”Liepājas Futbola skola” no Rīgas atgriezās ar kaujiniecisku punktu

Latvijas sieviešu futbola līgas sestās kārtas noslēdzošajā spēlē ”Liepājas Futbola skola” viesos divreiz izvirzījās vadībā pret FS ”Metta”, tomēr vadību nenosargāja un cīņa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2 (2:1).

06.06.2023 06:00

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Meijere, Andersone, Reinfelde (Paegle), Propošina, Vagule, Smirnova, Šarija (S. Čamane), Freidenfelde, Saule, T. Čamane.

Spēles pirmajās minūtēs liepājnieces sastapās ar ciešu presingu un tas rezultējās vairākās kļūdās savā laukuma pusē. Mājinieces divreiz nonāca labās sitienu pozīcijās, bet abi pretinieču raidījumi tika sekmīgi nobloķēti.

Pēc nospēlētām 12 minūtēm rīdzinieces jau bija izpildījušas četrus sitienus, bet mūsējām saspēle nesekmējās un bija jūtama nervozitāte. Tomēr pirmais nopietnais uzbrukums uz laukuma saimnieču vārtiem noslēdzās ar vārtu guvumu.

Soda laukumā tika nogāzta Kira Šarija, un 16. minūtē Annija Gabriela Andersona meistarīgi realizēja 11 metru soda sitienu. Pēc realizētās pendeles cīņa izlīdzinājās, liepājnieces spēlēja drošāk un tika pie vairākiem soda sitieniem.

Metietes neizšķirtu panāca pēc līdzīga scenārija – mūsējās nogulēja mājinieču saspēli soda laukumā, pārkāpa noteikumus, un mājinieču kapteine Amēlija Lipšāne 34. minūtē iesita 11 metru soda sitienu.

Līdzsvars gan nenoturējās ilgi, jo jau nākamajā uzbrukumā Andersone no 16 metriem raidīja bumbu vārtu tālajā apakšējā stūrī.

Puslaika izskaņā liepājniecēm bija vēl vairākas iespējas gūt vārtus, bet vislabāko situāciju neizmantoja Helēna Reinfelde.

Otrā puslaika sākumā vēl vienu epizodi izniekoja Evelīna Freidenfelde, kura no sešiem metriem pamanījās pārsist pāri vārtiem. Tiesa, arī mājinieces vienu savu iespēju drīzumā palaida garām, kad Lipšāne nerealizēja izgājienu pret vārtsargu.

Turpmākās piecas minūtes komandas vēl uguņoja, bet tad spēle nomierinājās un cīņa norisinājās laukuma vidusdaļā. Pirmās mierīgo gaisotni pārtrauca laukuma saimnieces, kad 65. minūtē caururbjošu kombināciju ar precīzu raidījumu noslēdza Emīlija Sofija Druviņa.

Komandas turpināja cīnīties aktīvi, labi uzbrukumi padevās te vienai, te otrai vienībai, tomēr vārti vairs netika gūti.

Pamatlaika izskaņā gan mūsējās varēja izraut uzvaru, tomēr veiksme no liepājniecēm novērsās un mačs noslēdzās neizšķirti.

7. kārtas spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīs savā laukumā 10. jūnijā pret FK ”Olaine”.

KOMENTĀRS

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Kopumā spēle bija grūta, psiholoģiski nedaudz pārdegām. Pieredzes trūkums lika sevi manīt. Lai gan izvirzījāmies vadībā, tomēr nebija veiksmīgs pirmais puslaiks, spēlējām vāji, atmodāmies tikai pēdējās piecās minūtēs.

Pārtraukumā spēlētājas nedaudz nomierinājās, un pēc pauzes sākām spēlēt labāk, bet dabūjām golu savos vārtos. Pie rezultāta 2:1, vajadzēja iesist trešos vārtus, jo vismaz divas teicamas iespējas palaidām garām. Turpinājumā jau bija ”šūpoles”, bet ar to visu beigās varējām izraut uzvaru.

Sūdzēties nav pamata, esam labi iesākuši – sešās spēlēs četras uzvaras un divi neizšķirti.

Šonedēļ mūs sagaida svarīga spēle ar ”Olaini”, nopietni tai tagad jāgatavojas un, cerams, pirmo apli noslēgsim uz pozitīvas nots.