Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

”Liepājas Futbola skolai” viegla iesildīšanās pirms svarīga dueļa

Sieviešu futbola līgas 12. kārtas spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīja viesos pret SK ”Super Nova”. Mačs noritēja RTU stadionā, kur liepājnieces dominēja visas 90 minūtes un uzvarēja ar 2:0 (1:0). Lauras Paegles rēķinā vārti un rezultatīva piespēle.

16.08.2023 06:00

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Baroniņa, Brigmane, Andersone, Freidenfelde (Meijere), Saule, T. Čamane, Vagule, Paegle, Smirnova (Sudmale), Šarija (S. Čamane), Dreimane (Reinfelde).

Ar kapteines apsēju liepājnieču komandā šoreiz spēlēja Līga Brigmane, jo iepriekšējā mačā Anna Propošina nopelnīja brīdinājumu un sasniegto kartīšu limita dēļ uz Rīgu nedevās.

Pirmā apļa mačā, kas norisinājās Liepājā, pārliecinošu uzvaru ar 3:0 guva Raivja Varažinska trenētā vienība.

RTU stadionā jau ar pirmajām minūtēm bumbu pārliecinoši kontrolēja liepājnieces, bet pirmais nopietnais drauds pie mājinieču vārtiem tika izveidots 12. minūtē, kad Lauras Paegles raidījumu kritienā atvairīja Alīna Skļemenova.

Pēc šīs epizodes mūsējo pārsvars kļuva vēl izteiktāks, un tumši negaisa mākoņi sāka vilkties ap ”Super Novas” vārtiem.

Rezultāts tika atklāts puslaika vidū, kad uzbrukuma labajā malā aktīvi nospēlēja Paegle un pēc viņas centrējuma vārtsardzi pārspēja turnīra rezultatīvākā futboliste Annija Gabriela Andersone.

Mūsējās savā arsenālā daudzskaitlīgi iekļāva tālsitienus, kā arī mājinieces bieži pārkāpa noteikumus un tādēļ liepājnieces tika pie labām standarta situāciju izspēlēm.

Labākā iespēja dubultot pārsvaru pirmajā puslaikā bija Sanijai Dreimanei, kura 40. minūtē no trīs metriem pamanījās bumbu pārsist pāri vārtiem.

Pirmajās 45 minūtēs bumbas kontrole un sitienu attiecība bija par labu liepājniecēm (71%:29%) un (9:1).

Pēc pārtraukuma spiediens uz mājinieču vārtiem nemazinājās, un 54. minūtē ar spēcīgu sitienu no soda laukuma stūra vārtus guva Laura Paegle.

Pēc brīža bumba arī trešo reizi pabija pretinieču vārtos, tomēr šajā epizodē līnijtiesnesis Sintijai Čamanei fiksēja aizmuguri. Turpinājumā salaspilietes no vārtu zaudējuma vēl glāba vārtu stabs.

Mājinieces arvien retāk šķērsoja laukuma centra līniju, bet bumbas kontrole sasniedza jau 73%:27%.

Mača pēdējās 15 minūtēs liepājnieču uzbrukuma jauda nedaudz pieklusa, un šādā mierīgā kruīza režīmā mūsējās arī aizstūrēja līdz devītajai uzvarai.

13. kārtas spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīs 17. augustā, savā laukumā tiekoties ar principiālo sāncensi FS ”Metta”.

Komentārs

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

Zinājām, ka nebūs vienkārša spēle, bet vairāk mocījāmies ar sevi, nevis pretinieku. Mājiniecēm šodien bija vairāki robi sastāvā, līdz ar to mums vajadzēja nospēlēt daudz pārliecinošāk un uzvarēt ar lielāku rezultātu.

Pirmais puslaiks bija izteikti vājāks, un izskatās, ka mums neiet viegli ar spēlēm Rīgā – grūti ieskrieties un atraisīties.

Otrajā puslaikā jau sniegums uzlabojās, nedevām pretiniecēm ne mazāko iespēju tikt pie rezultatīviem sitieniem. Varam nospēlēt vēl labāk, un uz to arī tieksimies.