēc vairākām spēlētāju maiņām viešņām nedaudz pajuka disciplīna, un olainietes divus vārtus atguva.

Milana Mazurova 81. minūtē iesita 11 metru soda sitienu, bet kompensācijas laika izskaņā viņa ar precīzu sitienu zem vārtu pārliktņa panāca mača galarezultātu.

23. maijā “Liepājas futbola skola” izbraukumā sacentīsies ar “Mettu”.

KOMENTĀRS

“Liepājas futbola skolas” galvenais treneris: Raivo Varažinskis:

– Miegaini iesākām, bet izdevās iesist divus ātrus golus. Pirmajās minūtēs varējām dabūt bumbu savos vārtos. 10 minūtes aizvadījām neizteiksmīgi. Abi vārti palīdzēja turpmākajā spēles gaitā.

Iespējams, uzņēmām pārāk augstu tempu un turējām četras spēlētājas samērā augstu, kā rezultātā ne visas savlaikus atgriezās aizsardzībā.

Pārtraukumā parunājām, ka vajag spēlēt nedaudz mierīgāk jeb taktiski gudrāk. Pēc vēl diviem vārtiem rezultāts bija uztaisīts, un var teikt, ka līdz tam brīdim bija spēlēts gana profesionāli. Tad iedevām iespēju uzspēlēt arī pārējām meitenēm un ielaidām vārtus pēc individuālām kļūdām.

Uzvara paliek uzvara, lai gan lielāku pārsvaru varējām iegūt jau pirmajā puslaikā.

Nākamajā spēlē tiksimies ar “Mettu”, un paredzu grūtu cīņu, jo pretinieces gribēs revanšēties par minimālo zaudējumu Liepājā.