Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

“Liepājas Futbola skola” sagrāva tiešo konkurentu

Latvijas sieviešu futbola līgā svarīgu spēli izbraukumā aizvadīja ”Liepājas Futbola skola”. 14. kārtas mačā Raivo Varažinska trenētā komanda ar 6:2 (3:2) pieveica tiešo konkurentu FK ”Olaine” un nostiprinājās 2. vietā.

30.08.2023 06:00

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Brigmane, Meijere (S. Čamane), Andersone, Reinfelde, Propošina, Vagule (Dreimane), Smirnova, Freidenfelde, Saule (Šarija), T. Čamane.

Pēdējās nedēļas laikā ”Liepājas Futbola skolai” sacensību kalendārs izvērtās sarežģīts, jo mūsējām divreiz nācās spēkoties ar tiešām konkurentēm par godalgotām pozīcijām.

Pirms nedēļas liepājnieces savā laukumā ar 2:1 pieveica principiālo sāncensi FS ”Metta”, bet aizvadītajās brīvdienās kurzemnieces viesojās Olainē, kur spēkojās ar tobrīd 3. vietā esošo Jevgeņija Mihaļkova trenēto vienību.

Pirmā apļa spēlē, kas norisinājās LOC hallē, ar 2:0 pārākas bija liepājnieces, abus golus iesitot otrā puslaika vidū. Šoreiz spēle bija krietni rezultatīvāka un komandas jau uguņoja pirmajās 45 minūtēs.

Viešņas iesita ātrus vārtus, kad piektajā minūtē izcēlās Helēna Reinfelde, gūstot savu pirmo panākumu sezonā.

Laukuma saimnieces gan puslaika vidū panāca līdzsvaru, bet mūsējās uzreiz atbildēja ar diviem vārtu guvumiem. Sešu minūšu laikā ar precīziem sitieniem atzīmējās Evelīna Freidenfelde un Helēna Reinfelde.

Arī tas vēl nebija viss, jo olainietes puslaika izskaņā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, atjaunojot intrigu mačā.

Otrā puslaika sākumā mājinieces uzreiz veica divas spēlētāju maiņas, bet labās ieceres pabojāja Linda Sazonova, kura 48. minūtē nopelnīja sarkano kartīti un atstāja savu komandu mazākumā.

Skaitlisko pārsvaru gan liepājniecēm uzreiz neizdevās materializēt taustāmā labumā, bet viss mainījās, kad 69. minūtē uz maiņu devās pieredzējusī Sintija Čamane.

Pēc piecām minūtēm Sintija panāca 4:2, bet vēl pēc brīža savas komandas labā iesita arī piekto golu. Pretinieču pretestība ar to tika salauzta, bet kompensācijas laika otrajā minūtē hat-trick nokārtoja Reinfelde.

Nākamo spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīs 3. septembrī savā laukumā vēlreiz sacenšoties ar FK ”Olaine”.

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Rezultāts iespaidīgs, bet šodien gāja ļoti grūti. Veiksmīgi iesākām, izdevās no standarta situācijas gūt ātrus vārtus, bet diezgan ātri dabūjām golu arī atpakaļ.

Zinājām, ka pretinieces ir ātras un nedrīkst dot viņām iespēju ieskrieties.

Tomēr, veidojot uzbrukumu, zaudējām bumbu, mājinieces aizskrēja pretuzbrukumā un mūs sodīja. Vēlreiz talkā nāca standarta situācija, iesitām otro un drīzumā arī trešo golu, bet tā vietā, lai nomierinātu spēli, atkal kļūdījāmies, uzdāvinājām pretuzbrukumu un ielaidām vārtus.

Lai arī bijām vadībā ar 3:2, tomēr izskatījās, ka mentāli labākas ir mājinieces.

Otrā puslaika sākumā pretiniece nesavaldījās, iesita Annijai Gabrielai Andersonei pa seju, un olainietes palika mazākumā. Bet arī šādā situācijā laukuma saimnieces turpmākās desmit minūtes spēlēja pārliecinošāk un piespieda mūs nopietni aizsargāties.

Vēlāk izdevās mums veikt supermaiņu un sekmīgi cīņā iekļāvās pieredzējusī Sintija Čamane. Iesita divus, varēja vēl divreiz izcelties, bet nedaudz pietrūka.

Arī Helēna Reinfelde malacis, pirmie goli augstākajā līgā, turklāt ar hat-trick.