Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Liepājas futbolistēm sudraba pozīcija attālinās

Latvijas sieviešu futbola čempionāta pirmās līgas pēdējā mājas spēlē “Liepājas Futbola skola” nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Rīgas Futbola skolu 2”. Liepājnieču vienīgos vārtus guva Sintija Čamane.

14.10.2020 18:19

“Liepājas Futbola skola”: Lapteva, Brigmane, S. Čamane, Šenberga, Dreimane, Freidenfelde, Heringa, Propošina, Tīle, Jegorova, Ozola (Saule).

Turnīrā pirms priekšpēdējās kārtas izveidojās saspringta situācija cīņā par 2. vietu. Liepājniecēm, lai nodrošinātu sev sudrabu, bija nepieciešama uzvara pār vēl vienu godalgu pretendenti “Rīgas Futbola skolu 2”. Mūsējās teju visas 90 minūtes noteica spēles scenāriju, turēja cīņas grožus savās rokās, arī uzbruka bīstamāk, un bumba pārsvarā atradās rīdzinieču laukuma pusē.

Diezgan likumsakarīgi laukuma saimnieces arī izvirzījās vadībā pirmā puslaika 26. minūtē, kad ar precīzu raidījumu izcēlās Sintija Čamane. Mājinieces ar sasniegto nesamierinājās un centīgi devās vēlreiz iekarot pretinieču vārtus, tomēr dažbrīd viņām pietrūka sportiskās veiksmes, kā arī lieliski vārtos darbojās rīdzinieču vārtsardze Keita Supe. Viešņas reti apdraudēja liepājnieču vārtus, un cīņa šķietami tuvojās likumsakarīgai mājinieču uzvarai.

Tomēr 85. minūtē laukuma saimnieces pretiniecēm pašas nāca talkā – neveiksmīgi savā laukumā nospēlēja Angelīna Jegorova, kura uzdāvināja bumbu pretiniecēm, un Madlēna Marta Godiņa no tuvas distances trieca bumbu vārtu tīklā. Mūsējās vēl steidza sasmelt izlieto, tomēr laika vairs nepietika un rīdzinieces nosargāja sev vēlamo neizšķirtu. Par līgas uzvarētājām jau kļuvušas “Super Novas” futbolistes, bet “Liepājas Futbola skolai” pēdējā kārtā 1. novembrī izbraukumā būs jācīnās ar vienību “Babītes SK/Dinamo Rīga”.

KOMENTĀRS

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris RAIVO VARAŽINSKIS:
– Vēl viens salauzto siržu stāsts. Ielaidām 85. minūtē pēc rupjas kļūdas aizsardzībā, bet šoreiz ne jau tas bija iemesls, kāpēc neuzvarējām. Spēles sākumā absolūti dominējām, izveidojām ļoti daudz labu momentu, kurus nerealizējām. Pēc 45 minūtēm rezultātam vajadzēja būt vismaz 3:0, un tad vairs nebūtu nozīmes vienai kļūdai. Nedaudz fiziski nosēdāmies no 30. līdz 40. minūtei, jo līdz tam demonstrējām intensīvu uzbrukuma spēli, kā arī augstu aizsargājāmies. Kopš 70. minūtes parādījās pirmie neveiksmes signāli, iezagās neliels satraukums. Mudinājām spēlēt vienkāršāk, drošāk. Pēdējās četras spēles bija diezgan interesantas, un no šādām cīņām mēs tikai iegūstam. Arī man šī bija fantastiska iespēja, lai mācītos. Esmu daudz sapratis, kaut kur arī pats esmu kļūdījies. Atlikusī spēle jāaizvada labā līmenī.